Korg PA 300

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Korg PA 300

Příspěvek od Vla-sta »

Samozřejmě máš pravdu, jen Škoda že se ty firmy nikdy nesjednotí

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Korg PA 300

Příspěvek od PMC »

pavlii píše:
07 črc 2019 10:07
Jojo, já ti rozumím. To už bychom se dostali někam úplně jinam. Nicméně i ve světle všech zjednodušení a nedokonalostí MIDI základu bych si stál za svou poznámkou. Ono by to totiž pak zavdávalo třeba i k tomu, že dvě různá zařízení spolu nebudou umět mluvit, protože obsahují různé "protokoly" - což není pravda. Snažím se myslet na nováčky, jako už několik desetiletí :-D aby se v tom byli schopní zorientovat.

P.
To je dost odvážné tvrzení. Ony spolu komunikovat sice budou, ale nemusí si navzájem rozumět, právě. V tom spočívá právě smysl těch dodatků, zajistit aby si rozuměla zařízení různých výrobců, protože samotná midi specifikace zaručuje jen základy.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Korg PA 300

Příspěvek od pavlii »

Ano, je to odvážné :-) pochopitelně platí vše, co píšeš. Tohle vše vím samozřejmě, ale v tom základu, tj. MIDI rozhranní a definovaný protokol, si rozumět budou i napříč výše popsanými standardy. Ale už jsme hodně odbočili a je jasné, že my oba jsme do tohohle aspoň jednou dělali ;-) takže si to navzájem vysvětlovat nejspíš nemusíme.

P.

PMC
Příspěvky: 209
Registrován: 28 bře 2017 18:03

Re: Korg PA 300

Příspěvek od PMC »

Beru to tak, že to nevysvětlujeme sobě, ale těm, co nás čtou a budou číst.

milank
Příspěvky: 10
Registrován: 02 črc 2019 19:39

Re: Korg PA 300

Příspěvek od milank »

Díky moc pánové za vaše odpovědi na moje dotazy.Jsem vděčen za každou radu.Milan

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Korg PA 300

Příspěvek od pavlii »

PMC píše:
08 črc 2019 17:52
Beru to tak, že to nevysvětlujeme sobě, ale těm, co nás čtou a budou číst.
Jojo, to vlastně taky ;-)

P.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Korg PA 300

Příspěvek od ZFarkas »

Jelikoz jsem zivil muzikou a samohrajky pouzivam cca od doby JVC KB500 nekdy od r 1985 doted, mozna bych doporucil to, co ted pouzivam sam, protoze se mi to zdá po vsech strankach i zvukově prostě nejlepší varianta ze všech možných:

na midi podklady a texty iPad a Sweet Midi Plaýer plnou verzi a k tomu na živý dohrávání analog synty a XP-30 na imitace solových dechů, harmonik, piana atd, kdyz uz to neni živě akusticky.. A živě kytary.. V iPadu mam soundbank GM2 na míru udělanej z nejlepších multisamplů co jsem kdy sehnal v programu Viena na PC (pouze windows verze).

Pokud by uz musely byt klavesy s doprovody (ale nevim na co kdyz iPad je lepsi zvukove, uzivatelskym komfortem i snadnosti obsluhy, vetsim displejem na texty atd), tak nejlepsi samohrajka zvukove asi byla PSR-740 - dodnes podle me ma lepsi - hutnejsi, prirozenejsi, v live kapele lepe se prosazujici zvuky vsech typu nez soucasne workstationy.. ale kazdeho vec, treba ma nekdo opacny nazor, muze byt. Nemuze hrat kazda kapela nebo OneManShow stejne dokonale, jinak by nevznikla konkurence :mrgreen:

Odpovědět