Kurzwei PC3K8 - bzukot

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
MichalS

Kurzwei PC3K8 - bzukot

Příspěvek od MichalS » 17 zář 2015 09:00

Ahojte.

Chcem sa opýtať Kurzweilistov. Kurzweil vážne tak bzučí? Nie v audiovýstupe, ale fyzicky, predpokladám že jeho interný adaptér.

Tak som sa tešil a prvé čo ma hneď a nepríjemne zaujalo keď som ho zapol bol bzukot.

Vážne takto bzučí, alebo ide o vadu?

Mohol by som navštíviť niekoho kto má Kurzweil čo býva v BA, alebo by ma mohol niekto skúsený navštíviť?

Ďakujem.
Naposledy upravil(a) MichalS dne 17 zář 2015 10:18, celkem upraveno 1 x.
michal

slots

Re: Kurzwei PC3K8 - bzukot

Příspěvek od slots » 17 zář 2015 10:15

Stejný problém jsem měl i já. Bzučení způsobovalo síťové trafo, které je připevněno tvrdě k plechovému držáku šrouby s kovovými distancemi. Trafo má špatně provedenou impregnaci a tak bzučí, (holt čínská kvalita). Vyřešil jsem to nahrazením šroubů s distancemi za gumové silentbloky a je klid !
Trafo je přístupné po odmontování levého dřevěného krytu, chce to jen trochu zručnosti.
Zkus to, snad to pomůže.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 17 zář 2015 10:48

Tento problém s trafami sa tu už riešil myslím vo vlákne PC3.

Inak som dosť udivený a znechutený z toho, na aké "detské choroby" dokážu trpieť Kurzweily. Keby takýmito závadami trpeli Korgy alebo Rolandy, tak tam asi všetkých vo firme na výstrahu odstrelia. Ale u Kurzweilu sa tvária, že je všetko v absolútnom poriadku. By ma zaujímalo, či má niekto Kurzweil, ktorý ešte nevidel servis, alebo ho majiteľ nemusel rozoberať.

chose

Příspěvek od chose » 17 zář 2015 11:02

"Inak som dosť udivený a znechutený z toho, na aké "detské choroby" dokážu trpieť Kurzweily."
Tak to je presne ten duvod proc jsem se s Kurzweilem rozloucil.....
Za svoje penize(nemale) chci neco co funguje spolehlive. Prijde mi ze Kurzweil je nastroj pro kutila. Na druhou stranu my jsme narod kutilu, takze se Kurz presne trefil na spravny trh :-)

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 17 zář 2015 11:20

Áno, ale podľa môjho názoru môžu Kurzweilu po zvukovej stránke plnohodnotne konkurovať možno tak Nordy a Kronos. A to sú nástroje v inej cenovej kategórií ako je môj Artis, takže absolútne neviem po akom nástroji by som sa mal pozrieť okrem Kurzweilu. Ale to sme už dosť mimo témy.

rolyam

Příspěvek od rolyam » 17 zář 2015 11:31

"[chose] Inak som dosť udivený a znechutený z toho, na aké "detské choroby" dokážu trpieť Kurzweily.
Tak to je presne ten duvod proc jsem se s Kurzweilem rozloucil....."
... stejnou zkušenost mám s PC3 i já (2x servis a nakonec vrácen). I když bych ho chtěl, tak z těchto důvodů ho nechci :-( Věřil jsem, že s novými modely půjde Kurzweil nahoru (i kvalitou) ... ale když tady na fóru čtu ty příspěvky ... nestačím se taky divit ...
Představa, že si koupím nový nástroj a hned ho rozeberu, zkrontroluju konektory, vyměním podložky atd. Na každou akci pro jistotu s nářadím a s předstihem, kdybych ho musel náhodou zase rozebrat a překontrolovat, protože jsem ho zrovna přemístil ze zkušebny v poloze ležmo, což mu nedělá dobře ... jasný, taky ho můžu dát v záruce opravit. Přivezu domu, zkusím a šup do servisu.
Omlouvám se už končím ... asi jsem se s tou osobní zkušeností nedokázal ještě úplně vyrovnat :cry:

dalen

Příspěvek od dalen » 17 zář 2015 15:06

MichalS
Bývam v BA a tiež mám Kurzweil. Rozhodne akýkoľvek bzukot je technická vada. Všetko musíš zabaliť späť do krabice a kontaktovať predajcu ak máš nástroj ešte v záruke.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 17 zář 2015 20:06

dalen... a mohol by si sa zastaviť porovnať s tvojim Kurzom? Včera mi došiel, kúpil som B-stock, ale je úplne bez škrabanca, jedine krabica je otrasná, asi z iného kusu. Zabalený bol však úplne bezpečne, kopu tvrdých pien.

Prípadne čo by ste mi poradili, mám to dať vymeniť, alebo dať si vrátiť peniaze? Hrá to dobre, ale kurnik, keď by mi mali poslať ďalší taký bzukot tak to je jedno. Viem si predstaviť že niekomu by nevadil, ale podľa mňa je to moc.

