Kvalita klaviatur

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
skacma

Kvalita klaviatur

Příspěvek od skacma » 27 lis 2011 02:24

Ahoj, chci se zeptat , jestli nemáte zkušenosti, nebo možnost posoudit kvalitu klaviatur u dnešních nástroju,
mám převážně na mysli syntetizárové (nekladívkové) klaviatury (oplatky) ? Kdo dělá nejspolehlivější syntetizárovou klaviaturu ?!
Já sám vlastním jako syntetizátor Roland Juno Stage a po 2 letech mi začala odcházet dynamika u některých kláves,
a celkově je klaviatura už křivá, některé klapky jsou níž, některé víš, a já se začínám bát, aby to najednou nepřestalo hrát.
Moji kamarádi a známí taky měli synťáky od Rolandu (Juno D, Juno G a též Juno Stage) a též jim brzy odcházela dynamika.
Začala jim odcházet už po půl roce. I když to nejsou kladívkové klaviatury jako u Roland Fantom G8, 700 GX , Kurzweil PC3K8,
Yamaha Motif XF8, Korg M3 nebo Kronos, kde tyhle kladívkové klaviatury musí vydržet (v podstatě) všechno.
Já mám stage piano Roland 700 GX a klaviatura je perfektní a myslím, že bez problému vydrží další 2 roky, teď ho mám 3 rokem.
Dneska se kladívka dělají tak kvalitní, že vydrží i neustálé (hrubé hraní).
Jsem z Olomouce, Juno Stage je už po záruce a opravu klaviatury bych udělal jen tak, že bych nástroj zabalil, poslal do Prahy
do Rolandu a čekal více než měsíc než by mi to přišlo zpět a dal bych za to 3000 kč + dopravu.
Hraju v zábavové živé kapele, a nemohu si dovolit být měsíc bez jednich kláves. Ale o opravu tady nejde.

Jde o to, jestli nevíte, kdo dělá kvalitní klaviatury (syntetizátorové 61-76 nevyvýžené, nebo polovyvážené).
Rád bych na přelomu březen/duben koupil náhradu místo Juno Stage kvůli novějším zvukům atd.. ale jde mi hlavně
o kvalitu klaviatury, aby to vydrželo a já se za chvilku nemusel začít být, že se mi rozbije, nebo že zase odcházet dynamika.
Kamarád má Yamaha Motif XS 7 přes 3 roky a klaviatura hraje bezchybně i dynamicky jak má, druhej kamarád má přes 20 let
starou Yamaha DX 7 a Korg M1 a oba nástroje mají v pořádku klaviaturu, hlavně dynamika je v pořádku, klaviatura je originální
a stále funguje i aftertouch atd...

Takže podle všeho kvalitní a bezproblémové klaviatury dělá Yamaha. Zjistil jsem si, že náhradní klaviatury na Yamahy a Korg se dají
objednat za pakatel na E-Bay, a pak vám to nějaký servis namontuje.

Přemýšlím nad Kurzweil PC3/PC3LE7/PC3K7, Yamaha Motif XF7, Yamaha MOX 6, Roland Juno-Gi (do Rolandu se mi už moc nechce, ovládání je nejjednoduší,
kvalita nástrojů ujde, ale dnes už Roland zaostává a chci něco lepšího, kvalitnějšího a spolehlivějšího, koupil bych si jej nejspíš,
jen kdybych neměl více peněz a zlepšila by se spolehlivost a kvalita klaviatury).

Nejlepšího by bylo, mít oba nástroje s kladívkovou mechanikou vše v 88 klávesách, protože tyhle klaviatury jsou nejkvalitnější,
a nejvíc vydrží, ale je to pro mě zbytečné, cenově náročnější a složitější na přepravu.

Díky moc za vaše názory a rady.
Martin Skácel

Vitus

Re: Kvalita klaviatur

Příspěvek od Vitus » 12 led 2012 11:38

Náhodně jsem objevil toto téma, která jak se zdá zůsatlo delší dobu bez odezvy...

Nedávno jsme řešili v tématu "KURZWEIL PC3" rozdíly mezi kladívkovými, varhanními a synťákovými klaviaturami (viz toto téma).
Co se týče kvality z hlediska "výdrže" je hodnocení ještě problematičtější, protože zacházení s klaviaturou může být diametrálně odlišné u jednotlivců (nemyslím tím mlácení klávesama o podlahu, ale dobu trvání, frekvence a razantnost hraní či úhozů).

Obecně jsou dnes považovány za jedny z nekvalitnější klaviatury od firmy Fatar (viz www.fatar.com). Nevím o nikom, že by mu po dvou letech tzv. odešla. Kladívkové jsou usazeny většinou v kovovém šasi a vydrží tudíž "skoro všechno". Levnější piánové, orgánové či synťákové klaviatury (např. Fatar TP8Piano, TP8Organ, TP8S) jsou v plastovém šasi, takže se může při velmi razantním hraní leccos přihodit, ale osobně mám i klaviatury Fatar více než 10 let a hrají jak víno. Fatar se používá do kláves evropské a americké provenience . Japonci, tuším, mají vlastní výrobu klaviatur, ale jsou považovány za solidní (Roland, Yamaha, Korg). V levnějších modelech to bude asi horší (Juno), v dražších lepší (Jupiter, Motif). Horší je, že kvalita (myslím hardwaru - nikoliv softwaru) Korgu, který byl považovaný za ikonu profi-klávesáků, u dražších modelů šla v posledních letech rapidně dolů (např. mechanické provedení M3, je na úrovni levného Casia).

Hammond

Příspěvek od Hammond » 12 led 2012 13:59

Podla mna to nejde tak jednoducho zovseobecnit. Kladivove klaviatury su v prvom rade omnoho viac namahane, nez syntakove a podla mna by mala preto syntakova vydrzat viac. Viem o niekolkolkych ludoch, ktory dost skoro zacal blbnut HW na Rolandoch, ale napr. ja mam od Rolandu VK77 a PK5 a dlhe roky to slape ako hodinky bez znamok opotrebovania. Od Yamahy som mal DX7IID, bol som tretim majitelom a po vyse dvadsiatich rokoch klaviatura stale 100% fungovala a dnes funguje dalsiemu majitelovi. Taktiez som mal stagepiano P80 a tam zacali jednotlive klavesy odchadzat asi po piatich rokoch (cvicil som na tom ale klasiku; casto aj niekolko hodin denne). Jednotlive klavesy sa ovsem dali vymenit, vzdy bola nalomena lava strana pantu na koci jednotlivych klaves a podobny problem som videl aj na S90 a jednej nizsej serii Clavinovy (zakazdym sa ale jednalo o nastroje, ktore mali za sebou cez tisic hodin expresivneho hrania). Klaviatura na mojej sucasnej S90Es zatial drzi perfektne.

Ivan.ps

Příspěvek od Ivan.ps » 09 bře 2013 14:52

Zdravím. Mohli by ste mi prosím poradiť aká sa dá v súčasnosti zohnať najlacnejšia samohrajka s POLOVYVÁŽENOU klaviatúrou? Môže byť aj bazárová. Zatiaľ som našiel Yamaha Tyros 2, na bazári za cca. 1400 Eur. Našlo by sa ešte niečo lacnejšie (okolo 1000 Eur), samozrejme v rozumnej výbave a kvalite?

Alebo druhá možnosť. Syntetizátor s dobrou POLOVYVÁŽENOU klaviatúrou (aj bazárový) ale tam by bola cena do 600 Eur... (ale to je iba krajné riešenie - prvoradá je pre mňa tá samohrajka) Ďakujem

Odpovědět