Digitální piána rozdíly?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
tical

Digitální piána rozdíly?

Příspěvek od tical » 12 úno 2012 18:38

Zdravím E-zone. Mám dotaz, v nedaleké budoucnosti se chystám pořídit si vyšší třídu digitálního piána. V rozmezí 50 až 60 tisíc sem si vyšlápl zatím na Yamaha CLP 470R http://www.audiotek.cz/product-47129-ya ... va-clp470r a nebo tento od Roland http://www.audiotek.cz/product-42884-roland-rd-700-nx .... Měl bych, ale dotaz. U Yamahy se mě hodně líbí ta natural wood klávesnice a taky zvuk mají Yamahy vždy dost dobrý. Ale pak sem viděl stránky a hru od této umělkyně http://www.vkgoeswild.com/ a ta používá tento roland i na své koncerty. Zvuk je taky hodně pěknej a klaviatura má zase jiné vychytávky. Má někdo s těmato piánama zkušenost? A co by ste vybrali vy? Nebo pokud měl možnost někdo hrát na oba, že by vypíchl plusy a mínusy každého nástroje? Díky

Pavel Hošek

Re: Digitální piána rozdíly?

Příspěvek od Pavel Hošek » 12 úno 2012 21:40

Taky zdravím.
Sice nevlastním ani jeden výše zmiňovanej ale asi bych šel do toho rolanda. Vyrábí se v různejch mutacích už spoustu let,myslím že je to i masterkeyboard a v pohodě ho můžete přenášet z místa na místo,pro případ že s ním budete chtít zvesela křepčit na pódiu před fanynkama. :lol: Tu yamahu bych volil v případě, že bych zařizoval učebnu lidušky. Bezesporu nádhernej kus nábytku,asi i skvěle zní ale mobilita na bodu mrazu.Ale pokud tohle neřešíte tak bych si je asi nejdřív vyrazil oba nejdřív vyzkoušet a pak bych se rozhodnul.Ještě by možná stálo za zvážení RD 300 nx. Cena oproti RD 700 výrazně nižší.
Tak šťastnou ruku při výběru nástroje přeju. Pavel

rolyam

Příspěvek od rolyam » 13 úno 2012 12:12

... ještě bych k příspěvku od Pavla doplnil, že zmíněný Roland nemá vlastní ozvučení (což plyne z jeho primárního určení jako stage piana). Je tedy potřeba počítat s nutností pořídit k němu nějakou ozvučovací aparaturu ...

tical

Příspěvek od tical » 13 úno 2012 20:57

zdravím, díky za odpovědi. No jelikož žádné koncerty ( prozatím ) neabsolvuju, tak kompaktnost neřeším. Taky s tím ozvučením to moc nehrotím, popřípadě mám tu nějakou zvukárnu a monitory. Spíš co mě nejvíc zajmá je klaviatura ( dobrá a težká ), sem zvyklý hrát na korg sp250, která je hodně těžká. No a dále pak zvuk at nmi vydrží co nejvíc a at je co nejpřirozenější. Hlavní jsou tyto dva aspekty. Je tady mezi pánama nějakej odborník, který by mě zasvětil víc do hloubky? Díky

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 13 úno 2012 21:08

me doporuceni je stale stejne.
Kawai MP10 (cena okolo 2100E)

./post259203.html#p259203

c9000

Příspěvek od c9000 » 14 úno 2012 01:32

Ahoj, mám zkušenost s výšezmíněnými digitálními piany.
Máme na obchodě kompletní nabídku všech digitálních pian Yamaha + Kurzweily, Kawaie, Rolandy, Casia. Nechci tady nějak dělat reklamu ale máme jich na jendom placu nejvíc v celé CR,. Takže jestli ti můžu doporučit zajed se knám podívat a nástroje si sám odzkoušíš a hned poznáš co je lepší, či horši. Jen z letité zkušenosti strručně řeknu že Yamaha je na tom skutečně nejlépe. Pokud budeš chtít nástroje přehrát od odborníka, máme tu profesionálního klavíristu. Když tak mi napiš PM a domluvíme se.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tical

Příspěvek od tical » 14 úno 2012 17:42

Zdravím, díky o5 za odpovědi. c9000 už dostal mou SZ. No jinak SoundsFine: Proč zrovna doporučujete Kawai? Už sem se na něj podíval a vypadá moc dobře. Výkon a provedení supr. Můžete mi napsat o tom nástroji víc? Díky

Martin

Příspěvek od Martin » 15 úno 2012 09:20

Nejdůležitější je osobní zkušenost.
O Kawai MP10 už tu na fóru bylo psáno celkem dost.
Je to vážně přelom ve vývoji klaviatury, ale i zvuku.

Co je ale fakt neexistuje univerzální klávesnice. Na Klavír motřebuješ Hammer a na ostatní zvuky (bicí, synth) zcela jiný typ.
Někomu sedí Fatar, někomu Kawai a někomu Yamaha.
Musíš sám dlouho zkoušet.
Tady je každá rada drahá.

Hammond

Příspěvek od Hammond » 15 úno 2012 15:31

Ako konkurenciu k RD700xx by som od Yamahy bral skor S90Es/Xs, i ked to nieje stagepiano. V tomto porovnani vsak Roland taha za omnoho kratsi koniec.

Odpovědět