Sofa King - Name of Mine

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od c9000 »

Ahoj,
Dnes jme vydali první singl nového projektu. Je to totál lo-fi produkce :). Mastering by Geax, Mix a recording komplet u mě v obyváku.
www.sfkng.com

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Fractal »

Tož co dodat, video má ten správný sick urban feeling, hudba super, zvuk stačí jak je (jasné, že bych tam hned něco změnil :) )

Hlavně to působí dotažené do konce, do detailu, osobně se mi to líbí, kočky bomba

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od c9000 »

Fractal : Dik, ono začínat s novým projektem v Indie-vodách v CZ je vždycky trochu oříšek. Naposled to bylo před skoro 5ti lety s the Atavists. Tam jsme se za tu dobu dostali asi na max co to v ČR jde. Tady u toho jsem si řekl ze zkusime udelat sami co pujde. Uz ted treba vim , že budu na dalsi klip potrebovat lepsi gear :)

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Greyhound90 »

Jen můj názor: to lo-fi je právě ono. Kdybyste šli do profi studia, možná by to ztratilo tu surovost a "primitivismus" nahrávky by šel do kytek (v tom dobrém slova smyslu myslím). Hudba někdy předvídatelná chvílemi malinko amatérská, do mixu bych kecal bla bla..., ale celkový dojem na jedničku. Prostě to tam je. A o to v muzice jde. Jen tak dál. Dobrá poctivá muzikantská práce.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Amorph »

me vadi zpev a to tak, ze mi to docela bere chut poslouchat tu skladbu, ktera je jinak docela dobra, jak hudebne, zvukove (i kdyz tam bych spoustu veci citil malinko jinak, nicmene ta spinavost aspon celkem sedi) i atmosferou.

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od c9000 »

Zpěv,
no to je prostě Ondra, Já už k tomu nemám patřičnej odstup, jak to celý dělám, rychle ho ztrácím, takže vlastně ani nevim jak by to bylo lepši, mohli jsme to protáhnout autotune, vim že ne všude to je intonačně ok. Ale tobě asi vadí víc ten výraz ve zpěvu.
Greyhound: Dik, za reakci, souhlas s tebou.

Uživatelský avatar
Amorph
Moderátor
Příspěvky: 5042
Registrován: 24 lis 2005 22:22

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Amorph »

c9000: nejvic mi to asi vadi intonacne a takovou celkovou nejistotou, kterou se asi snazi prodat jako feeling, ale u me to nejak nefunguje. I ta ledabylost ve vyslovnosti mi prijde spis jako odflaknutost. Je to tak nejak na hrane, nejspis to pro vetsinu lidi bude jeste na te dobre strane, pro me bohuzel.. Ale s tim si nemusite delat hlavu ze jo:)

gambler

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od gambler »

Pesnicka super nadupana!Aranz,kompozicia,atmosfera,zvuky vsetko vyborne..Pre mna najlepsia nova pesnicka aku som za posledne 2 tyzdne pocul,a to myslim celkovo,nie na audiozone! Paci sa mi ten surovy zvuk.Uz len to dat vypiplat nejakemu frajerovi na zvuk,ta vec si to podla mna zasluzi!Niektore zvuky mi pridu az prilis harsh-neprijemne na posluch..

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Stan »

Za me dobry, jediny co mi vadilo na druhy poslech byla komprese na prvnim uderu hitky (uplne se ztracela) a zcela oriznuty attack na cinelech takze z toho vznik takovy spis nabihajici sum. Pak tam bylo par veci s timingem kytary ale to jsou jen drobnosti ktere asi byly umelecky zamer k dodani ledabyle atmosfery. Kazdopadne gratuluju, potreti si to poslechnu zitra, ale ale rad by jsem si to poslech v nejakem jinem formatu nez mp4 nebo mp3, nejaky link krome YT by nebyl?

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od IvanB »

Ja žiaľ musím podporiť Amorphov názor - spev v angličtine je kritická stránka hudobnej produkcie u nás (CZ, SK), často mi vadí tá prehnaná snaha o dobrú angličtinu, ale keď to raz ten spevák v krvi nemá, je to skôr kontraproduktívne, navyše mi tu chýba akási "ľahkosť", s akou by to malo byť odspievané, mám dojem, že tu spevák siaha na dno svojích možností. Ale inak zvuk, aranžmá všetko super, celkovo teda OK. Určite choďte ďalej, potenciál to má, zaujímavý zvuk robiť viete.

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Fractal »

tyvole, mě to příjde anglicky, fakt jakože to je určitě angličtina

to vzestupné portamento v refrenech možná trochu tahá z uši ale mám za to, že to bylo intonačně schválně

Uživatelský avatar
IvanB
Příspěvky: 582
Registrován: 19 úno 2017 21:18

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od IvanB »

Fractal, angličtina to samozrejme je :) možno som mal byť asi presnejší: mal som na mysli výslovnosť, resp. celkovo dojem z prejavu

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od Fractal »

já vím, mě ta výslovnost přijde velice ok, my jsme náchylnější obecně na slovanský "akcent" nebo barvu ve výslovnosti, ale tady to je slyšet úplně minimálně, když to porovnám se vším možným co jsem za poslední dobu z CZ/SK slyšel

nějak mě to přijde dost fpoho v tomhle případě

Uživatelský avatar
c9000
Příspěvky: 1916
Registrován: 11 úno 2008 12:37

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od c9000 »

Dik za feedbacky... pánové
Pro mě bylo v minulosti takový skoro až pravidlo, že "americký" angličtině v písničkách jsem hůř rozuměl, bylo to jakoby víc na melodii a mín na slovech. A velký US kapely mi vždycky přišly trochu "užvejkaný", a min srozumitelný narozdil od UK produkce třeba. V tomhle - našem případě nemám s Angličtinou problém, spíš naopak přidal bych se spiš k nazoru Fractala. Když se podivám na česky kapely s AJ, třeba Emma smetana, nebo Mydy Rabycad, tak tam mě ta čengliš vysloveně vadí.

Vím že kdybychom šli do studia vymezili si na to 2 dny a všechno vyladily na maximalni stupen bude to zase o jiném ale mě tady sedí ta filozofie, toho že to celý děláme v obyváku na gauči a jsou to vlastně takový trochu vyleštěný dema. S tim že kytary nehrajeme přes kombo ale rovnou do pultu a že to celý točíme na 57shura to je vlastně záměr. Vychází to i z toho že mě moc nebaví kapely co zní jako kapely (muzikanti co hrají na nástroje), mám rad samply, vrstvení, přebuzený kompresory, zkreslený bubny a velkej otisk studiovýho gearu v muzice. Ale tak že máš pocit že před tebou nehraje kapela. Jestli se to dá pochopit :)

sigurt
Příspěvky: 76
Registrován: 23 říj 2008 14:59

Re: Sofa King - Name of Mine

Příspěvek od sigurt »

podla mna velmi dobre..aj obsahova aj zvukovo ani ta anglictina mi nejak netrhala usi , :palec+:

Odpovědět