KETRON

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Pavll

KETRON

Příspěvek od Pavll » 02 úno 2011 19:04

Zdravím všechny muzikanty. Chtěli bychom nazvučit midi skladbu v co nejlepší zvukové kvalitě jako podklad pro zpěv + kytara+ klávesy. Nějaké zkušenosti již máme...dříve PSR510, PSR550, PSR2100, Korg PA80 atd. nakonec VST. Ty se zdály být nejlepší, co se konkrétnosti zvuku týče. Nejsme však zcela spokojení u VST s realitou nástrojů. Dle demo ukázek jednotlivých výrobců- Yamaha, Korg, Roland, Kurzwail atd....se nám zdá být nejlepší firma Ketron. Zvuky jsou naprosto výrazné, čitelné a reálné !!! Nehledáme chemické a kosmické (nesmyslné) zvuky, ale napodobení živé kapely pop-rock stylu- perfektní, výrazné a čitelné bicí a basu, dobré smyčce, chory, piano, synt atp. Chci se zeptat, zda tady někdo má zkušenosti s firmou ,,Ketron,, či vlastní klávesy, nebo zvukový modul SD2, SD4 apod. Pro názornost uvádím stránky kde se dají dema poslechnout: www.ketron.it a www.ketron.com .... Dema můžou klamat, ale dle nás je má Ketron nejlepší.......ostatní značky- méně či více zahuhlané, chemické, či směšné..... Uvítám i vaše zkušenosti s nazvučováním midi- či doporučení konkrétního hardware s dobrým zvukem. Mohu též poslat mp3 ukázku nazvučení midi skladby přes VST (např. Olympic- Stejskání) Díky. Pavel. :shock:

momentbrno

Re: KETRON

Příspěvek od momentbrno » 15 úno 2011 11:37

Taky posledních 20 let provozuju midi podklady, až u nových Yamah S910 a Tyros 3 a 4 je kvalita bicích, basy a běžných doprovodných nástrojů taková, že sám mám problém poznat, jestli to leze z kláves nebo jestli to už nehraje živý nástroj... ;-) Všechno předtím skutečně znělo někdy víc někdy míň jako kolovrátek nebo prostě automat (Yamaha až po S900 nebo po Tyros 2, všechny Korgy PA, Rolandy Discover, E řada, Prelude...) i když třeba u disco skladeb to skoro vůbec nevadilo - mnohdy i originály byly nahrávané na automaty. Ketron nebo GEM nevím, ale v žádném případě nelze nic poznat z ukázek na webu!!! Já to nastavuju zásadně na kvalitní studiová sluchátka nebo ty nejkvalitnější PA na trhu, na horším aparátu se ty rozdíly dost trochu setřou.

dalvim

Příspěvek od dalvim » 03 dub 2011 23:50

Zdravím,
používám Ketron X1 už věky (asi 10 let). Dávno bych ho už hodil do vody, kdyby neměl takové s odpuštěním "koule"... Bas a bicí jsou nekompromisní, mohutné, srozumitelné, dávají patřičný tlak. Smyčců mraky, ženské hlasy či gospelové sbory jsou bomba, dechové nástroje těžko rozeznatelné od živých, kytary dovedou beglajtem nadzvednout... ty flétny s přefukem...
Dnes po desetiletém vývoji se změnilo hodně z uživatelského komfortu, ale zvuk bych řekl se spíš zhoršil. Už je to dávno, co jsem slyšel řadu SD, nedávno jsem si zkoušel Ketron Audya, ale mám pocit, že ty nástroje už neměly ten tlak, konkrétnost, fundament jednotlivých nástrojů a jasně srozumitelnou čitelnost v hudebním celku. Je ale možné, že jsem slyšel zvuky zamatlané příliž halem, což je nešvar vhodný jen pro neuměly.
Hraju pro Američany a Němce, kteří se znovu a znovu pozastavují nad mým zvukem. Dělá to jen Ketron, vhodné aranžmá a nepříliž halu.
Nechápu, že se nástroje fy Ketron nerozšířily víc. Žil jsem leta ve Švýcarsku, tam to byl tajný tip. Možná to je ale tím, že na běžnou práci jsou katastroficky nelogické až zmatené, je někdy na prášky z nich vymáčknout složitější nastavení, což je u jiných značek oproti tomu řekl bych brnkačka. Kromě toho z "midi playeru" aspoň toho mého starého X1 nelze řídit nic externího.
A nemám rád školáckou Yamahu... Je to jak flašinet, bez inspirace.
Tak snad jsem trochu pomohl s ujasněním situace:-) VH

alt

Příspěvek od alt » 04 dub 2011 09:02

ahoj...
taky hraju asi 20 let na podklady a začínal jsam na různé moduly..roland,yamaha...atd.
vše editováno v cubase 1 (atari),posléze pc a cubase.. tak jak šel čas....až cubase 6
zvuky z některých modulů jsou sice dobré,ale podle mého tudy cesta nevede...
využitím vst plugin..(je jich hrozně moc) a následné konverze do wav. nebo mp3
a následném masteringu audia (mnoho hodin a dobré uši...) se dá dosáhnout celkem slušného výsledku.
je to celkem dražší záležitost...P.C+software+studiové monitory......final wav nebo mp3 lze přehrávat z mid.failem(řízezení ext.efeků....atd) a textem synchro. v noteboakuna na stage trackeru (./ostatni-software/stage-tracker-t14817.html)...ale jak už jsem napsal,pak lze dosáhnout velice slušného výsledku...
na stránkách audiozone.cz je popsano téměř vše..jen je třeba hledat..a ptát se...Alt.

Odpovědět