Kurzweil pc 3 k8

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
lubo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2017 13:16

Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od lubo »

Caute. Mohol ny mi niekto poradit. do kurzweila PC3K8 som si kupil Germann D Grand piana. Vsetko ide, ale ak chcem nove zvuky stiahnut,ako napriklad co som mal pred tym v kurzweili zo Sweetwater ,vypise mi ,,nie je pamat na nove sample. to znamena, ze tou kartou d grand som skratka skoncil .uz viac pamate tam asi nebude......dakujem lubo

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od MDudas »

Nazdar, toto si cital? To je navod na instalaciu karty German D Grand. Dostal si ho zrejme prilozeny ... :wink:
http://kurzweil.com/content/migration/d ... lation.pdf

Pise sa tam:
Installing the German D Grand EXP requires removing the original 128 Mb PC3K flash memory board that shipped with your instrument. You will not be able to use user sample data while the German D Grand EXP is installed.

(Prave teraz sa to tu riesilo na inom mieste - karticka German D Grand sa instaluje do slotu namiesto flash RAM. :| )

Uživatelský avatar
concord
Příspěvky: 810
Registrován: 13 bře 2016 16:45
Vybavení

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od concord »

Nazdar Lubo da sa ti german d sejvnut na usb?
1. Store
2.soft tlacitko ADVANCE
3.vyhladat -program 3700......-German d
4.STORE. -soft tlacitko
5.Load deependet file? yes-
Dakujem.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od MDudas »

concord, Ty hacker jeden! :) Ked to pojde, nahlasim Ta do Kurzweilu ! :oops:

lubo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2017 13:16

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od lubo »

caute.dakujem za rady. vcera som si stiahol piana z k 2600. mne sa pacia viac ako ta moja d grand. ja uz tomu nerozumiem.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od MDudas »

:shock: Tak to si asi kup nejaku Yamahuh alebo co...
Cim sa Ti viac pacia ? Ved to su o 2 generacie starsie sample. (a tie nove su minimalne 8x vacsie)
A co original PC3K piana? Tie sa Ti nepacia?

lubo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2017 13:16

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od lubo »

Pacia. a aj hraju v kapele krasne.mozno si kupim aj yamahu. mam aj roland jdxi a norda electro 5 a pacia sa mi tie stare analogove zvuky. A hraju aj cedecka a aj stare platne...50 rocne. co uz. tie nove klavire su ciste ako krystal ,ale tie stare hraju bez efektu trochu spinavsie ale dobre. nechcem vyvolat hadku.len to tak citim. dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od pavlii »

No však :-) co je nové nemusí být nutně lepší (zhusta tomu tak koneckonců nebývá). Velikost samplů svědčí pouze o tom, že to zabírá X-krát tolik paměti :-D No flame......

P.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od ZFarkas »

Naprosto souhlasím s povzdechem výše, že některé staré dobré mašiny zkrátka měly lepší zvuk a v jakékoli kapele naživo se lépe a přirozeněji prosazovaly než novéjší modely vč současných. Asi to není samply ale hlavně převodníky, preampy, efekty, interními obvody na zpracování zvuků (filtry, obálky atd), jinak mi to taky nedává smysl... Ať si někteří myslí cokoli, stále mám a denně používám jako main nástroj na imitace klavíru, e-pian, dechů, smyčců, a všech možných akustických nástrojů XP-30. Důvod jednoduchý - nedostal jsem dosud do ruk nic, co by umělo tyto kategorie zvuků nahradit lépe. Fantom G, Korg M3, Kurz PC3K a prakticky všechny levnější šly rychle do světa po první srovnávací zkoušce live...

I když v home studiu některé nové workstationy byly lepší díky novým možnostem a jiného interního supervybavení, stejně i zde už jedu jenom v analogu, a na podium občas doplním Xp-30 analog Moogem, kytarou, nebo jiným analog syntem a sequencerem, ale PC3K fakt ten syrový expresivní sound s gulema jako předchůdci třeba 2600, nemá podle mne. Stejně je na tom Yamaha, žádný nový Motif nemá sílu zvuku klavíru, strings, brass staré dobré SY99... Já to tak slyším na každém koncertě, zábavě i fesťáku a nezachrání to ani nejlepší PA aparatury , ty nové china krámy znějí sterilněji, méně velkého zvuku, více křoví jakoby zdálky, syčení, hučení nebo nejsou v mixu klapky slyšet vůbec, jak to prostě zaniká.

