Zoznam zvukoviek kompatibilnych s iPadom

Hudební hardware pro tablety a mobilní telefony
Odpovědět
dendy
Vybavení

Zoznam zvukoviek kompatibilnych s iPadom

Příspěvek od dendy » 17 kvě 2014 21:59

mozno sa to niekomu zide pri rozhodovani aku zvukovku k iPadu

http://audio-mastering-studio.blogspot. ... faces.html

countrymetalman

Re: Zoznam zvukoviek kompatibilnych s iPadom

Příspěvek od countrymetalman » 24 zář 2014 22:20

Ahoj, pročetl jsem opravdu všechna témata k iOS zařízením a mám takový dotaz, na který jsem zatím odpověď nenašel - je možno USB zvukovky připojené přes Apple Camera Connection Kit k iPadu2 stackovat a tím rozšířit počet vstupů? Pro využití jako stage mix, používám Auria, co umí současně až 24 vstupů record současně, prakticky bych potřeboval jen cca 12 mikrofonních vstupů pro nazvučení kapely, což ale žádná mně známá externí zvukovka nemá, obvykle mají max 8 mic preampů. Tak by mi moc pomohlo jestli lze stackovat a jak propojit mezi sebou třeba dvě ADA8200 nebo tři Alesis iO4 apod.
Jediný co jsem zjistil, že Akai EIE Pro - http://www.audiotek.cz/product-49790-akai-eie-pro má další 3 usb konektory pro připojení dalších periferií, ale nezjistil, zda to lze použít ke stackování a zda by třeba takto připojený druhý ten samý EIE Pro přes Usb kabel Auria vzala a přiřadila volným šavlím jako další vstupy.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2014 22:32

toto myslim priamo nepojde.. pokial viem iOS vie naraz pracovat len s 1 externym usb audio zariadenim... midi zariadeni ide pripojit viac..

pripadne skus pripojit k ipadu usb hub (podla moznosti napajany nie pasivny) a do toho hubu pripoj 2 zvukovky - a pozri v aurii ci ich obe uvidis... mozno je mala sanca ze by to ist mohlo (core audio v ios vychadza z core audio na osx a tam to problem nieje), ale hovorim skorej by ma prekvapilo ak by to fungovalo... dokonca neviem ci to nieje limitscia priamo standardu usb class 1 (ktory pouziva audio driver v ios) ze vie obsluzit len 1 audio zariadenie

vyskusaj a napis co si zistil...
Naposledy upravil(a) dendy dne 24 zář 2014 22:38, celkem upraveno 1 x.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 24 zář 2014 22:38

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 zář 2014 22:39

to je bomba ! paradna vec !

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 24 zář 2014 23:22

moc díky, super, ten audiohub asi bude řešení. Zkusím do toho připojit dvě 8-vstupové zvukovky a audiohub pak spojit přes Camera Kit s iPadem, jestli to Auria přijme a zvládne zpracovat jako 16-kanál, tak se radostí zblázním :P Hned jdu zjistit, kde to mají skladem, výsledky zda to prošlo pak sdělím.

COBOLT

Příspěvek od COBOLT » 24 zář 2014 23:27

Jo tak snad to bude fungovat kdyz ne tak se brzo urcite nekdo vytasi s jinym resenim 8)

mONOGRAm

Příspěvek od mONOGRAm » 25 zář 2014 15:25

mam dobru skusenost s touto - http://www.steinberg.net/en/products/au ... /ur44.html

funguje s nou i appka na ovladanie karty priamo v ipade.

akurat nenabija tablet, inak spokojnost.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 26 zář 2014 15:05

