Kawai K1 a oprava klaviatury (klávesy se giglaji)

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Esprit

Kawai K1 a oprava klaviatury (klávesy se giglaji)

Příspěvek od Esprit » 09 čer 2013 23:56

Ahoj, koupil jsem kdysi K1 a strcil zase do kufru. Ted po letech bych je chtel pouzit a dat rovnou do kupy. Jedná se mi o to ze skoro vsechny klavesy maji vůli- tzn. da se s nima pohybovat cca milimetr az dva doleva, doprava (tam kde bigbeatak do nich praskal asi i o 3mm). Proste ta klaviatura je vychrchlana. Tak bych to nazval. Plus uz jednotlive klavesy se lisi v sile, kterou potrebuju, na zmacknuti. Jinak ale kupodivu vsechno v cajku hraje. Ale stejne ji chci vycistit atd.
No ja jsem kytarista a syntak jsem poridil k pocitaci na vyblbnuti a experimentovani, takze v tom nejsem kovanej. Otazka. Da se to nejak spravit? Neco utahnout nebo neco pridat atd. Co je tam spatne, nez to otevru. Urcite neminim kupovat novou klaviaturu, to se proste nevyplati, protoze ti bazarnici na ebay chteji asi rychle zbohatnout nebo co. Takze bud s tim jde aspon trochu neco delat- necekam, ze to bude jak novy, ale aspon ty vule zmensit- je to fakt des a na netu jsem nenasel nic, ze by to nekdo nekdy resil, coz mne udivuje. Neni to nejaky specifikum K jednicek?
Dekuju.

Pytkin
Moderátor

Re: Kawai K1 a oprava klaviatury (klávesy se giglaji)

Příspěvek od Pytkin » 10 čer 2013 00:00

1-2mm na kazdom syntaku sa hybu klavesy .. skusal teraz DX7 co tu mam a aj na nej to je .. a to je najlepsia klavesnica na syntaku , aka kedy existovala .. pamatam si Kawai K1 , ked sa zjavil .. a jeho klavenica uz z vyroby nebola nic moc ..

co sa tyka dynamiky , tak staci vacsinou vygumovat plosak pod membranami a je to ..

Esprit

Příspěvek od Esprit » 10 čer 2013 00:22

no tak teda asi 2-4mm. Ted u nich zrovna nejsem. Je videt ten rozdil, ze tam kde se hralo nejcasteji, tam je to fakt jinaci nez treba uplne vpravo- tam to bude asi v norme. Takze rikas, ze s tim stejne nic neudelam. Dik za radu s tim gumovanim.
Napadlo mne: Je mozny, ze bych treba ty klavesy posprehazoval? Tak kde se hraje min tam dam ty lepsi a naopak. Dela se to?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 10 čer 2013 00:26

da sa to .. resp. ked to rozoberies , tak uvidis .. a uvidis aj preco sa to kyve .. mozno to pojde dako vyspravit ..

Esprit

Příspěvek od Esprit » 10 čer 2013 00:30

aha, tak neztracim nadeji, aspon tak, uvidime. Proste to otevru a zrekognuskuju teren. Diky. Je neco specielne na co si dat pozor?(nejaky to elektro vzdelani mam)

Odpovědět