Korg SP-250 nahrávanie cez PC (midi)

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
amenofu

Korg SP-250 nahrávanie cez PC (midi)

Příspěvek od amenofu » 16 lis 2012 18:26

Nazdar,

potreboval by som súrne pomôcť. Mám korg sp-250 http://muziker.sk/klavesy/stage-piana/k ... 50-bk.html, mám ho asi tak 3 týždne. Veľmi rád by som nahrával videoklipy, kde budem na ňom hrať, lenže rušivé vplyvy ktoré zachytí normálna kamera midi nezachytí. Tak som sa dočítal, že pomocou nejakého zariadenia sa to dá prepojiť. Kúpil som si toto: http://www.studio.sk/m-audio-midi-prevo ... sport-uno/. Bol to však taký výstrel do prázdna, keďže s týmto nemám žiadne skúsenosti. Na nete som našiel tento článok, kde chalan písal, ako to zapojiť, a mal tam aj svoj free software http://www.pianoclues.com/how-to-record-piano/. Ten softvér sa volá Red dot Forever. Nečakal som, že sa mi podarí to zapojiť, ale podarilo, takže keď som v ňom išiel nahrávať tak to skutočne fungovalo... problém je v tom, že zvuk krásneho piána mi to sformulovalo nejak úplne strašne, umelo, ako keby to bol nejaký hračkársky keyboard Michal Davida alebo čo.
Potrebujem nejaký softvér, ktorý by to spravil lepšie alebo nejaký ten návod, možno to mám nejak nemožne zapojené proste neviem. Ďakujem všetkým vopred za odpovede. :)
Přílohy
_DSC0210-4.jpg
_DSC0210-4.jpg (938.75 KiB) Zobrazeno 560 x

Petra

Re: Korg SP-250 nahrávanie cez PC (midi)

Příspěvek od Petra » 17 lis 2012 10:07

Je potřeba si uvědomit, že když nahráváš přes MIDI, nezapisuješ do počítače muziku - jenom povely "stiskni tuhle klávesu, takhle dlouho, takhle rychle a s tímhle rejstříkem". Když to pak přehráváš, soubor .mid si bere zvuky ze Tvé zvukové karty, kde máš očividně jenom velice chabý výběr rejstříků... Dají se sehnat i docela dobré emulace klavírů, ale v tomhle případě je to zbytečný :)

Mám stejný nástroj a nahrávám ho normálním audiokabelem - jack/jack. Mělo by stačit mono - ale můžeš si klidně sehnat stereo, Korg má levý i pravý výstup :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 17 lis 2012 10:15

No však při přehrávání stačí výstup MIDI stopy nasměrovat na MIDI OUT port a bude mu hrát tentýž klavír (z nástroje), jako při nahrávání.

P.

Petra

Příspěvek od Petra » 17 lis 2012 10:52

Teď nevím, jestli jsem to pobrala správně - výstup ze stopy bych asi hodila na MIDI IN port u Korga, ale pak by stejně ten zvuk byl jen v těch klávesách a záznam záse žádný...

Pokud kolega nebude chtít opravovat překlepy a nepřesný rytmus, bude lepší nahrát to přes audio :)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 17 lis 2012 12:38

Petra píše:Teď nevím, jestli jsem to pobrala správně - výstup ze stopy bych asi hodila na MIDI IN port u Korga, ale pak by stejně ten zvuk byl jen v těch klávesách a záznam záse žádný...

Pokud kolega nebude chtít opravovat překlepy a nepřesný rytmus, bude lepší nahrát to přes audio :)
Pobralas to správně - MIDI OUT na straně PC = MIDI IN na straně KORGa. Záznam audia bude každopádně nutný.

P.

amenofu

Příspěvek od amenofu » 17 lis 2012 17:26

pavlii píše:
Petra píše:Teď nevím, jestli jsem to pobrala správně - výstup ze stopy bych asi hodila na MIDI IN port u Korga, ale pak by stejně ten zvuk byl jen v těch klávesách a záznam záse žádný...

Pobralas to správně - MIDI OUT na straně PC = MIDI IN na straně KORGa. Záznam audia bude každopádně nutný.

P.
Dajte mi toho nejaký kladný záver prosím, lebo tomu čo ste mi napísali chápem nie veľmi zreteľne.

Petra

Příspěvek od Petra » 17 lis 2012 18:03

Sežeň si kabel jack-jack (jeden konec 6,3 mm, druhý asi 3,5 mm)... Ten větší píchni do výstupu z nástroje (pod těma Midi kolíkama), menší třeba do mikrofonního vstupu na notebooku. A záznam můžeš provést třeba v Audacity.
Stačí tak? :)

amenofu

Příspěvek od amenofu » 18 lis 2012 09:52

Petra píše:Sežeň si kabel jack-jack (jeden konec 6,3 mm, druhý asi 3,5 mm)... Ten větší píchni do výstupu z nástroje (pod těma Midi kolíkama), menší třeba do mikrofonního vstupu na notebooku. A záznam můžeš provést třeba v Audacity.
Stačí tak? :)
Aký bude výsledný rozdiel medzi monom a stereom?

Petra

Příspěvek od Petra » 18 lis 2012 11:48

No, ve zvuku :) Ve stereu bude klavír znít reálněji, vynikne rozložení tónů v panoramě (čtyřčárkovaná oktává zní víc zprava než kontraoktáva). Můžeš ale zkusit oboje, třeba Ti mono bude k těm videoklipům stačit....

./zvuk/nahravat-mono-nebo-stereo-stopu-t5024.html

amenofu

Příspěvek od amenofu » 23 lis 2012 13:10

Petra píše:No, ve zvuku :) Ve stereu bude klavír znít reálněji, vynikne rozložení tónů v panoramě (čtyřčárkovaná oktává zní víc zprava než kontraoktáva). Můžeš ale zkusit oboje, třeba Ti mono bude k těm videoklipům stačit....

zvuk/nahravat-mono-nebo-stereo-stopu-t5024.html
Ahoj, bol som v obchode kúpiť tie káble. Jediné čo mi vedeli poradiť bolo na jednej strane 3,5 a na druhej strane 2 x synch ale naň mono redukciu čo som pichol do klavíra a 3,5 som dal do mikrofónu na noťasi. Nahral som to v Audacity pri nejakom prepínaní cez ten vstup mikrofónu som sa dostal k tomu, že mi ten zvuk klavíra ozaj nahrávalo ale nejak tak ako je to v tom súbore. Povedz mi prosím ťa, kde zaseeee robím chybu :| .
Přílohy
Skúška.mp3
(595.1 KiB) Staženo 14 x

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 23 lis 2012 13:15

Přebuzený vstup. Stáhnout výstupní hlasitost na Korgu. Audacity nemá indikátor vstupní síly signálu? Nesmí být přes 0 dB (obvykle je to i barevně značeno - červená je už špatně). Zelená případně žlutá - tak jsou obvykle barevně značeny správné úrovně.

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 lis 2012 13:29

klavir hlavne treba dat do linky a nie mikrofonu .. i ked na notasi je casto len mikrofon .. je tam niekedy PAD ..

amenofu

Příspěvek od amenofu » 28 lis 2012 17:42

Pytkin píše:klavir hlavne treba dat do linky a nie mikrofonu .. i ked na notasi je casto len mikrofon .. je tam niekedy PAD ..
do akej linky mám s tou 3.5 ísť?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2012 17:52

Linka byva modra.. Mikrofon je cerveny a vystup zeleny..

Odpovědět