KORG 01 WFD - oprava klaviatúry

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
klingáč

KORG 01 WFD - oprava klaviatúry

Příspěvek od klingáč » 10 led 2011 23:17

Pekný večer.
Teda ako komu. Píšem v momentálnom rozpoložení mysle, asi 15 minút od incidentu. Moja mačka využila chvíľu nepozornosti a vyskočila (tak, ako už x-tý krát) na stojany a podarilo sa jej zhodiť jeden z klávesov. Reagoval som síce v "stotine" sekundy - asi som aj zabránil väčším škodám, no KORG nanešťastie spadol na zem. Keď som po pár sekundách nabral dych a zbežne prehliadal škody, vyšli z toho 4 poškodené klávesy. Funkčne je Korg v poriadku, aj poškodené klávesy hrajú. V náhlom záchvate domáceho kutilstva som kláves rozobral, som však na takéto niečo amatér, preto prosím o radu. Bude treba poškodené klávesy vymeniť? Alebo stačí prilepiť vylomené "zarážky", ktoré pružia iba po správnu polohu? Ako vymontujem klávesnicu? Hneď by som to využil a vyčistil kontakty. Je treba zhodiť celú dosku? Prípadne akú údržbu porobiť, keď to už bude na cimpr-campr? Na ilustráciu prikladám fotografie...
Prosím bez uškŕňania sa popod fúz, mne zatiaľ do smiechu nie je. Za cennné rady a pripomienky vopred ďakujem.
Klingáč.

Vidíš? Od jedu ani obrázky neviem vložiť. Tak link.. :-)
http://www.uloz.to/7346935/korg-01wfd-rar

alcoTN

Re: KORG 01 WFD - oprava klaviatúry

Příspěvek od alcoTN » 11 led 2011 08:57

V prvom rade to treba cele rozobrať. potom pozrieť akou plochou tam tie zarážky plastové držia pre prípad ich nalepenia, prípadne ich ešte spevniť taviacou pastou. Určite by som to rozobral a zvážil opravu lepením. K to držať nebude > vymeniť. V každom prípade v tomto stave nemáš čo stratiť. Neviem odkial si ja TN, vedel by som ti s tym pomocť, pripadne posli, privez...
KORG PA3x PRO

klingáč

Příspěvek od klingáč » 12 led 2011 21:43

Tak som sa s tým dlho-dlho babral, (dokonca mi pomohla aj polovička, čo som sa divil, lebo na klávesy žiarli viac ako na milenku) - podarilo sa to ako-tak zalepiť. Styčné plôšky sú veľmi malé, prístup obmedzený - pokiaľ sa to nerozoberie celé. Zhodil som iba kovovú lištu, získal o centimeter viac priestoru a pomocou pinzety ponalepoval. Je otázne, či to pri dynamickejšej hre vydrží - no stálo to za pokus. Pokiaľ spoje povolia, ozvem sa a prídem s tým do TN. (chodím pravidelne, mám tam family). V každom prípade vďaka za reakciu a pomoc.

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 13 led 2011 17:47

klingáč píše:Tak som sa s tým dlho-dlho babral, (dokonca mi pomohla aj polovička, čo som sa divil, lebo na klávesy žiarli viac ako na milenku) - podarilo sa to ako-tak zalepiť. Styčné plôšky sú veľmi malé, prístup obmedzený - pokiaľ sa to nerozoberie celé. Zhodil som iba kovovú lištu, získal o centimeter viac priestoru a pomocou pinzety ponalepoval. Je otázne, či to pri dynamickejšej hre vydrží - no stálo to za pokus. Pokiaľ spoje povolia, ozvem sa a prídem s tým do TN. (chodím pravidelne, mám tam family). V každom prípade vďaka za reakciu a pomoc.

Tak gratulujem...Mozno by bolo vhodne poslat nejake foto ak su, nech vidia vsetci, mozno to niekomu za cas pomoze... :shock:
KORG PA3x PRO

Odpovědět