Prazsky vyber - synthy

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
dano

Re: Prazsky vyber - synthy

Příspěvek od dano » 21 lis 2011 10:07

Kermitak píše:Hmm a kde ho pouzival?
pouzivat ho pouzival, ale o hodne neskor samozrejme... viem ze na nom fical na tomto solovom albume http://www.popron.sk/michael-kocab-za-kyslik-cd/

demsky

Příspěvek od demsky » 21 lis 2011 10:18

Neviem mal Prazsky vyber nejake ultramoderne syntaky na albumoch co by im zavidel aj Jarre? Pred dvoma rokmi bol fantasticky koncert na Devine co sa tyka oslav padu zeleznej opony, mimo Jona Andersona (ktory inak odspieval aj slusny pocet Vangelisoviek) tam bol aj a novy Prazsky vyber a Kocab vsetko odohral na Korg Oasyse (mimochodom ma fantasticke monolead sola v skladbach). V popredi hral aj nejaky svalnaty gitarista neuveritelne sola, to som cumel.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

rastis

Příspěvek od rastis » 21 lis 2011 10:33

ked uz je o tom tema... niekedy v polke osemdesiatych nahrali taky album - Povidali, ze mu hrali. nebolo to ako PB, ale bola tam cela ta ich zostava. je odtial pesnicka Pan vytahu. poznate niekto ? neviem to takto narychlo najst na webe. sa mi lubia prave v tej skladbe syntaky - je tam taky prazvlastny strings zvuk, alebo ako ho nazvat - neviete, co to moze byt za syntak ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 lis 2011 10:35

dano: dik, takovou odpoved jsem puvodne ocekaval :]

dano

Příspěvek od dano » 21 lis 2011 10:43

trochu teraz nechapem v akom zmysle ale tak hlavne ze sme zdravi a mame sa radi :-)

demsky

Příspěvek od demsky » 21 lis 2011 10:48

rastis píše:ked uz je o tom tema... niekedy v polke osemdesiatych nahrali taky album - Povidali, ze mu hrali. nebolo to ako PB, ale bola tam cela ta ich zostava. je odtial pesnicka Pan vytahu. poznate niekto ? neviem to takto narychlo najst na webe. sa mi lubia prave v tej skladbe syntaky - je tam taky prazvlastny strings zvuk, alebo ako ho nazvat - neviete, co to moze byt za syntak ?
pride mi to ako oberheimovsky bezny 7th pad osekany lowpass filtrom na nejakych 3 kHz a trochou rezonancie, a ked zahra kilo o oktavu/dva vyssie to zneje ako keby primiesali do toho nieco z PPG Wave alebo podobne.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

blueevil

Příspěvek od blueevil » 21 lis 2011 12:40

Roland XV-5080: zvukovy sampler/modul 128 hlasov, 64MB ROM vzoriek, samplovacia pamat RAM 128 MB vzorky: Roland, Akai, Waw, Aiff, 8 kanal, SCSI, smart media karta, možnost rozširenia 4x SR-JV80, 4x expanzne boardy, 8x audio Out, 32 partov (2xMIDI In) tento modul hravo zvladne akekolvek zvuky a osobne nerozlišujem medzi "ultra moderne synthaky" ked vzorka presne podtrhuje skladbu, pre mna može byt aj taky stary Synclavier rovnaky nastroj ako akykolvek novodoby VSTi pokial na tom najdem zvuk ktory sa mi páči a ma svoj vyznam v songe

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 21 lis 2011 12:44

a navyse sa na jeho vyvoji podielal Kocab ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 21 lis 2011 15:02

dano píše:trochu teraz nechapem v akom zmysle ale tak hlavne ze sme zdravi a mame sa radi :-)
Proste me zajimalo, kde Kocab toho Rolanda pouzival, blueevil mi na to odpovedel "Oberheim, ARP odyssey, ty si čo mysliš?", coz neni presne typ odpovedi, ktery bych na podobnou otazku ocekaval ;]

dano

Příspěvek od dano » 21 lis 2011 15:13

aha jasne :-)

hirli

Příspěvek od hirli » 21 lis 2011 15:55

rastis píše:ked uz je o tom tema... niekedy v polke osemdesiatych nahrali taky album - Povidali, ze mu hrali. nebolo to ako PB, ale bola tam cela ta ich zostava. je odtial pesnicka Pan vytahu. poznate niekto ? neviem to takto narychlo najst na webe. sa mi lubia prave v tej skladbe syntaky - je tam taky prazvlastny strings zvuk, alebo ako ho nazvat - neviete, co to moze byt za syntak ?
Rastis, podla mna je to gitarovy syntak Roland GR300 (typicky zvuk platni Stromboli), alebo GR700, ktory ma creva identicke s Rolandom JX3p a je programovatelny cez programer PG200.

invisible_E

Příspěvek od invisible_E » 21 lis 2011 18:08

no pani nejak sa to tu rozbehlo, ale realna odpoved ziadna :D Od 2:06 to tam váli a mne sa fakt ten zvuk paci - nehovorim ze to nemusi byt syntak za 100 korun - len zo zvedavosti - nejde mi o to si to nakrutit doma. O tom to tu predsa je nie? :) http://www.youtube.com/watch?v=JhreGeI_HcI

-- Prazsky vyber II ma fakt zaujal - uz bez Michala Pavlicka - takze uz to nie je vyber ale zas je to nieco uplne ine a mne sa to pacilo. tie gitary su tam velmi tucne - je to myslim nejaky mlady australan ktoreho od protinozcov doniesol klauda krispin drumer.. inac jeden z najlepsich rokovych textov v poslednej dekade podla mna.. http://www.youtube.com/watch?v=vM-HVr6C_gk

rastis

Příspěvek od rastis » 21 lis 2011 22:51

hirli píše:
rastis píše:...Rastis, podla mna je to gitarovy syntak Roland GR300 (typicky zvuk platni Stromboli), alebo GR700, ktory ma creva identicke s Rolandom JX3p a je programovatelny cez programer PG200.
myslel som asi iny, zvuk, Demsky asi trafil ktory. ale dik :)

a vsak co - snad nepojdem do basy za maly kusok :)

tuto je kusok

najprv je asi ten git. syntak. v 10 sekude je to, co som sa zaujimal, v 26s tiez, v 29s tiez...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 22 lis 2011 00:21

to su take typicke analogove zvuky .. to snad ide zo vsetkeho ne ? human league take zvuky pouzival furt ..

Pavel Hošek

Příspěvek od Pavel Hošek » 12 úno 2012 22:16

Zdravím vespolek.Mám někde doma zahrabošenej vynil LP Černé světlo. Jedná se o čistě improvizační album Kocába a Pavlíčka. Kocáb tam hraje na DX7 a Pavlíček na kytaru ve spojení s kytarovým syntezátorem Roland. Jakej,to už jsem zapoměl. Myslím,že to vydal buď Panton nebo Supraphom někdy v polovině devadesátek. Mimochodem moc pěkný meditační dílko. :)

Odpovědět