Posloucháme akustickou hudbu

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Odpovědět
tony9

Re: Posloucháme akustickou hudbu

Příspěvek od tony9 »

Stardust píše:
12 říj 2020 10:49
.

Zrovna u téhle věci taky hezky vyzní aranže. Sir George Martin byl machr.
Právě kvůli té aranži jsem sem ten kousek dal. Takto zkombinovat smyčce, dechy, beatovou kapelu, to mě prostě bere.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Líbí se mi, jak to pomalu dávkuje, že je tam pokaždé něco nové. Vzpomněl jsem si u toho na Zvoňte zvonky, kde má Varga taky pár vydařených aranžérských chvilek, asi podle Martinova vzoru.

tony9

Příspěvek od tony9 »

Docela čumím na jakou dosáhli kvalitu podle všeho ve zvukově neošetřené ložnici.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

IMHO je to stylizovana scena len pre videoklip. Nahravali to zrejme inak. Aspon podla pohybu hlavy gitaristu a tiez podla jasneho zvuku gitary. Ale mozno sa mylim a je to americky dreveny obyvak 10x15m. :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit »

co to je zvukově neošetřené? já tam vidím velikou postel, spoustu polštářů, koberec na zdi a to vidím tak asi jednu třetinu pokoje, kterej je možná opravdu ze stěn tvořených překližkou, za kterou je deset centimetrů minerální vaty...

navíc je to jen hlas a kytara. nic extra komplikovaného. když to otočím, já jsem spíš v údivu, čeho jsou lidi schopni dnes dosáhnout s vybavením, jaké je dostupné ve smyslu nekvality.

tony9

Příspěvek od tony9 »

MDudas, Bisciuit: zvukově neošetřené, myslím to, že tam nevidím žádné bass traps v rozích, panely na stěnách atd. ale těžko říct. V každém případě to vypadá na domácí podmínky.
Mají víc nahrávek na Youtube. Jestli máte chuť, tak mrkněte.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Huhu, to akoze v zabere nevidis bass traps a panely ? :D
Americania su majstri stylizacie. To my vo vychodnej Europe nemame ani sajn, co su schopni robit kvoli dizajnu.
Ved kukni na tie farby - este aj tie mikraky a stojany maju farebne naladene na pozadie...
Preco by tam nechali nejake panely ? Tie su predsa 30cm vpravo a vlavo od zaberu... :wink:

tony9

Příspěvek od tony9 »

MDudas: těžko říct, jasně můžeš mít pravdu, ale na druhou stranu znám americké písničkáře, kteří nahrávají venku live a zní jím to výborně.
Třeba něco nahodím příště.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

20 cm silná matrace 180 x 200, 50 cm od podlahy je prakticky co?

vasek

Příspěvek od vasek »

Je to určitě živě, nějaký nedokonalosti tý místnosti jsou převalený tím poměrně silným reverbem, co je přes to hozenej.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Ať jenom neokukuju, tak taky něco přidám.

Van Morrison dlouho blokoval videa. Tak dokud to nesmažou. Fantastické dechy, fantastická kapela, když to vydržíte do půlky i fantastické smyčce. O leaderovi ani nemluvě.
A jedna srdcovka. Myslím, že Prince unplugged měl něco výjimečného. Rytmus, interakce s publikem, charisma. Nevím.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

K tomu Big Yellow Taxi, zní to fantasticky, kytara, hlas, druhý vokál (trochu country harmonie). Jen to maj dost těžké. Joni má fakt naprosto unikátní hlas. Možná ani ne tak silný, jako zajímavý a naléhavý a dává těm svým (taky zajímavě napsaným věcem) jiný rozměr.

Nechci to tady přeprincovat, ale přijde mi, že z jeho coververze cítím větší ... nahotu emocí, jestli to můžu tak hloupě nazvat. Křehkost :-)

tony9

Příspěvek od tony9 »

Joe Williams, teď když nemůže hrát v BBC National Orchestra of Wales, tak natáčí domácí videa s klasickou hudbou.

Stardust: ty tvoje ukázky jsou perfektní.

Odpovědět