Post-rock

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Wohma

Post-rock

Příspěvek od Wohma »

Jelikoz tu probiha debata opravdu o leccem, tak jsem se rozhodl zalozit thread i o stylu, ktery mi posledni dobou rika cim dal tim vic, a to sice o post-rocku. Jde o prevazne instrumentalni hudbu, osobne bych za nejdulezitejsi interprety oznacil Mogwai, Explosions in the Sky, Mono, Pg.Lost, Pelican, neco z post-rocku je slyset i v nekterych pisnich od Sigur Ros a rozhodne u ceskych Ufajr.

Poslouchate nekdo? Pripadne tvorite v tomto duchu?

http://www.youtube.com/watch?v=9huXm5gpjSg
zde je takove video s par tracky post-rockovych kapel, ale vetsinou jde o projekty, jejichz alba chce vyslechnout jako celek, takze to berte jako takovou nezavaznou ochutnavku.

komasix

Re: Post-rock

Příspěvek od komasix »

Russian circle - rozhodně !!!
Calisto

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey »

Ja tomu moc nerozumiem, ale uz som o post rocku cital aj v suvisloti s nami - Fairy Tale

viewtopic.php?f=11&t=9285&hilit=fairy+tale
alebo
http://www.fairytale.sk/?page=music_dream
Hudobník a producent, majiteľ štúdia
http://www.fairytale.sk | http://www.peterkravec.com

kexik

Příspěvek od kexik »

pridavat k comukolvek post mi pride ako uboha definitiva. co bude po post rocku? post post rock? sigur ros je imo indie rock jak pravitko a mogwai je obycajny pop. zato ze niekto pride s novymi typmi aranzi, netreba este vymyslat novu skatulku. hudba sa vyvija

komasix

Příspěvek od komasix »

Já škatule rád nemám a jen sem čekal až někdo přijde s takovouhle supr reakcí.
POST ROCK je styl který má hodně diskutovatelný hranice (proto to označení moc nepoužívám) nic méně je to styl kterej je naprosto zažitej. Je to kolonka jako každá jiná - má svoje stránky - svoje vyznavače - svuj tag na last fm.
Co bude po heavy metalu? heavy heavy metal?

Wohma

Příspěvek od Wohma »

koma6 píše:POST ROCK je styl který má hodně diskutovatelný hranice (proto to označení moc nepoužívám) nic méně je to styl kterej je naprosto zažitej. Je to kolonka jako každá jiná - má svoje stránky - svoje vyznavače - svuj tag na last fm.
Presne tak, ja sice takovyhle skatulkovani taky moc nezeru, ale post-rock uz je docela zazitej nazev a ten styl neni rozhodne marginalni.

kexik: No nevim, to by pak v jedne skatuli byli Sigur Ros a treba Franz Ferdinand, tady neco smrdi :D A Mogwai mi jako pop moc neprijde...

kexik

Příspěvek od kexik »

ja som to myslel o dost obecnejsie. co je napriklad post feminizmus? post je po, casovo. ale pouziva sa nespravne v pripadoch ked ide skor o nejaky novy prud ktory existuje SPOLOCNE s tym sucasnym. rock tu stale je, takze post rock je logicky nezmysel. akurat zjavne sa ludia hanbia povedat ze robia rock, lebo to je cosi archaicke
wohma: franz ferdinand robia brit pop, takze o skatulu so sigurom nemaj strach :)

Wohma

Příspěvek od Wohma »

Tak kdovi, kdo tu skatulku vymyslel, nedivil bych se, kdyby to byla zcasti recese. Nicmene ten styl je podle me vyrazne specificky od bezneho rocku, takze nejake odliseni je potreba.

A pokud se ti nelibi franz ferdinand, tak v ramci indie existuje spousta kapel, ktery hrajou neco uplne jinyho nez tyhle post-rockovy kapely :)

komasix

Příspěvek od komasix »

Wohma píše:A pokud se ti nelibi franz ferdinand, tak v ramci indie existuje spousta kapel
"INDIE" ajajaj to sem zvědavej kde tahle debata skončí ... :D

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

nahodou, ja myslim, ze post- ma jasnej vyznam. Znamena to, ze kapela hraje styl, kterej byl popularni cca pred dvaceti lety:) Tudiz to ma jakysi nadech retra a tim padem to doufa byt zajimave a objevne pro hledajici masu, ktera je o generaci mladsi nez ten puvodni styl.

kexik

Příspěvek od kexik »

Wohma píše:Tak kdovi, kdo tu skatulku vymyslel, nedivil bych se, kdyby to byla zcasti recese. Nicmene ten styl je podle me vyrazne specificky od bezneho rocku, takze nejake odliseni je potreba.

A pokud se ti nelibi franz ferdinand, tak v ramci indie existuje spousta kapel, ktery hrajou neco uplne jinyho nez tyhle post-rockovy kapely :)
mne sa pacia vsetky kapely co sa v tomto threade spomenuli. nie o tom je rec :)

kexik

Příspěvek od kexik »

Amorph píše:nahodou, ja myslim, ze post- ma jasnej vyznam. Znamena to, ze kapela hraje styl, kterej byl popularni cca pred dvaceti lety:) Tudiz to ma jakysi nadech retra a tim padem to doufa byt zajimave a objevne pro hledajici masu, ktera je o generaci mladsi nez ten puvodni styl.
feminizmus bol tiez popularny pred dvadsiatimi rokmi? ;)
a este tu mam zakernejsi post pojem. postmoderna ;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

kexik: jsem myslel, ze se bavime o hudbe? ;) Kazdopadne to byl vtip i kdyz si myslim, ze castecne pravdivej.

Wohma

Příspěvek od Wohma »

kexik: Tim, ze se ti nelibi, jsem myslel to prirovnani, ne primo kapelu :)

jinak mne naopak prijde skatulka indie dost pochybna, protoze vetsina skatul vychazi z toho, ze urcite skupina kapel ma svuj zvuk, pouziva treba specifickou sestavu nastroju a specificky hudebni postupy... Indie naopak nerika v podstate nic o hudbe, akorat to, ze se da ocekavat, ze to bude neco kolem rocku. Ale zas nechci vyvolat flame ohledne jine skatulky, tak to proste berte, ze to je muj nazor a nehnete s nim :D

Jinak teda nevim, jestli byl post-rock popularni pred 20 lety :P

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

wohma: rock byl popularni pred dvaceti lety. Dnes se rock v nasi generaci (a v tech jeste mladsich) povazuje za neco preziteho, co hrali nasi otcove. Kdyz pred to das post- (momochodem to je zajimave poradi a taky to neco o tom pojmu vypovida - je to retrospektiva:) tak ziskas neco, co odkazuje na rock, ale tvari se to jako neco co ho prekonava, nebo na nej navazuje. V podstate myslim, ze ta predpona oznacuje spis generaci ucinkujicich nez vyvoj hudby v te skatulce:)

Odpovědět