RedOne - skladateľ Lady Gaga

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Odpovědět
KonradOx

RedOne - skladateľ Lady Gaga

Příspěvek od KonradOx » 26 bře 2011 21:53

Toľkoto má ku VSTčkam a ostatným veciam čo povedať RedOne, asi najvýznamnejší súčasný producent

Do you have a set up in your computer that you work with, so you have all your sounds ready?

I use Logic and I have my favourite sounds. I mainly use what is in Logic, record some live bass or a guitar and I have my sample collection that I have been collecting for many years.
With Akon for example I have sounds that are what Akon is to me. If the artist is more rock, I have my favourite rock sounds. Even if I don't have the right sound I will just make it. Tweak, tweak, and tweak until a have the sound that I want to have. You don't have to use the sounds the way they are - if you tweak it suddenly it becomes yours.
Sometimes people over think what they are doing – they think they need tons of sounds, but that doesn't make better music. Even if you have just 10 sounds, you can combine them and come up with something new. Like with the Lady Gaga song ‘Just Dance’, there are only about five sounds. Don't make the production too busy and just let the song shine.

http://www.hitquarters.com/index.php3?p ... rview.html
Príde mi to ako vhodné memento.

KonradOx

Re: RedOne - skladateľ Lady Gaga

Příspěvek od KonradOx » 26 bře 2011 22:13

A toľkoto jeho hitmaking gear...
http://www.youtube.com/watch?v=CeqfjOwc ... ded#at=128

Nebuďte na pochybách, neuťahujem si z neho, považujem tieto skutočnosti za fantastické.

matucha

Příspěvek od matucha » 27 bře 2011 00:26

Ono zalezi co delas, ale rozhodne pop, kterej je casto pomerne hodne cistej (a potrebuje byt), tak ten je takhle stavenej celkem uz dlouho (tj zadny prekvapeni).

Jak moc po ultra popu nejdu, tak jsem nic od LG neslysel, ale nema zas povest nejak ultra skvelyho zvuku... ale to fakt nevadi, spotrebni hudba uz je takova ;).

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 bře 2011 11:01

Ty věci jsou skvěle vyprodukovaný. Ale jako většina dnešního popu, se ten zvuk oposlouchá asi tak po druhé skladbě.
Mimochodem, ze současnýho popu mě dostala skladba Acapella "od" Kelis, ale to mi nepřijde dělaný jen na softu..
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

peteness

Příspěvek od peteness » 27 bře 2011 11:49

Tudy: Acapella mi přijde, že zdroj zvuků je soft, pak je to po stopách protáhnuté analogovým channel stripem a smíchané znovu.
Něco podobného imho používá i Moguai:

Ondrash

Příspěvek od Ondrash » 27 bře 2011 23:23

Peteness: Jojo. Hybridní systém... To má dneska budoucnost. Naprostej Souhlas

Odpovědět