Master keyboardy CME

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Master keyboardy CME

Příspěvek od a.tom.x »

Máte někdo zkušenost s mastery od CME? Potřebuji koupit něco na natáčení video prezentací na jeden nový produkt co chystáme, tj. to nebude na normální hraní na to mám stroje v jiné cenové. Účelem je ukázat, že to zařízení pracuje i s obyč kontrolerem ;) Zajímají mě následující věci:

- ta klaviatura na 4/5 oktávových modelech (UF) - je alespoň trochu hratelná?
- potenciometry - jsou použitelné nebo mají tendenci odcházet do věčných lovišť?
- trvanlivost/životnost/bytelnost - vzhledem k ceně mám trochu obavy, ale nebude to nijak náročné nasazení (otázka spíš jak moc se to sere a jestli má cenu to kupovat z druhé ruky)?
- MIDI USB (pod Mac) - umí to bezpečně a stabilně fungovat jako MIDI interface, který zvládne sysexy, které budou procházet do připojeného hw synth modulu?
- viděl jsem nějaký dost archaicky vyhlížející editor v beta verzi, nicméně předpokládám, že jdou nastavit uživatelsky čísla kontrolerů i na tlačítka?
- liší se nějak zásadně ty verze classic/UF5/UF50
- nějaké jiné mouchy?

Alternativně mám v pacu Korg Kontrol 49 (ale tam mi vadí ty kodéry, ale zase joystick je fajn, tuším nemá aftertouch což mi taky lehce vadí), Rolandy PC/PCR (ale zase ten příšernej Roland knypl), Alesis jeden starší model - požadavky jsou trochu specifické (alespoň 16 potenciometrů/sliderů, modulační kolečka, malé rozměry, MIDI OUT konektor, USB MIDI interface, který zvládne posílat sysex, nechci různé bicí pady a podobné pitominy, na panelu musí být místo, aby na něm mohla stát krabička o rozměrech cca 15x10cm)

Díky

T.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od vasek »

Mám UF6 a je to průser, protože černé klávesy reagují jinak na sílu úhozu, než bílé. Takže na klavírové hraní naprd, u synťáku nevadí.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od TOM-Thak »

Mechanicky me to neva lepsi nez ty tvrdy a divny klapky od
m-audio, ale pruser je ze si to dela co chce. Samo to obcas prepne nakej parametr nebo kdyz prepinam oktavy, tak to pak kousne, ze pomuze jen vyp/zap. Takze mechanicky ok, ale pouzitelnost je na nic.

Uživatelský avatar
TOM-Thak
Příspěvky: 3854
Registrován: 19 čer 2004 22:38

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od TOM-Thak »

Mam ty UF50 tusim - ta 49klaviatura. Za litr kdyz si pro ne prijedes, ale rikam. Necekej NI KS :))

Uživatelský avatar
Fractal
Příspěvky: 3094
Registrován: 10 dub 2004 14:54

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od Fractal »

vasek píše:Mám UF6 a je to průser, protože černé klávesy reagují jinak na sílu úhozu, než bílé. Takže na klavírové hraní naprd, u synťáku nevadí.
Nevím jak se chová přímo tahle klaviatura, ale černé klávesy by měly do jisté míry reagovat trošku jinak na sílu úhozu, to je normální věc.

biscuit
Příspěvky: 10636
Registrován: 22 črc 2004 02:58

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od biscuit »

ja jsem asi porad za edirol, i kdyz ten knipl je fakt des, to souhlasim :-) po letech pak zacnou taky pogumovany povrchy knobu lepit a musi se to odgumovat, jinak je to dost nechutny - teda aspon pro me :-) co novation? ma teda taky knipl, ale trochu jinej.

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od m4x »

Měl jsem CME UF6 a takový tvrdý, necitlivý klapky jsem od jiného výrobce snad nezažil. Tahové potenciometry chodily každý s jiným odporem. Ale třeba jsou nové řady od nich lepší.

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od a.tom.x »

V mezidobí jsem ještě surfoval po cizích webech a v podstatě podobný komenty a prý dost velká nespolehlivost a jankovité chování občas :( takže asi Korg Kontrol 49 nebo Roland/Edirol ... každopádně díky za komenty
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od vasek »

Fractal píše:
vasek píše:Mám UF6 a je to průser, protože černé klávesy reagují jinak na sílu úhozu, než bílé. Takže na klavírové hraní naprd, u synťáku nevadí.
Nevím jak se chová přímo tahle klaviatura, ale černé klávesy by měly do jisté míry reagovat trošku jinak na sílu úhozu, to je normální věc.
Sorry, ale to teda ani náhodou :-)

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od a.tom.x »

... no na slušnejch klaviaturách to nepozoruji, rozdíly snad jen čistě pocitový daný mechanicky délkou a rozměrem klávesy.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Uživatelský avatar
peteness
Příspěvky: 3669
Registrován: 22 čer 2004 17:31

Re: Master keyboardy CME

Příspěvek od peteness »

Nejakou dobu jsem mel UF5 a dost rychle jsem se ho zbavil. Celkovy dojem treba ve srovnani s M-Audio, Alesis apod. byl podobny jako kdyz clovek prisel za totace do prodejny jizdnich kol, kde byly favoritky, esky a on se projel na "ukrajině" (= CME). Nejhorší jsou klapky, ne povrch ale mechanika. Je to takovy nijaky tezkopadny pocit s dopadem na tvrdou gumu.

Odpovědět