Ešte jedna vec. Keď ho zapnem, tak niekedy prvý vzhľad display-a je horizontálne roznohrúbkovo pásikatý, podobne čiarkovému kódu, ale len na krátku chvíľu. Myslíte že sa KORE64 nejako špeciálne inštaluje? Lebo dal som tú kartu dovnútra ešte pred prvým zapnutím a potom zapol, potom znova vybral aby som zistil ako šľape bez. Ale naozaj som ju tam nedával halabala, mám na to cit a dával som ju podľa manuálu, len som ju ešte neinštaloval. Teraz je vonku.

Kurnik šopa že toto musím riešiť.
Vďaka za každú súsenosť a radu.
michal

dalen

Příspěvek od dalen » 17 zář 2015 20:50

Zastaviť sa môžem, ale myslím si, že je to zbytočné. Pokiaľ PC3K8 vydáva akékoľvek rušivé zvuky, je to bez pochýb vadný kus! Kupoval si u Thomanna, že? Radím ti ihneď kontaktuj predajcu telefonicky alebo mailom a dohodni sa s ním na reklamácii. Buď ti ho vymení alebo vráti peniaze, to už je na tebe ako sa rozhodneš.

Pásiky na displeji pri spustení sú v poriadku. To nie je chyba.
Kore64 jednoducho zasunieš do slotu a potom nainštaluješ operačný systém P3K241K.KUF.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 17 zář 2015 21:08

vdaka dalen... len chcem pripomenut, ze tie rusive zvuky nejdu z vystupu, ale proste bzuci trafo... myslis to tak napriek tomu?
michal

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 17 zář 2015 21:51

klavesy/kurzweil-pc3-t7821-1200.html

Druhý príspevok... takže nie si sám, kto už toto riešil...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 zář 2015 13:15

MichalS píše:vdaka dalen... len chcem pripomenut, ze tie rusive zvuky nejdu z vystupu, ale proste bzuci trafo... myslis to tak napriek tomu?
Michal, vsak ti to tu pisu - ide o 50Hz bzukot sposobeny kmitanim striedaveho prudu (trafo pri prevode napatia vnutri indukuje sily)

Keby si chcel podrobnejsie - cievka trafa ma vnutri v navine medzi jednotlivymi vodicmi sily sposobene samotnym fungovanim cievky (magneticka indukcia). Ak pri vyrobe nedaju 100% pozor na "testnost a pevnost" navinu, alebo ak lacnejsi izolacny lak posobenim casu, teplom, prevadzkou trosku povoli, tak jednotlive vrstvy voci sebe zacnu vibrovat. Bud pocujes toto, alebo sa zvykne od tych vibracii rozvibrovat cele trafo v ulozeni. (ako pisal slots - ak neni dobre vytlmeny).

Ja by som to tiez poslal spat. Ale pri B-stock to moze byt problem. Mozno by si ako verzia 2 mohol ziadat opravu...
(A nedaj sa odbit. Nemci vedia kam to posielaju- nie je vylucene, ze zafunguje "jemny nacionalizmus". T.j. u nich by to urcite vymenili/opravili.)

slots

Příspěvek od slots » 18 zář 2015 20:34

Chtěl bych ješte poznamenat k mému příspěvku, kupoval jsem také u Thomanna a nechtělo se mi absolvovat celé reklamační martyrium. Jednodušší se mi zdálo opravit to sám. Teprve když bych zjistil, že tudy cesta nevede, tak bych to poslal zpátky a to si nejsem jistý, že bych opět nedostal vadný kus.
Opravdu to není žádná věda. Otevři kryt, přitlač rukou na trafo a když se bude měnit zvuk toho bzučení, je to jasný. Je to práce na půl hodiny. Ale samozřejmě je to na tvém uvážení.

MichalS

Příspěvek od MichalS » 19 zář 2015 14:38

vdaka Ludia... som v rozhodovani...
...ja to nemam problem otvorit a urobit, len ma sklamala ta samotna skutocnost tak draheho nastroja...

...MDudasovi dakujem za podrobny popis o co ide

...Tak uz len jedna otazka... viete ako je to z obchodnymi podmienkami? (vycital som zatial ze to musi byt bez znamok pouzitia)... Znamena to ze mozem to otvorit ak to viem aj v zarucnej dobe resp. v 30 dnovej lehote , alebo striktne nie?... nemaju tam nejaku plombu, alebo pecat?

Dik
michal

MDudas

Příspěvek od MDudas » 19 zář 2015 16:09

V zaruke to moze otvorat jedine autorizovany servis, inak hrozi strata zaruky - to plati vsade vo svete !!! (zbytocna otazka :wink: )
(ja som na PC3 ziadnu plombu nenasiel. Na sroboch je obvykle vidiet, ked to otvoris (cierny lak))

Ak nemas jasno, ci to naozaj budes opravovat, tak kvoli "nakuku" by som to neotvaral. Ak sa chces uistit - trafo sa nachadza
pri konektore sietoveho kabla a vypinaci- tam to huci najviac.
...
Moj nazor: B-stock znamena, ze to uz niekto naspat posielal. Vysoko pravdepodobne, ze kvoli tomu zdroju.
slots ma pravdu, ze je to asi jednoducha oprava, ale kedze Ti to robi od zaciatku, ja by som to z pricnipu poslal spat.
predavaju B-stock, ktory je vraj uplne funkcny, len otvoreny. ale si to neni celkom pravda. keby Ti to zacalo
robit po roku - to je ine.

Odpovědět