Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
goaTree
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2020 13:52

Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od goaTree »

Zdravim,
hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI - diagnostika (najma napajania) + preventivna vymena elektrolytickych kondenzatorov (vratane ich identifikovania a nakupu). Nutne potrebne skusenosti s SMD pajkovanim pomocou hot air gun. Idealne nejake skusenosti s diagnostikou digitalnych obvodov.

Dakujem za kazde info.

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od jammix »

Ak by bolo potreba použiť heat gun tak to by bola výroba toho produktu naozaj šmejd , vačšina problémov sa vyrieši práve opravou napájania . Výmenou vačších kondenzátorov, ktoré sa starajú o stabilitu DC napájania digitálnych obvodov. Ja zatial neponúkam služby len tak komentujem situáciu ak nevadí.

goaTree
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2020 13:52

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od goaTree »

teraz to celkom nechapem, ja som v tom samozrejme laik, inak by som takeho cloveka nehladal :)
ale chapal som to tak (od ludi co to doteraz pozerali) ze beznou letovackou sa tie kondenzatory vymenit nedaju, pretoze su moc na husto a niektore su ten typ, ze nie su skrz dosku.

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od jammix »

prakticky neexistuje aby kondenzátor , ktorý sa stará o napájanie nebol skrz dosku , valčekový elektrolyt, ak by bolo treba vymeniť niektorý s SMD súčiastok tak to je naozaj pre odborníka ktorý má mikroskop a skúsenosti s výmenou ja by som si do toho netrúfol.
Neviem či na tomto fore je niekto kto opravuje aj SMD súčiastky možno ti poradia ale vačšina servisov to rieši vždy výmenou dosky celej.

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od jammix »

asi tam budeš mať tieto typy surface mount elektrolytov
https://img.mallina.sk/technika/etc/med ... 0734/1.jpg
tie by sa mali dať vymeniť ešte bežnými pájkovacími spôsobmi

goaTree
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2020 13:52

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od goaTree »

takto vyzera main board
https://imgur.com/i125OB0

jammix
Příspěvky: 814
Registrován: 02 črc 2015 23:10

Re: Hladam cloveka na opravu syntetizatora Virus TI

Příspěvek od jammix »

vždy sa najprv oplatí vyčistiť všetky konektory ,potreba vymeniť súčiastky zvlášť tak do 10 rokov starých prístrojov býva ojedinelá. Jedine že by tam niečo prdlo z dôvodu neznámeho a bolo by to zrejme aj vidno na doske.

Odpovědět