Vec - Funkčný veterán

Kapely, projekty, alba, hudebníci...
dendy
Vybavení

Vec - Funkčný veterán

Příspěvek od dendy » 09 črc 2008 12:43

Tak na stare kolena ma chytil hiphop album !!! sam tomu nechapem ale proste Vec-ov najnovsi pocin je fakt dobry ! inteligentne texty, hudobne mi tam tiez nic nevadi, proste zabite ma ale tento kusok fakt mozem. Chalanko rapuje o niecom, ma to hlavu a patu, uplne citit ze rozprava o vlastnych zazitkoch, ziadne vymyslene pozy a drsnost za kazdu cenu... vidno ze nema v hlave nakakane (tak ako kopa inych v tejto "scene") a co-to uz ma odzite...

moje srdcovky :

2. Funkcny veteran
3. Pamatate ?
4. Turista
11. Toto je to co sme chceli

edit: cim viac to pocuvam tym viac sa mi to paci, uplne paradne dielko !!

---

no podte teraz do mna, aky som komercak, predtym IMT smile a teraz hiphop :-)
Naposledy upravil(a) dendy dne 09 črc 2008 17:57, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 črc 2008 12:47

Veci ktore som pocul od VECa , sa mi vzdy pacili .. A to nie som velky hiphoper :)
Naposledy upravil(a) Pytkin dne 09 črc 2008 12:54, celkem upraveno 1 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 črc 2008 12:51

dendy: Ochranim te od pripadnyho posmechu.

Me se libi Eminem.

bassline

Příspěvek od bassline » 09 črc 2008 13:08

z hiphopu sa mi paci Gang Starr...sice nerozumiem o com rapuju ale maju dobre oldskool beaty a podmaz :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 črc 2008 14:42

TU (track 6 na albume)

proste nemozem si pomoct ale tento text ma fakt ze intenzivne oslovuje ... proste ziadne pozy cista extrahovana slovenska (nielen) realita ...

Vstávať o osmej, byť v robote o deviatej, zvýšiť hdp a vypadnúť o piatej. Doma nabrať inšpiráciu z reklamy v strede filmu, zvoliť svoje menšie zlo do parlamentu a veriť mu. Nerozmýšlať, produkovať, kupovať a žrať, tak by som mal fungovať, tam by ma chceli mať. Hovno! Budem robiť hocičo iba nie to isté, čo ma zmení na robota, ktorého ovláda systém. Ten čo spôsobil, že sa furt bijeme medzi sebou, lebo nevidíme ozajstných nepriatelov, ten čo nám zakrýva oči, ten podla ktorého ja som zlosyn, čo pácha zločin. Za to, že vstávam o dvanástej a fajčím trávu, ktorú skoro už vôbec nefajčím. Choď do p*či! Lebo sa nesprávam jak celá tá blbá masa, lebo mi je cudzia naprogramovaná trasa, lebo som si nenechal amputovať fantáziu, naprogramovali ste hru oukej zahrám si ju. Moje beaty sú moje cheaty a moje cd vyžaruje dostatok svetla v tmavých uliciach sveta. Lenže ne všetci ludia sú dosť silní rozoznať potrebné od zbytočného, dobro od zla. Ženiete ich do pasce mnohých zatvárate do nákov a to z nich robí hajzlov, svine a bonzákov. Ukazujete im veci, po ktorých majú túžiť, zabúdate im ukázať jak si ich majú kúpiť. Nechcú a nemôžu čakať na peniaze sto rokov a keď sa nedá robotou tak hazardom so slobodou. Iní sa rozhodnú za prácou bežať von, aby si zarobili na prvý gramofón. A tí čo tu ostali sa pred mojimi očami nevedomky stávajú len poslušnými ovcami. Zmierujú sa s tým, že každý deň je o tom istom, milujú halušky a slovenských hokejistov (Slovenskoo). Vyberú si A-čko B-čko zo závodných obedov, prídu domov nasratí a neznášajú susedov.

Toto je krajina kde mám byť sťastný? Slovenskoo..Kde ma potkýnajú moji vlastní? Ja neviem prečo mám ten pocit, že sa tu nič nezmení. Nechaj to plynúť a ísť nech lepšie zaspíš. Toto je krajina kde mám byť sťastný? Tu? Kde ma potkýnajú moji vlastní? Ja neviem prečo mám ten pocit, že sa tu nič nezmení. Nechaj to plynúť a ísť nech lepšie zaspíš.