Je to jako s akustikou - kytara za 15000 bude tak tak rozpoznatelná v mixu co hraje za kilo, starý Martin nebo Takamine za 50 tisíc bude mít vždy jasně čitelný zvuk každé jednotlivé struny a zvukař se nepředře . Obě jsou to kytary stejného vzhledu a skoro stejně kmitočtově posazené...

Uživatelský avatar
giom
Příspěvky: 124
Registrován: 28 říj 2008 14:58

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od giom »

Ja za seba môžem povedať to isté o klavíroch z K2600. Porovnávali sme to niekoľko krát na veľký aparát a oproti German Grand a aj PC3K znejú podľa mňa lepšie . Cez slúchadla je Ger.G. jedna báseň , ale ako náhle to ide von z PA, tak je to všetko jednoliate a radšej používam starú klasiku z K 2600. Piana z PC3K mi bohužiaľ na live nesedia vôbec ! Je to samozrejme len môj subjektívny názor .

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od Keyboarder »

lubo píše:caute.dakujem za rady. vcera som si stiahol piana z k 2600. mne sa pacia viac ako ta moja d grand. ja uz tomu nerozumiem.
Lubo, a kde jsi ty klavíry z K2600 stáhl?

lubo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 led 2017 13:16

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od lubo »

na stranke kurc. som si dal downloads K 2600 potom Farm files ,tretie su piana. a tak som stahoval aj dalej co mi natiahla k8. vsetko mi neslo nainstalovat ale aj saxy su stare lepsie. aj ja len skusam.

Uživatelský avatar
Keyboarder
Příspěvky: 229
Registrován: 04 říj 2009 10:45
Vybavení

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od Keyboarder »

Díky za tip. Tak jsem si to stáhl a naimportoval a je tam opravdu pár pěkných klavírů, které na PC3K nejsou. Ještě nevím, jestli některý z nich použiju, protože mi a mým spoluhráčům "tovární" klavíry z PC3K po mírných úpravách v Master EQ vyhovují, ale určitě stojí za poslech! Doporučuji všem si je alespoň vyzkoušet. :-)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od MDudas »

giom píše:Ja za seba môžem povedať to isté o klavíroch z K2600. Porovnávali sme to niekoľko krát na veľký aparát a oproti German Grand a aj PC3K znejú podľa mňa lepšie . Cez slúchadla je Ger.G. jedna báseň , ale ako náhle to ide von z PA, tak je to všetko jednoliate a radšej používam starú klasiku z K 2600. Piana z PC3K mi bohužiaľ na live nesedia vôbec ! Je to samozrejme len môj subjektívny názor .
OK, zaujimave. A nestalo by zato, skusit pre PA upravit EQ. Ako pise keyboarder, trosku poladit Master EQ - a pripadne ako odporucaju stari harcovnici - vrazit to piano do Setupu a poladit EQ a efekty priamo tam. PA urcite potrebuje viac nabruseny zvuk. Alebo sa viac orientovat na tie piana, ktore maju original ostrejsi zvuk - Studio Grand, Pop PowerPiano, a spol. A samozrejme stiahnut reverby. :?

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Kurzweil pc 3 k8

Příspěvek od anthea_x »

Mal by som k tejto téme poznámku zo skôr amatérskeho uhla pohľadu. Ako čítam rôzne komentáre, akoby sme v tomto reťazci tvorby zvuku zabúdali na ľudský faktor. Len málo ich rieši pravú príčinu problému.Väčšina týchto nástrojov je už ďaleko "za vodou“ . Vyladenejšie, zložitejšie zvuky sa ťažšie ozvučujú a amatérsky sa vyhovárať,že to neprelezie mixom, nie je namieste. Nie je to chyba nástroja, ale človeka. Zvuk je relatívny, je na nás, aké " etalóny " ku ktorým ho prirovnávame, máme v hlave uložené a ako sa knim priblížiť.

Odpovědět