E-MU Xboard 61 a fungování midi zones?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
p:0

E-MU Xboard 61 a fungování midi zones?

Příspěvek od p:0 » 20 úno 2011 15:48

Zdravím všechny,

chtěl bych vás poprosit o radu jak rozchodit fungování MIDI zones u Xboard 61, ale asi tuto funkci budou mít i jiné Xboard kontrolery. Jde o to, že i když třeba na Patchi č.2 mám nastevené 2 zóny přes softwarový ovladač Xboard Controler, tak v Cubase SX 3 se to pořád chová jako by žádné MIDI zones neexistovaly. Zóna 1 je nastavena na rozsah 0-59 a kanál 1, zóna 2 je od 60-127 a kanál 2. A pořád nic. Vůbec to nechápu kde je chyba. I když toto je nastaveno, Patch je uložen, tak v Cubase když zahraju na klávesy stejnak mi vysílá kanál 1 na celou klaviaturu a přitom by měl od note 60 vysílat už kanaál 2.
Nevíte kde by mohla být chyba? Nemáte někdo zkušenost se zónami na Xboard 61 a Cubase SX 3? Tipuji, že to asi nebude problém, ale přeci jen se zeptám. Nemůže to být způsobeno, že v Cubase mám tzv. emulaci ovladače Xboard. Alespoň se mi zobrazuje jako E-MU Xboard [Emulace].

Předem děkuji za odpovědi.

judik

Re: E-MU Xboard 61 a fungování midi zones?

Příspěvek od judik » 21 úno 2011 11:51

ahoj, mně občas pomohlo nenastavovat jednotlivé stopy v Cubase na konkrétní kanály (1, 2 atd.), ale na "any" a stopa si potom brala jenom příchozí události dle nastavení midi kontroleru ...
Kurzwei SP4-7

Odpovědět