Písecká artrocková kapela

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
Greyhound90

Písecká artrocková kapela

Příspěvek od Greyhound90 » 02 úno 2017 23:07

Primátor Dittrich vydali své první album. Zde malá ukázka. Váš názor (i kritický a to hlavně ohledně techniky nahrávání) nás zajímá.

vasek

Re: Písecká artrocková kapela

Příspěvek od vasek » 03 úno 2017 08:41

První věc, která mi naskočila je, že je to celé hodně veprostřed. Takovéhle muzika určitě snese větší šířku - už jen ta synťáková plocha by se mohla pěkně rozprostřít nějakým chorusem třeba.
Jinak mi to celkově zní jako poctivá snaha z malého studia.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 03 úno 2017 09:21

Kdyz uz je to vsechno jak z 80-let, asi bych tomu celkový zvuk přizpusobil, at to zní aspon autenticky.

Soucasná technika stylizaci do ruzných dekad umožnuje..:)

Takhle to zni jako kdyz vas probudili z hibernace a vy k nove technice pristupujete jak pred 30 -ti lety
Naposledy upravil(a) Oxyygen dne 03 úno 2017 11:38, celkem upraveno 1 x.
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

tony9

Příspěvek od tony9 » 03 úno 2017 09:56

Já to poslouchal až včera pozdě v noci. Ta muzika mně přijde fajn, jako taková poctivá snaha o muziku.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 úno 2017 10:49

vnimam to jako snahu o Genesis:) A nepusobi to uplne zle. Me teda prijde docela nekonzistentni/nekoncepcni prostor a stereo. A zvukove k te 80's stylizaci vubec nesedi virbl. Jeste je divny, jak ve sloce je virbl hlasitej a nekde v bridgi (1:17 nebo 2:38) uplne zaleze do pozadi. Jinak to hraje vicemene v pohode.

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 03 úno 2017 13:17

Já si dovolím laicky pochválit kompozici, nápad, text, muzikanty, nicméně mně to zní tak trochu digitálně, s nepřirozeně znějící prezenc oblastí, málo přirozené měkkosti zvuku. Zkusil bych to zmixovat znova po stažení přidaných prezenců na EQ ve stopách, kde byly přidány, a na mastering dal taky nějaké "změkčovadlo", např. v iOS je i na mixdowny z Cubasis 2 super věc Lurssen Mastering. Ty pady z kláves - nechcete zkusit klidně i Vermona Strings, Korg Poly 61 nebo podobný i velmi laciný analog přes TC El. Helix phaser? Na obdobné přirozeně znějící analogové zdroje zvuku pak po náběru už obvykle netřeba aplikovat kromě panpot a gainu příp. reverbu pro účely 3D pozicování, vůbec žádné další úpravy, ani channelstrips :-) Kytary taky, v jednom místě z počátku skladby mi přijde zvuk hodně plochý a slitý, až nečitelný harmonicky, není to náhodou přes nějaký digitál simulátor? Jestli ano, dal bych to pryč a nechal analog krabky a lampy. Ono se to kecá..., ale tak tohle mne napadlo, a jestli něco z toho zkusíte a bude se vám pak výsledek líbit víc, budu spokojen nejmíň stejně jako vy, když nebude, klidně mě pošlete do prd.... :-)

rastis

Příspěvek od rastis » 03 úno 2017 17:04

hlavne to ma dost falosny speva a gitarista neladi tiez. to je to prve a najdolezitejsie, co to odlisuje od profi kapel tohto zanru.

zvysok az tak podstatny nie je, ale uz to tu bolo spomenute. napriklad bicie su odsnimane pekne moderne detaline nasurovo a nasledne utopene v reverbe mierou, aka sa uz dlho nenosi. cize 80tky to zvukovo nie su , ale dnesny vkus alebo etalon to tiez nie je... aj ked osobne by som toto ja za problem nepovazoval, viem, ze je ista skupina posluchacov, pre ktorych je zvuk a jeho modernost dolezita...

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 03 úno 2017 23:23

Děkuji všem komu stál tento příspěvek za to, že odpověděli. Cením si všech vašich názorů. Jsem amatér a každá připomínka zkušenějších má pro mě i naši kapelu cenu. CD je průřezem tvorby Primátor Dittrich od 80. let až dodnes. Ukázka byly jasné osmdesátky:-) a vznikaly ve studiu ve Vyšším Brodě, kde mají mimo jiné mixážní pult z Abbey Road na kterém točili údajně Pink Floyd (Taková česká místopisná rarita :? ). Zbytek jsme pak už pak točili v Praze a mastrovali doma v Písku: Ještě jednou díky :?

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 10 úno 2017 23:04

rastis: falešný zpěv a kytara mě fakt pobavila. Ale jinak dík za názor :-)

Greyhound90

Příspěvek od Greyhound90 » 10 úno 2017 23:05

ZFarkas: Tvé připomínky si cením. A děkuji za ně.

rastis

Příspěvek od rastis » 11 úno 2017 10:40

Greyhound90 píše:rastis: falešný zpěv a kytara mě fakt pobavila. Ale jinak dík za názor :-)
su len 2 moznosti:

- nepocujete to
- ja mam halucinacie

samozrejme - uprimne fandim vsetkym kapelam, takze zelam vela uspechov a nech Vas to bavi dalej tak, ako Vas to evidentne bavi uz asi vela rokov :palec+:

Odpovědět