Čítanie textu papier vs. tablet

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
sefko73
Příspěvky: 15
Registrován: 30 dub 2010 07:33

Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od sefko73 »

Zdravím vás klávesáci.
Postupne vidím, že prichádza doba, kedy niektorí opúšťajú čítanie "papierových" textov a prechádzajú na tablety.
Prosím vás, akú máte s tým skúsenosť?
Aký je najlepší tablet (pomer výkon/cena)?
Aký software využívate, aby sa dalo ľahko orientovať v repertoári?

Vďaka

Marián

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od dendy »

ja citam knihy normalne z ipadu :) vacsinou citam v noci (v posteli, po tme) takze si nastavim ten "zlty" rezim (stiahne to modre spektrum z podsvietenia takze je to take prijemne na oci), nastavim slabsi jas a uplne v pohode sa mi to cita .. presne preto ze vacsinou citam po tme som si nekupil citacku s e-inkom kedze tam by som si musel svietit lampou :)

soft pouzivam standardny iBooks v iOS, ten vie vsetko, aj ePub aj PDF ..

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od tony9 »

Taky mám iPad.
Jestli ti jde o čtení knih a textů, tak se ztotožňuju s Dandym.
Ovšem jestli ti jde o vytváření playlistů s mnoha možnostmi, tak se koukni na tehle soft pro IPad.
Unreal book: https://itunes.apple.com/us/app/unrealb ... 35173?mt=8

Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od Stan »

Ja taky pouzivam iPad, nedavno jsem si poridil skoro novy iPad Air 2 64Gb od kluka co pracuje v Apple a mel tenhle navic tak ho prodaval za velice dobrou cenu. Nemuzu si vynachvalit kvalitu obrazu a vydrz baterie. Pouzivam ho vetsinou na technickou literaturu takze bookmarks a highlights jsou nepostradatelnou nutnosti, proto jsem si koupil appku PDF Expert kterou jiz dlouho pouzivam na mackovi a jsem s ni maximalne spokojen. Ta appka ma mnoho editacnich moznosti coz me vyhovuje. Za me osobne pomer cena/vykon = iPad

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od ZFarkas »

+1 jak píše tony9 - od té doby co taky mám unrealBook a v něm do všech mých Xx kapel texty a akordy v playlistech v PDF firmátu, tak neznám papír na podiu :-) hlavně je to šíleně pohotové, rychlé a userfriendly!!! Playlist přeskládaný během chvilky, pamatuje si poslední zoomování takže mám uzpůsobený každý part - song jinak přesně na míru, umí i přimapovat midi a mp3 k textům , psat poznámky a zvýrazňovat přímo v těch zobrazených PDFkách atd. Stačí tam pouze přes iTunes zkopírovat z PC všechny vaše texty - nebo rovnou naskenovat z tištěnejch not přes iPad..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od Pytkin »

na dovolenku k moru , je lepsi eINK podla mna ..

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14152
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od dendy »

Pytkin píše:na dovolenku k moru , je lepsi eINK podla mna ..
ano, to je pravda, suhlasim, toto je specialne pripad ked rozhodne eINK vyhrava (citanie vonku ked svieti slnko)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od Pytkin »

Dalsia vyhoda je , ze si nemusis brat nabijacku .. ten eink vydzri v pohode 2-3 tyzdne bez nabijania ..

sefko73
Příspěvky: 15
Registrován: 30 dub 2010 07:33

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od sefko73 »

ZFarkas píše:
15 úno 2018 13:42
+1 jak píše tony9 - od té doby co taky mám unrealBook a v něm do všech mých Xx kapel texty a akordy v playlistech v PDF firmátu, tak neznám papír na podiu :-) hlavně je to šíleně pohotové, rychlé a userfriendly!!! Playlist přeskládaný během chvilky, pamatuje si poslední zoomování takže mám uzpůsobený každý part - song jinak přesně na míru, umí i přimapovat midi a mp3 k textům , psat poznámky a zvýrazňovat přímo v těch zobrazených PDFkách atd. Stačí tam pouze přes iTunes zkopírovat z PC všechny vaše texty - nebo rovnou naskenovat z tištěnejch not přes iPad..
Vďaka... presne toto som potreboval vedieť... išlo mi o to, aký soft použiť, aby sa dobre čítalo na pódiu

Uživatelský avatar
tony9
Příspěvky: 2135
Registrován: 04 zář 2003 23:51

Re: Čítanie textu papier vs. tablet

Příspěvek od tony9 »

Sefko73: ještě zagoogli, jestli není něco lepšího.

Odpovědět