Tak jsem zjistil, že audio hub - rozbočovač usb k iPadu za účelem zapojení více různých zvukovek není možné použít, iOS umí zpracovat a rozpoznat vždy pouze jedno usb zařízení. Takže lze připojit vždy pouze jednu zvukovku a případně k ní pokud má ADAT in vstup, připojit další preamp co má zase ADAT out, pokud ale ta zvukovka umí zpracovat více vstupů než má sama fyzicky, takže už jsem objednal FCA1616 a protože má sama jen 8 fyzických vstupů, tak jsem k ní doobjednal ADA8200 preamp pro dalších 8 vstupů, nyní by to měl iPad rozpoznat jako jediné 16-vstupé zařízení a AURIA by měla ve vstupní matici umět přiřadit těchto 16 fyzických vstupů libovolným 16 audiotrackům v konfiguraci šavlí mixu. Stejně tak libovolně by měly jít ve výstupní matrici namapovat výstupy, obvykle používám main stereo out + přídavný sub mono out + 4 nezávislé monitorové cesty mono out, to vše prý s touto sestavou FCA1616 - ADA8200 - AURIA funguje spolehlivě, jak jsem se dověděl ve foru přímo na stránkách AURIA. Je to super, když nepočítám cenu iPadu a cca 1350 CZK za program Auria, tak tato zvukovka + preamp + ADAT spojka + Apple camera connection kit, co je jediné třeba, přijde u Thomann cca na 12,5 tis CZK a za tuhle cenu 16-channel digitální mixpult s Midas mic preampy a možností nahrávání každého kanálu do samostatné stopy, nikde jinde pořídit samostatně nelze :wink: Uvidím jak se to bude chovat v praxi při živém zvučení s nahráváním, dám vědět.

countrymetalman

Příspěvek od countrymetalman » 22 říj 2014 10:13

Tak jsem správně nakonfiguroval iPad2 se zvukovkou FCA1616 a preampem ADA8200 (1616 je plně kompatibilní i bez USB hubu, je to class CC USB2), namapoval v in/out matrici v Auria všechny vstupy a pár výstupů a přidávám svůj subjektivní závěr: na živé klasické zvučení produkce hudební kapely je to nepoužitelné, na domácí nahrávání použitelné, akorát je asi zbytečné mít tolik vstupů, když se nahrává obvykle po jednom. Využitelné asi jen pro bubeníky, co snímají každý buben samostatně. Nepoužitelné je to pro mne na živé zvučení proto, že při současném hraní přes více vstupů, celá kapela dokupy, se musí aktivovat REC (něco jako MUTE off na klasickým mixu) a aktivovat FX na každé šavli, protože i obyčejné korekce jsou pouze ve skupině FX efektů. Zvuk má potom celkově na můj vkus příliš digitální, až plechový nádech, asi to nestíhá procesor v iPadu. Při použití jako recorder se sluchátky strčenými přímo do zvukovky 1616 se to nastavit na iPadu celkem rozumně dá, ale i zde bych hodně doporučil pro seriozní výsledek použít kvalitní analogové preampy, kompresory a další efekty a iPAD použít čistě jen na náběr už hotových optimálních vstupů do wave souborů, ale ne jako channel strip a FX jednotku. Přirovnal bych VST možnosti iPadu a Auria k průměrným fereeware VST pluginům pro Cakewalk a Cubase v PC. A myslím, že jediná konkurenční multitrack profi aplikace v podobném rozsahu audio stop pro iPady - Cubasis je na tom velmi podobně. Takže spíše hračka na doma, na cesty a demonahrávky než profi studiová pomůcka. Ale dobrá hračka, rozhodně iPad a Auria 48-track je pro mne několikanásobně pohotovější a rychlejší a se stejným výsledkem co se týče kvality stop i masteringu jako malé přenosné recordery BR, Zoom R, Tascam apod. :idea:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 22 říj 2014 11:23

Zvuk má potom celkově na můj vkus příliš digitální, až plechový nádech, asi to nestíhá procesor v iPadu

Výsledkem nestíhajícího procesoru je zvuk s digitálním až plechovým nádechem ? :shock: Někdy je méně opravdu více - zkus psát svoje sdělení koncentrovaněji a s myšlenkami a postřehy které dávají smysl ...

Kacin666

Příspěvek od Kacin666 » 13 črc 2016 14:14

Chtěl bych si pořídit zvukovku nebo i nejlepe s ovládání DAW (mix, controller...).
Potřebuji především aby to nahrávalo nástroje bez latence,(což nyní IODock2 umí) nejlépe více stop naráz ale jde mi především o out abych mohl např klik pouštět z jiného kanálu, samply také atd... (V Cubasis tato možnost je)

Mám vyhlídnutou zvukovku tascam us-20x20 - zvladne to? Bez latence? A půjde mi v cubasis že např. klik můžu pustit do kanalu 2, samply do kanalu 3 atd..?

Dál se chci ještě zeptat na Tascam US 2400 ten asi takhle komplet s ipadem fakčit nebude co?

Odpovědět