Slovensko neber to osobne nejsom velký patriot, slobodne sa cítim iba s rodinou a partiou. Ty si myslíš, že si volný keď si môžeš vybrať značku piva, niektorí sú takí slobodní, že nemajú kde bývať. Ludia trávia život čakaním na víkend, stánim v rade so strachom, či na nich rada vyjde. A vláda drží fízlov ako svorku čoklov v pravej p*či, lavou prstuje národ jak dojnú kravu z ktorej žije. Ludia nechcú sami myslieť nechajú sa slepo viesť, preto mám strach či hudba čo ich myslieť učí nezomrie. Cítim zodpovednosť chcem to povedať za svoju smečku, formulujem slová za nich vravím to čo mnohí počuť nechcú. Poviem ti jak to chodí, vládu ovládajú nadnárodné spoločnosti a ona robí to čo sa im hodí. Image im vytvárajú p.r. agentúry denne čítam samé bludy majú komparzistov v dave ludí. A deti blabocú naspamäť reklamy. Brainwash začína pri narodení nediv sa ak nemáš sny. Počkaj kým začneš zodpovedať otázky, jak sa máš a jak si šťastný reklamnými sloganmi. Slovensko neber to osobne viem, že takto to chodí na celkom svete. Úvery, nadčasy, pôžičky, do práce, do p*či až kým nezomrieme. Cítim sa jak Jonathan Pryce v Brazile som na úteku, systém je navoňaná zdochlina daj pozor na tú defku!

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 črc 2008 14:54

Hm dobry, este by ale mozna mohl nabidnout aspon naznak nakyho (podle nej) reseni...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 črc 2008 15:05

pomenovat ten problem, ukazovat na neho tak aby sa co najviac ludi zamyslelo je jedine mozne riesenie momentalne.. system funguje lebo nad nim ludia nerozmyslaju, cim viac ludi bude rozmyslat tym viac bude stat system na vratkych nohach .. ked kazdy zacne od seba tak to moze posunut veci k lepsiemu

... staci zacat malickostami (ignorovat bulvar, nesledovat komercne media, hladat alternativne zdroje informacii (internet), nechodit volit, ignorovat reklamu - pripadne nekupovat najviac reklamovane produkty, nezucastnovat sa prieskumov verejnej mienky,...)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 črc 2008 15:16

...proste staci jen bejt tak trosku extremista, uplna malickost :)

thovt

Příspěvek od thovt » 09 črc 2008 15:18

Cyril píše:...proste staci jen bejt tak trosku extremista, uplna malickost :)
no to je prave ten problem, nezavisly mysleni se stava extremismem :evil:
Naposledy upravil(a) thovt dne 09 črc 2008 15:32, celkem upraveno 1 x.

Venti

Příspěvek od Venti » 09 črc 2008 15:29

To by sa Branko potesil keby toto cital ze ake mu tu davate komplimenty :) hlavne antireper Dendy :)))

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 črc 2008 15:39

Venti: nojo... tak vies ja niesom z tych co by si nepriznali ked ich prekvapi nieco prijemne a narusi ich doterajsie skusenosti.. samozrejme to neznamena ze sa zo mna teraz stane velky hiphopak, zacnem nosit o 10 cisel vacsie oblecenie a najvacsie zlate retaze a davat nekonecne drsne reci a pozy :)))

ale proste subjektivne mi tento album pride velmi podareny, po vesetkych strankach ako som povedal.. moj velky respekt 2 Vec ..

c9000

Příspěvek od c9000 » 09 črc 2008 15:41

Vec byl vždycky tak hezky sarkasticky vtipnej už na jejho prvních počinech (trosky99) ,toho vetrrána si zaslouží právem, když on dělal na mpc a rapoval většina dnešní hihaphop scény chodila po houbách. :D
ono si stačí poslechnout To zme mi! Remix na koncy desky, pěkně temnej Beat(husina mě běhá ještě dneska když to slyším)

Venti

Příspěvek od Venti » 09 črc 2008 15:50

Dendy jasne, kazdopadne to Branovi pri dalsom stretnuti poviem, som si isty ze toto ho potesi viac ako ked ho zeru male deti.
Este na margo oblecenia :).. ja som od svojich 12tich rokov tiez jednym z nich, ale zlate retaze som nikdy nenosil :)... a vacsie oblecenie len tak primerane... :).. i ked.. vacsie oblecenie je pri mne relativny pojem :))).

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 09 črc 2008 15:54

Venti: :)) keby chcel psy remix nejakeho tracku neni problem haha :D

Venti

Příspěvek od Venti » 09 črc 2008 15:58

:)

Odpovědět