LG G7/V30 nebo libovolný Android + iBassoDC02

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
bobromil

LG G7/V30 nebo libovolný Android + iBassoDC02

Příspěvek od bobromil » 12 zář 2019 17:25

Zdravím.

Přemýšlím o upgradu současného HTC 10. Používám MSR7 nebo BrainWavz ProAlpha. Chtěl bych co nejjednodušší řešení pro jak poslouchání na cestách, tak pro klidný poslech večer. Mám budget strop 8000,- Do toho se vejde buď bazarové LG G7 nebo jakýkoliv android z roku 2019 a iBassoDC02. Jde mi o následující. Bude mít iBasso lepší, čistší zvukový výstup než LG G7? Nebo bude lepší spojit G7 s jiným zesilovačem přes 3,5mm jack? Má cenu lpět na G7 a nebo si koupit jiný android a iBasso? Bude vůbec nový "setup" znít lépe než HTC 10?
Máte někdo s něčím podobným zkušenosti?
(chápu že je to relativní pro každého, ale budu vděčný za jakýkoliv názor, nápad, cokoliv)

Předem díky!

Amorph
Moderátor

Re: LG G7/V30 nebo libovolný Android + iBassoDC02

Příspěvek od Amorph » 12 zář 2019 20:56

Mam V30 a jako telefon mi velmi vyhovuje. Negativum je v podstate jedine a to sklenena zada - ty proste casem popraskaj, me se to po dopadu na roh prasklo zrovna tak blbe, ze mam prasklinu pres objektiv. Ale daji se snad vymenit. Jinak to foti docela pouzitelne a sirokouhlac je fajn. Video je super. Nejlepsi je na tom naprosto paradni display. No a co se tyce zvuku, tak mi to prijde v pohode, ale nemam bohuze srovnani s nicim z toho co pises:)

bobromil

Příspěvek od bobromil » 13 zář 2019 06:36

Díky za rychlou odpověď. Ta V30 mě láká hlavně kvůli displayi, amoled mám rád. Teď mám možnost ji mít lehce použitou se zárukou za 5500,- Díky Quad Dacu Sabre to bude nejspíš zvukově dál než HTC 10, ale zajímalo by mě, jestli nebude ten zesik iBasso ještě lepší na výstupu. Protože jsem ochotnej jít do dva roky starého telefonu, když bude zvukem stát za to, jinak si koupím budget Motorolu One a ten zesik.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 zář 2019 11:05

Za 5500 se zarukou bych to bral. Za ty prachy je to i dneska po vsech strankach super mobil. A pak s tim muzes jit do Audigo a porovnat to s iBasso a bez;)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 13 zář 2019 11:08

I kdyz koukam, ze ta Motorola je taky celkem hezky vybavena. Tezko rict no:)

matucha

Příspěvek od matucha » 13 zář 2019 13:56

Jo zapnuti toho quad dacu je prekvapive slysitelnej rozdil. Zakladni dac je mnohem zrnitejsi. Takze jestli vetsina ostatnich mobilu je na urovni toho standardniho dacu, tak to asi na hudbu smysl ma.

5500 je ok, ale je to cena jen o trosku nizsi nez za co to koupis novy bez dph, pokud mas tu moznost.

Pocitej s tim, ze na tom nejspis nebude (oficialne) novejsi system nez Pie. I kdyz ja teda upgrade z predchoziho (8.1 oreo?) spis lituju, protoze to bylo predti hladsi a neprudilo me to za vypnuty play services.

bobromil

Příspěvek od bobromil » 13 zář 2019 14:56

Tyjo, diky. Tolik reakcí jsem nečekal.
Hlavní důvod, proč se snažím najít LG G7/V30 je, abych nemusel kupovat externí DAC. Ono totiž co vím, tak ten DAC má jediny výstup a to 3,5 jack, tzn, že když bych připojil externí DAC jako třeba to iBasso do USB portu, tak je mi v tu chvíli jedno, co za zařízení mám, kvalitu hudby bude vedle nahrávky samotné a blablabla určovat hlavně ten DAC. Takže potom nemá cenu kupovat dva roky starou věc za cenu stejnou, jako věc fungl novou.
Problém s V30 je ale právě ten, jak píše @matucha, že ten telefon je max na Android 9.0. Za sebe mám 9.0 radši než Oreo, mám custom ROM na svém HTC 10, právě Android 9.0. Moznost odečtu DPH bohužel nemám, takže se musím spokojit s bazarem. V tom se mi líbí víc G7, protože ta dostane android 10 (2021 jak známe LG, ale přece) Ovšem za a) skoro se na bazaru nedá sehnat slušný kus, když vůbec b) pro mě hlavní výhodu Androidu 10, dark theme, je mi k ničemu, když je G7 LCD panel...

A co jsem to tak zkoumal, tak libovolný budget telefon z 2019 je na tom výkonově sice většinou stejně ne-li lépe, než moje HTC, ovšem nemá potom NFC, USB-C 3.0, podporu AptX (HD bohužel nemá ani moje HTC, tuším, ale to je spíš future-proof věc, než reálná starost).

Takže suma sumárum nejlepší bude nechat si svoje HTC opravit (mám display na padrť, proto jsem přemýšlel o upgradu) a koupit iBasso.

Vyjde mě to max do 4k a můžu přesně tenhle samý problém řešit, ale s LG V50 :-D

Možná si teď říkáte, že jsem trochu trotl tady to řešit, ale pomohli jste mi. Asi by mi došlo, že nový telefon nepotřebuju, až když už bych ho měl. Ale tak to máme všichni se sluchátkama, no ne? :-D

Odpovědět