Korg kronos x - moznost vyskusania v CR?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
groegaard

Korg kronos x - moznost vyskusania v CR?

Příspěvek od groegaard » 19 srp 2014 09:43

Nevie niekto, kde v CR sa da vyskusat Korg Kronos X?

tony9

Re: Korg kronos x - moznost vyskusania v CR?

Příspěvek od tony9 » 19 srp 2014 11:25

Kde se dá vyzkoušet nevím, ale můžeš zkusit napsat sem http://www.korg.cz
Je to výhradní zastoupení Korgu V Čr.

Scorpi.03

Příspěvek od Scorpi.03 » 19 srp 2014 11:50

V Audioteku měli ten obyčejný kdysi vystavený, třeba když tam zavoláš, tak ti vyhoví.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 19 srp 2014 17:30

Já bych zkusil ten Musicpark (www.korg.cz) ve Vyškově. Mají tam tuším k dispozici 61 klávesovou verzi.

groegaard

Příspěvek od groegaard » 19 srp 2014 17:48

Super! Dakujem za odpovede. Este sa chcem opytat nasledovne:

1. Mam Motif ES 7, vlastnim ho uz 8 rokov, do istej miery som vyuzil jeho potencial, ale teraz mam chut posunut sa dalej. Myslite, ze pripadny prechod z Motifu na Kronos by bol komplikovany? Nepoznam uzivatelske rozhranie Kronosu, ani Korgu ako takeho. Rovnako mam trochu respekt pred kladivkami. Motif ES 7 ma polovyvazenu klaviaturu, ktora mi vyhovuje, daju sa na nej skvele hrat rychle party, bojim sa, ze na plnych kladivkach to tak lahko nepojde.

2. Uz nejaky cas pracujem v Cubase, kupil som si zopar virt. nastrojov, kombinujem audio z klavesov aj MIDI z virt. nastrojov. Mam vsak pocit, ze dosiahnut moznosti, ktore ponuka Kronos tym, ze nakupim dalsie kniznice, pripadne vykonnejsi pocitac, prip. zvukovku, by bolo ovela zlozitejsie a pracnejsie; predsa len, v Kronose je vsetko "pod jednou strechou", vsetko spolahlivo pracuje, navyse ma Karmu, atd. Financne by som zrejme cosi usetril, ale neviem, ci by som dosiahol rovnaku uroven prepracovanej muzikalnosti ako v Kronose. Co si myslite vy? Zabudnut na drahy HW a vrhnut sa na kupu virt. nastrojov (kupou Kronosu kupim aj vela "veci", ktore zrejme nikdy nevyuzijem, ale tak to uz chodi; ani v Motife som nevyuzil uplne vsetko, co nastroj ponuka).

Vdaka!

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa » 19 srp 2014 17:55

Jestli nekoncertuješ a máš to jen na komponování/hraní doma, tak bych volil určitě radši počítač a VSTčka (nejtěžší úkol je pak sehnat kvalitní masterkeyboard). Na pódium bych bral radši Kronose.

groegaard

Příspěvek od groegaard » 19 srp 2014 18:02

Praveze koncertujem, hram v dvoch kapelach, plus mam vlastne projekty. Rad vyuzivam HW ako taky a nehrniem sa hned na pocitace. Aj pri Motife som prvych 6 rokov robil muziku vylucne v klavesoch a az potom presiel na DAW.

Odpovědět