novy synth od M-audio

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
dendy

Re: novy synth od M-audio

Příspěvek od dendy » 22 dub 2011 08:42

atomx: no od teba ako od analogoveho puristu by som taku chvalu necakal :) ta recenzia ma tiez prekvapilo, na papieri to ma slusne moznosti... tak nahraj nejake ukazky zaujimavejsie nez ta vata co je na nete... trosku si vo mne vzbudil zaujm, mozno v tom venomovi predsa len daco je :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2011 09:45

Ja nejsem čistě analogovej purista. Mam spoustu digitalu, spis bych se definoval jako VA skeptik/realista ;)

Jinak Venom se sice jmenuje a tvari jako VA, ale vlny jsou stejně samply.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2011 10:25

Ještě několik poznatků - poměrně pomalá reakce na přepnutí zvuku, musí se znova máčknout klávesa s malou prodlevou. Nic zásadního.

Zábavné je ladění vln pro FM, RM, Sync jde to podladit až do bezvědomí (v podstatě se OSC stane LFO), což je super, něco jako na Kawai K4/K1 když se moduluje v AM podladěnými vlnami (tady cítím velký potenciál pro zajímavé plochy a SFX zvuky), škoda jen, že tam není ještě pár vln navíc (nějaké hodně harmonicky bohaté průběhy). Totéž jde pustit i na bicí sadu a zní to pak jak circuit bent drummachine.

Trochu mě překvapila resonance ke konci, spíš kreslí zvuk než klasické reso zvuky, líp funguje v prvních 2 1/3.

Bohužel jenom jeden filtr (škoda), mám rád konfiguraci 2 filtrů (jako Yamaha CS řada), další filtrování se musí řešit v DSP autowahem.

dendy

Příspěvek od dendy » 22 dub 2011 12:44

urcite mi zacinas robit chute :) nahraj potom nejake ukazky... hodne ma zaujima FM modulacia, RM (aj s osc v lfo mode) a hlavne plochy a sfx zvuky vseliake riadne pokrutene, sak vies, psycko :)

dendy

Příspěvek od dendy » 22 dub 2011 13:22

otazka... pisu ze je 4 multitimbral - cirou nahodou sa neda pouzit na layering 4 patchov podobme ako pri nordleade ? aspon tak ze by si nastavil kazdemu partu ten isty midi kanal... potom by to mohlo byt vazne zaujimave...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 dub 2011 13:25

dendy : ty si blazon , ze nad tym vobec uvazujes ..

dendy

Příspěvek od dendy » 22 dub 2011 13:53

:))) nepovedal som ze to chcem kupit :)) cisto zo zvedavosti sa pytam :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2011 14:59

Jo má to multi kde si to nalayerujes a nasplitujes jak je potreba, ale na nejake moc vrstve zvuky to ma malo hlasu obavam se. U nekterych layer ploch je to i slyset.

Nicmene jeste jsem nerozbehal editor tak dam detaily vedet pozdeji.

Poklop

Příspěvek od Poklop » 22 dub 2011 16:56

Když už dělaj takovou vopičárnu, tak by mohli udělat aspoň 32 hlasů. Vůbec nechápu co jim v tom brání.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2011 19:35

No jo asi bude nějakej Venom II a potom Ultra Venom :) :) :)

Nicméně po dalším testování dnes odpoledne budu muset spoustu těch analog-like presetů smazat. Ten synth pro analogové emulace nemá něco ve středech a je takovej zvláštní v basech. Dost dělají ty reverby a delay, který nejsou žádnej zázrak. Tak asi 20% presetů je zajímavejch, ale po lehkém pokroucení lze dosáhnout zajímavých výsledků. Výšky, band/high passované zvuky, šumy, ruchy, hodně modulované a FM záležitosti jsou silná stránka. Je to taková glitch machine. Znovu bych zdůraznil ty bicí.

Jinak jsem to dnes měl vedle Blofelda, kterej mě opět moc nezaujal neb je bez ksichtu a te Venom ksicht má, ale hodně divnej a asi tak 90% lidí nesedne.

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 23 dub 2011 12:09

mne sa dost lúbi, normalne nad nim rozmýšlam, pozrel som kopu videí a hadam vo všetkých sa mi páči čo s toho lezie..
hlavne to čo tu spomína atomx; bicie, šumy, ruchy a tiež post-apokalyptický ambientný smog, pristátie borgskej kocky, privretá robo-mačka medzi dvermi etc..
cena neni vražedná a aj editor sa mi pozdáva, jediné čo ma desí je tá biela krabica v ktorej to je..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 23 dub 2011 12:44

Myslím, že jsi přesně vystihnul povahu tohoto synthu "privretá robo-mačka" :D :D :D Rozhodně ne žádnej univerzální workhorse.

Hele ta bílá je OK, i když lesklá takže na tom je vidět každej otisk prstu. Nicméně celkový dojem z HW je ze 2 metrů luxusní, z blízka spíš laciný, i když funkční. Ohavný je displej.

sc00py

Příspěvek od sc00py » 26 dub 2011 19:07

pokud bych chtěl něco na hraní v kapele, nic moc náročnýho, doporučili byste spíš Venom nebo microKORG, popř. microKORG XL? je vůbec vhodný (potažmo možný) tyhle nástroje srovnávat?
jsem sice "vystudovanej" klávesák, ale se synťákama mám jen minimální zkušenosti.
dík za odpověď

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 dub 2011 10:35

A co ta kapela má hrát?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 29 dub 2011 10:43

Tak další zkušenosti:

M-Audio drivery mi už nesmějí do domu!!!!! Cokoli co od nich nainstaluju mi rozesere setup. Neblahé paměti MIDI Uno i Venom se spolehlivě porvou se zbytkem setupu (a přemůžou ho). Takže přestal fungovat remote control v Cubase a ačkoli se jeden MOTU převodník tváří jako že normálně funguje, tak neposílá žádná data z Cubase / data však vesele přijímá. Tohle mi zatím neudělalo nic (mám 2x MIDI přes NI Maschine a Kore2 + 4x MOTU MIDI Express 128) jen co jsem odisntaloval Yamahu KX49 a nahradil ji Venomem tak je pruser tady :( ... no takže zase po staru MIDI IN/OUT ... protože bez editoru (kterej trvá neskutečně dlouho než naběhne . ještě déle než Cubase) je Venom těžko použitelnej. Jo a editor vyrábějí lidi od MIDI Quest ... a ten se prej pere s MIDI Questem XL :)

Odpovědět