Vase gitarove covery

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Vase gitarove covery

Příspěvek od gilberty23 »

Ak tu az taka tema je, tak sory, nevsimol som si. Mohli by ste sem upnut vase covery svetovych a znamych gitaristov, podelit sa o pocity z cvicenia, nahravania, riesenie zvuku, co vas inspirovalo, co pomohlo zlepsit techniku hry. Takisto je tu priestor na konstruktivnu kritiku.
Tak ja teda zacnem. Prikladam tieto 2 videjka.

Na jednom je cover John Mayer - slow dancing in a burning room.
Velmi sa mi zapacil styl akym hra John, obzvlast v tejto skladbe uvodny riff, preto somsa ho naucil. Kedze som prevazne trsatkovy hrac a fingerstyle mi az tak nejde, tak naucenie riffu bolo pre mna trosku narocne. Ani nie tak na zapamatanie, ale na techniku. Snazil som sa zachovat dynamiku a doraz tam kde ma byt. Velmi dobra vec, ktora na mna posobi inspirujuco. V druhom videjku je cover na ozzyho - bark at the moon cover.
Ked som sa dostal k tejto skladbe povedal som si, ze tento riff sa musim naucit, aj keby som ho nemal vediet zahrat v plnom tepme (150 bpm da zabrat). Nakoniec som to nahral v originalnom tempe, ale vynechal som niektore detaly, ktore tam Lee hra, vsetky tie ozdoby, lebo je to fakt brutal na techniku, aspon pre mna. Solo som takisto vynechal, pretoze ma neoslovilo az tak ako samotne riffy (nevravim, ze sa mi nepaci).
Pri uceni tejto skaldby som si zdokonalil najma pravacku a synchronizaciu lavej a pravej ruky. Zvukom gitary som sa aspon zdialky snazil priblizit Lee-mu.

rastis
Příspěvky: 3005
Registrován: 27 úno 2005 21:23

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od rastis »

to prve plava v tempe a aj obe gitary voci sebe nie su uplne OK

to druhe je voci tempu tiez len tak tak rozlietane.

inak neviem, ci zrovna toto forum svojim zameranim je idealne na taketo gitarove ukazkavanie ... kludne to sem davaj, len neviem, ci z toho vznikne pekna tradicia s videami a pokecmi...

Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od gilberty23 »

Dakujem za postreh, zacnem viacej cvicit s metronomom.

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od jazzym »

ja suhlasim :oops: ako radovy obcan s touto novou temou , ale mohlo by sa to týkat aj iných nastrojov..rad si pozrem aj nejakeho tunajšieho šikovneho klaviristu v coveri, vlastné skladby nech si dava každy osobitne a takto covery možu byt pohromade. Ale sme na audiozone tak ne ze sa to zhupne do nejakeho snimania fotakovym mikrofonom. :?
gilberty neni co kritizovat snad len to tricko :lol: suhlasim s rastisom. .. btw . v čom strihas videa?
Naposledy upravil(a) jazzym dne 29 led 2014 18:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od gilberty23 »

sony vegas

jazzym
Příspěvky: 922
Registrován: 15 črc 2013 23:34

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od jazzym »

trošku lajdacky som nepochopl zámer si pokecať o solách ..a myslel som že si založil temu kde chceš prezentovať covery.. 8)
Ja nemam potrebu sa zdoveriť ako mi to ktore solo pomohlo..vačšinou zlepšenie prichadza s cvičenim ..a solo bud zvladneš alebo ti plave"
Mne covery ..snaha naučit sa skladbu prinaša možnosť prevziať nove licky a pochopit harmoniu skladby.. Každy kto sa rozhodol pre cover ho niečo zaujalo na skladbe ..gitaristov vačšinou sola ..klavesakov možno pekné akordy . :wink: ..tak nejaky ten pokec o tom nemusi byť na škodu..

gilberty.. skladbu od John Mayer .. som nepoznal , celkom sa mi ten original páči.chapem že si sa do toho pustil.. v originale tie gitary sedia lepšie .. stačilo by zmeniť trošku zvuk jednej..To že ti to trochu uletelo chápem ..nechce sa ti opakovať nahravanie ked maš plnu pamäťovu kartu :lol: a navyše to neni tvoja chyba ale tvojho druheho gitaristu :D ..
no a ešte sorry za to tričko ,, ked chceš stať na podiu ..tak take kritiky imidžu musiš zvladnuť odpinkavať lavou zadnou :wink:

Ja sa nejaku dobu snažim-premyšlam-chcem spraviť full cover virtual insanity -jamiroquai .. original tejto skladby nebol až tak pre mna zaujmavy ale nahodouu som natrafil na cover ktory ma zaujal .. tým akú atmosféru maju tie skladby ..dost som otvaral oči ako sa dá ta skladba zahrat na klaviri v inom coveri ..ale tam ten chlapik ma zvuk z compresovaneho foto mikrofonu a aj ked hrá perfektne vyznie to hrozne...
..


Uživatelský avatar
marylin
Příspěvky: 316
Registrován: 25 bře 2013 15:18

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od marylin »

No jo, stará dobrá Metallica... Ten song jsem drtil v 16ti na intru celé dny. Solo patří k těm lepším od nich (i když to není nic složitého). Asi proto, že ho hraje Heatfield :-)

Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od gilberty23 »

Inak mne osobne sa paci rukopis hrania Jamesa (aj pri soloach) viac ako Kirkov.

Uživatelský avatar
marylin
Příspěvky: 316
Registrován: 25 bře 2013 15:18

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od marylin »

No Kirk mi připadne rok od roku horší... V sólech není invence, nápad, stále jen to takové jeho opakující se šmidlikání. Je to prostě stále Kirk :-)

Uživatelský avatar
U-o
Příspěvky: 42
Registrován: 07 čer 2014 08:39

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od U-o »

U mě máš palec nahoru, já s kytarou seknul tak před 3 lety, i když covery moc neuznávám - raději vlastní tvorbu, ale pro mě každý frajer, kdo umí hrábnout do strun a má to říz.

Jednu dobu jsem si hrozně oblíbil na youtube jedno video: Dean DiMarzo - Jordan (with solo), záměrně nedávám link, kdo chce, zkopírovat a vyhledat na youtube, protože to není můj cover. Myslím, že ten týpek před lety do toho dal i něco svojeho.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od Pytkin »

ked sme pri coveroch , mne sa velmi paci tento .. Vobec Andy McKee hraje dost zaujimavo ..
jej a teraz som nahodne nasiel toto , co mi pripada celkom fajn ..

Uživatelský avatar
fikus
Příspěvky: 173
Registrován: 27 črc 2014 14:05

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od fikus »

Poslední klípek Chris mike by se dal.

Uživatelský avatar
gilberty23
Příspěvky: 124
Registrován: 11 bře 2012 22:15

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od gilberty23 »

tak, prispievam dalsi, coverik v mojom podani (so zvukom som velmi nerobil, bolo to zrychlika)
edit: upravil som zvuk
Naposledy upravil(a) gilberty23 dne 28 úno 2015 11:15, celkem upraveno 1 x.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Vase gitarove covery

Příspěvek od vasek »

Jestli ti můžu poradit, zkus zapřemýšlet, jak do toho sóla dostat víc energie. Možná to chce zlepšit timing nebo něco, prostě víc agresivity do toho.

Odpovědět