Multitimbral sequencer se změnou akordů

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
ZFarkas
Vybavení

Multitimbral sequencer se změnou akordů

Příspěvek od ZFarkas » 26 říj 2015 13:17

Ahoj, neznáte někdo, co by se dalo použít jako nástupce třeba Akai Miniaku, ale s analog VCO/VCF? Jde mi o to, aby se dala z klávesnice měnit tónina nahraných smyček (bicích patternů s basovou linkou příp. nezávisle nějaká harmonická linka a rify), podobně jako u doprovodů u samohrajek. Třeba nový Roland JD-Xi sice umí 4-part pattern sekvencer i slušný sound bicích z PCM vzorků a třeba basové linky z interního analog syntu jsou taky zvukově pro mne tedy jednoznačně použitelnější než digitální VA nebo sample bass z čehokoli, ale nelze měnit tónina, resp. spodní tón, od kterého hrají ty sekvence. Prostě sekvencer umí hrát ve všech 4 partech jen pořád dokola bez možnosti změny tóniny za hry. Na Miniaku to šlo, dokonce ovládat i přes midi bass pedál (Roland PK-5), takže zůstaly obě volné ruce na sólování a online nastavování ovladačů na panelech, třeba na starých Moogách, Korgách...

Moc bych potřeboval vědět, jaké nástroje s klaviaturou nebo s možností midi připojení nožního basspedálu, umí měnit tóninu během přehrávání a současně mají minimálně 3 stopy (bicí, basový sequencer a jeden part na rify nebo pady), z toho aspoň ten basový synt v analog provedení. Děkuji.

dedko
Vybavení

Re: Multitimbral sequencer se změnou akordů

Příspěvek od dedko » 26 říj 2015 14:01

Mozno taky nasťroj existuje, neviem. Ja by som to riesil patternovym sequencerom a prislusnymi analogovymi nastrojmi

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas » 26 říj 2015 14:10

njn, teď to tak mám, z řídícího pattern sequenceru přes midi a CV do analogů. Ale hraje to pořád v jedný tónině, resp. dokola pouze ty tóny - noty, co do toho sequenceru předem naláduju. Miniak uměl nahrát řekněme totéž do multipartového sequenceru a potom při spuštění smyčky jsem si mohl měnit tóniny třeba bass a pad partů měnit přes midi basový pedál, bicí samozřejmě hrály pořád to samé. Dalo se nastavit spodní a horní klávesa pro každý part, i klávesa pro spuštění, třeba té bicí stopy.

dedko
Vybavení

Příspěvek od dedko » 26 říj 2015 17:35

Patternový seq, nie stepseq...
Ak má patternový iba jeden pattern tak ho zahoď

Odpovědět