Behringer Poly D

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
jammix

Re: Behringer Poly D

Příspěvek od jammix »

balanced output nieje velký problém realizovať v elektronike a je príjemné ak ho majú aj nástroje.
Trošku sa týmto prepojením získa aj hlasitosti ale hlavná výhoda je eliminácia ruchu na väčšie vzdialenosti.

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

to vsetko je v poriadku. mna na tom znepokojuje, ze mi to trvalo 6dni pokym to docvaklo... je to podla mna vela.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ja bych teda dodal, ze na doma pri rozumnym vedeni kabelu je symetricky zapojeni spis horsi reseni (muze a casto ovlivnuje zvuk, i kdyz typicky temer neznatelne).

demsky

Příspěvek od demsky »

Pytkin píše:
22 črc 2020 02:08
demsky píše:
21 črc 2020 21:54
Ale ked pichnem Forte do zvukovej karty steinberg UR28M tak to znie brutalne silno, musim dat main volume slider Forte na menej ako 40%, nakoniec som prisiel na to, ze pri balanced vstupe treba zapnut tlacitko PAD, je hned vedla HI-Z switchu na elektricke gitary.
Ano to je preto , ze to davas do mikrofonoveho vstupu .. a davas tam linkovu uroven .. na to je prave to tlacitko PAD ..
Ten vstup 1,2 nie je len na mikrofony ale skor taky univerzalny, aj na gitary (treba zapnut hiz) a klavesy, je to priamo v manuali tie schemy zapojenia, daval som Forte aj do vstupu 3,4 a tiez to bolo nahlas, ale tam sa da menit input signal level iba softwarovo na +4 dBu alebo -10dBV, default je ten prvy. Tak ale hlavne ze to nahrava cisto takze nemam problem.

Este k tomu problemu, ja som mal tiez syntaky, ktore mali slaby vystup, ale uz si nepametam ktore to boli, azda Korg minilogue a tie Teenage engineering Pocket Operators (mal som 4 kusy), tam som to vkuse riesil tak som sa na to vykaslal a predal na bazosi.
Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Je to klasicky kombo, na XLR je mikrofonni vstup, na jacku Hi-Z, imho.

concord
Vybavení

Příspěvek od concord »

demsky píše:
21 črc 2020 21:54

Ale ked pichnem Forte do zvukovej karty steinberg UR28M tak to znie brutalne silno, musim dat main volume slider Forte na menej ako 40%, nakoniec som prisiel na to, ze pri balanced vstupe treba zapnut tlacitko PAD, .
No ja mam svoju PC3K zapojenu cez balanced do Steiberg UR22 mk2 a ked nahravam tak na zvukovke 50% a na klavesoch volume slajder v 1/3. Taku vymozenost ako tlacitko PAD nemam.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

kermitak : preco symetria ovlivunuje/zhorsuje zvuk ?

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Já třeba mám se symetrikou dobré zkušenosti, co je ale problém musí být v pořádku kabely a nedej bože, když se smíchá stereo kabel se symetrickým. Proto jsem zastával názor, že symetrika patří pokud možno jen na Canon konektory, protože jinak v tom může být maglajs....hlavně po čase

jammix

Příspěvek od jammix »

maličko by som sa vyjadril, že digitalne syntezatory, klavesy sú hlasnejšie, lebo aj ich vzorky- sample alebo DSP výplod potrebujú kôli kvalite využívať čo najviac rozsah dynamického rozlíšenia.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Vla-sta píše:
23 črc 2020 08:38
Já třeba mám se symetrikou dobré zkušenosti, co je ale problém musí být v pořádku kabely a nedej bože, když se smíchá stereo kabel se symetrickým. Proto jsem zastával názor, že symetrika patří pokud možno jen na Canon konektory, protože jinak v tom může být maglajs....hlavně po čase
No ono úplně stačí, když se k věci přistupuje prostě správně ;-) pak nemůže maglajz nikdy vzniknout. Nebo aspoň já si to neumím představit, asi jsem prostě dobrej :-D :-D jaký rozdíl teda ty chápeš mezi stereo kabelem a symetrickým, když už jsi to tu použil?

P.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Ono jde spíš o druhou koncovku, když je jiná. Jako dříve zvukař jsem měl x desítek šňůr a pamatuj si to .... jinak asi máš pravdu že asi jsou stejný

hzsrtnn

Příspěvek od hzsrtnn »

haha, ja som mal v plane kupovat symetricke kable a vlas-ta ma zaskocil :D takze ok - su to stereo kable obyc.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

No já nevím - ono jde koneckonců jen o konvenci. Asi bych se držel spíš označení "symetrický", protože nejsme přece v "consumer" sféře ne? 8-) ale je to fuk, hlavně, že si rozumíme.

P.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Pytkin píše:
23 črc 2020 01:09
kermitak : preco symetria ovlivunuje/zhorsuje zvuk ?
Tak treba kdyz jdes pres symetrizacni trafo, tak tam nejakej vliv na zvuk byva. Jasne, vetsinou je malinkej a nikdo to neresi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Kermitak : jo to je jasne .. Ale moze ho aj zlepsit ne ?
A dalsia vec je, ze dnes mas malo kedy trafa sa skor je tam aktivna symetrizacia .. Ta by to az tak moc nemala zmenit ne ?

Odpovědět