Neladící Polysix

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Neladící Polysix

Příspěvek od honzarezna »

Zdar, jsem tu opět po delší době a rád si nechám proadit. Před pár měsíci jsem zjistil, že mi Polysix neladí, tak jsem ho na chvíli odložil (a ještě mě nenapadlo nic chytřejšího, než stříknout na poťáky trochu WD40, ale snad to žádnou paseku nenadělalo). Teď jsem se rozhodl, že s tím chudákem musím něco udělat.
Co to dělá: poťák ladění rozhodně reaguje. Když je ve středním místě, zní tón cca o 1/4 výš. Když ho otočím do maxima, je to cca půltón výš a když ho naopak snížím úplně doleva, skoro jako bych ladil, ale je to ještě maličko výš. Tolik dokážu slyšet...
Další věc, která s tím pravděpodobně souvisí, je několik programů (ne všechny), které při držení akordu lehce houpou nahrou a dolů. Možná to souvisí s nastavením modulace...
Takže existuje nějaký laický postup, jak bych to mohl dokázat uvést do fungujícího stavu nebo mám shánět odborníka?
Díky moc
Honza

Uživatelský avatar
W.Cable
Příspěvky: 856
Registrován: 07 lis 2007 09:45

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od W.Cable »

WD40 na elektroniku nepatri, koukni na tyhle pripravky http://www.gme.cz/chemicke-pripravky-pr ... i-kontaktu
Muzes zkusit znovu vycistit, nebo potenciometr vymenit.

Uživatelský avatar
komasix
Příspěvky: 1074
Registrován: 25 říj 2007 22:52

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od komasix »

kontaktol... vypadá podobně jako wd40 ale funkce je jiná

pharao
Příspěvky: 202
Registrován: 28 lis 2006 23:23

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od pharao »

Kontaktol pry nebrat!! Zanechava hegeš. Lepsi je Motip Kontakt Cleaner.

lavender
Příspěvky: 1170
Registrován: 26 pro 2011 18:57

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od lavender »

nevytiekla ti v nom baterka?

ericappla
Příspěvky: 1
Registrován: 10 říj 2018 14:29

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od ericappla »

Já tyhle kousky servisuju a většinou je to vytekla baterka buď teď a nebo někdy v minulosti a při opravě nebyl všechen elektrolyt odstraněn / neutralizován
Je možné že je to potakem ale nepravděpodobné

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Neladící Polysix

Příspěvek od MDudas »

Teda... 4 roky stare vlakno, ale aj tak super, ze reauguje niekto s praktickymi skusenostami. :palec+:

Odpovědět