Posílání dem - upozornění a práva

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
Pierre niko

Posílání dem - upozornění a práva

Příspěvek od Pierre niko »

Jak se pojistit proti zneužití demáčů. Příklad, chci s někým spolupracovat, posílám mu matroš a chci mít alespoň dobrej pocit, že jsem umělce, se kterým chci spolupracovat, a který ví, že mu demo posílám k posouzení, dostatečně upozornil, že jsem si vědomej svejch práv. Jen upozorním, že by se jednalo o mezinárodní spoluráci. Moc jsem toho na netu nenašel a na ezone vubec.

Tady snad jen klasiku:

Does sending out demos compromise my copyright?
It is very rare that demo material is used unscrupulously, though that's not to say that it doesn't happen. If you wish to provide yourself with a certain amount of protection, then you would do well to follow the old trick of sending a copy of any material to yourself by recorded mail, then locking it away, unopened, somewhere secure — many banks rent safety-deposit space for a small annual charge. This can be used for evidence that you owned a recording at the date at which you sent it to yourself. This can be useful if anyone else claims to have ownership of that material at a later date.

Another wise precaution is to put a small copyright notice onto each of your demo recordings: "OP OC Mervin Irwin 2000" should do the trick, indicating to the reader who owns both the writing and recording copyrights.
Jelikož se jedná o stádium dema, a nejde mi o record labely, ale o umělce, napadá mě spíš nějakej small print do mailu. Spíš jen jako demonstrace toho, že si nepřeju, aby byl matroš dál šířen, a že na to jako kladu velkej důraz.

V dnešní době, kdy je tohle fakt globalizovaný, musí existovat něco, co by vyjadřovalo umělcovu touhu po diskrétnostim ne?

Máte někdo nejakej tip, kde by tohle téma bylo dobře popsaný? Dík :palec+:

Odpovědět