Spojení Break-Drop

Harmonické postupy, rytmické grify,...
Odpovědět
Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

Zdravím , chtěl jsem se zeptat na spojení dvou sekcí např. break a drop aby to znělo důvěryhodně jako celek.Vím se že se to dělá pomocí kadence a protipólu melodie různých nástrojů třeba jedné sekci vrůstá v druhé klesá a pomocných přechodových zvuků,snare rollů , posazení sekce výš a přidávání nástrojů ze sekce (b) na konec sekce (a)pro spojení, nicméně pořád mi to připadá oddělené i když do druhé sekce přenesu trochu té první, je nějaký postup ohledně timbru nástrojů ? můžou se použít v každých sekcí brutálně jinak zabarvené nástroje aniž by to neznělo jako jiná sklaba?děkuji

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od biscuit »

jde ti o spojeni "konstrukcni" - technicke, nebo o spojeni spise hudebni? u obojiho plati pro kazdej styl hudby trochu jina pravidla. janacek treba zadne snarerolly, ani noise sweepy nepouzival a presto ruzne pasaze taky docela dobre a prirozene napojoval :-)

snazim se ti jen nastinit, ze mas zaostreno na to svoje, ale sem chodi lidi, co maji bud zaostreno jinam, nebo maji sirsi rozhled a aby ti fundovane poradili, musis jim nejdriv dat nejaky souradnice (styl, ukazka apod.) ;-)

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

:) ok .Jde mi o hudební spojení jako celkové , jestli musím pokaždé rozvinout motiv z verše do refrénu aby to znělo přirozeně s podobným zabarvením nebo můžu použít úplně zcestný motiv a hrubší nástrojové zabarvení ?:)

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od vasek »

Nemusíš nic, to za prvé. Samozřejmě každý žánr má svá pravidla, které je většinou rozumné ctít. Za druhé - na co že se to ptáš? :-) (dej příklad)

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od biscuit »

je to na tobe, ale mohlo by to byt aspon v jedne tonine :-D asi hodne poslouchej a neboj se kopirovat. tim se clovek nauci a pak uz to muze rozvijet podle fantazie.

jinak ja osobne jsem bojovnikem hlavne proti zabehle strukture tracku. neni nic nudnejsiho, nez kdyz v setu je po sobe deset tracku, ktery jsou jak podle stejne pitomy sablonky. myslim, ze trance na tohle vzdycky trpel trochu vic, i kdyz se to objevuje vsude... i u tech pisnicek vseho druhu :-) zkus treba udelat neco, kde zadnej drop nebude ;-)

nejhorsi zazitek vsech dob, jako pro tanecnika na party, byl pro me kdysi oakenfold v praze. hral samy vyborny veci (i kdyz jsem se od natrenclych stylu drzel vzdycky dal), ale kazda vec mela uprostred stop time, ze kteryho se to pak snad dve minuty vzdycky sbiralo :-) tak na to zkus koukat i skrze tuhle logiku :-)

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

:)))) Taky pravda dík.To je jasný že stejná tónina:) o tom žádná , hodně detailně poslouchám skladby je to ten nejlepší způsob analyzovat profíky jen se mi to nějak nedaří přenést do té mé kompozice:) .Většina skladeb má v té další sekci něco z té první pro spojení ale když to udělám já tak to nějak nefunguje :))) ještě to musím doladit:).

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

Vašek: ptám se jak spojím dvě sekce k sobě s různou melodií aby to mělo hladký průběh a zdálo se že to k sobě patří, dám příklad: mám klidnou část v breaku která půjde do build up sekce kde je furt ta samá melodie a po té přijde Drop kde to všechno vybuchne ale třebaže už v dropu používám jinou melodii s jiným motivem který nenavazuje na break a sedí výš ve frekvencích pořád to nezní jako celek.Jestli mi teda rozumíš?:)

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od vasek »

To cos popsal, může být udělané skvěle a stejně tak i neposlouchatelně... Já myslím, že krátká ukázka by byla lepší, než 20 vět.

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

Ja vim ale ukázka je zároveň moje nahrávka kterou u sebe nemám jsem v práci to je jedno tak třeba 1:05
nebo 1:00
co spojuje dvě odlišné různé pasáže u obou trackůi?tím nemyslím přechod který je spojuje ale jako celkovou skladbu že to zní jako celek?

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od biscuit »

zkus zacit tim, ze slozis nejdriv refren a intro od toho odvodis urcitym zjednodusenim ;-)

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

ok. díky dobrý nápad , někdy hledám v jednoduchých věcech složitost:))

biscuit
Příspěvky: 10635
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od biscuit »

to je normalni, kazdej si tim projde a nekdo se to dokonce nikdy poradne nenauci, jako treba ja :-D

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

:)) taky si myslím že se to nenaučím:))

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od vasek »

Dík za ukázky, už chápu, o čem je debata :-)
Takže odpověď na prvotní otázku "co spojuje dvě odlišné různé pasáže u obou tracků?" je - stejná tónina, stejný rytmus, stejná nálada. To první je asi to nejdůležitější.
Ta první věc je stavěné tak, že jsou tam 3 harmonická kolečka (tzn. sledy akordů), která se různě na sebe napojují. Takže je potřeba si vzít papír, nazvat si ty pasáže třeba A,B,C a zkusit si načrtnout schéma písně. Pokud máš problém to poznat, tak bys měl nejdřív věnovat hodně času analýze hudby, než s pustíš do skládání.
Druhá věc je jen jedno harmonické kolečko o osmi akordech - od začátku až do konce, tam se mění jen aranžmá nástrojů a vokál.

Jacob007
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2016 10:07

Re: Spojení Break-Drop

Příspěvek od Jacob007 »

Vasek: s tou toninou jsem to věděl ,hledal jsem v tom nějaký jiný háček každopádně díky za ostatní zbylé informace díky moc už mám základní představu.

Odpovědět