Arturia Minilab (User Review)

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
pharao

Arturia Minilab (User Review)

Příspěvek od pharao » 11 lis 2013 22:53

Na prvni pohled to vypada jako nejlepsi miniklavesky na trhu. Maji 16 knobu, pady, na rozdil od Novation Launchkey mini nechybi pitch bend a mod, ke stazeni je take script pro Ableton....

Prvni vec ktera me zklamala jsou klavesy. Necekal jsem zadny zazrak, ale tyhle jdou tak ztuha... Rikal jsem si, ze bych
to mozna mohl rozebrat a pruzinky treba zkratit...

Druha vec ktera je nic moc jsou knoby. Jsou "endless" .... Po dukladnym nastudovani nastaveni urcenych pro Analog Lab soft (Relative Mode) a 3rd party soft (Absolute Mode) jsem nedocilil toho aby pri pomalem i rychlem otocenim knobu o stejny dil byla zmena parametru stejna. Je to dost nepouzitelny, pokud chci napriklad otevirat filter pomalu, musim otocit nekolikrat o 360 stupnu.... Pokud otocim rychle, filter se otevre jiz pri 180 stupnich.

Mate nekdo zkusenost? Dost rad bych slysel, ze neco delam spatne, nebo to jdu vratit... :)

dalen

Re: Arturia Minilab (User Review)

Příspěvek od dalen » 12 lis 2013 10:00

Nemám skúsenosť s Arturiou, ale mám zásadu si pred kúpou nástroj vyskúšať v predajni alebo doma so zárukou vrátenia peňazí. Kvalita klaviatúry a ovládacích knoflíkov je pre mňa rovnako dôležitá ako zvuk. Existujú len dvaja výrobcovia, od ktorých som ochotný kúpiť nástroj bez vyskúšania.
Takže keď ti niečo na klaviatúre nevyhovuje, tak určite choď miniklávesky vrátiť. Pravdepodobnosť, že by si z nekvalitného nástroja dokázal doma vyrobiť kvalitný, je veľmi malá.

Odpovědět