Presety pre 4-operatorové Yamahy

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
ReaktoplazmAR

Presety pre 4-operatorové Yamahy

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 13 úno 2015 21:18

Mohli by ste mi doporučit kde by som našiel nejaké zaujímavé zvuky pre 4-operatorove FM Yamahy ? určite toho bude kopa, ale zatial ma google nepotešil..
Alebo ešte lepšie, poradte nejaké konkretne "legendarne" presety.. idealne konkretne názvy, nech viem čo hladat..
Zatial mám 1 tip: Lately Bass z DX100 :)
Kupil som teraz synovi yamahu ds55 a chcem tam vymenit baterku a natahat mu tam nejaké zaujímavé zvuky. Vraj je "patch compatible" so všetkými 4op fm syntakmi.. myslite že by to mohlo spapat aj presety z korga 707 ? :) asi vyskúšam..
btw: nenašiel som v návode factory reset.. nejaké tipy ako na to ?

jusuf

Re: Presety pre 4-operatorové Yamahy

Příspěvek od jusuf » 13 úno 2015 22:08

jo , to si ma zas predbehol, ale viac ma mrzela ta DSS-1... :-) Asi to je jediná full size synth-capable FM samohrajka. Jak znejú rytmy ?
Dobrý zdroj patchov sú Yahoo Groups - o.i. jedna z nich zameraná na solo-monofonické zvuky pre balkánsku hudbu, kde boli tieto 4OP synty obľúbené :-) Môžem zbaliť a poslať niekde "nazberané" patche.

jusuf

Příspěvek od jusuf » 13 úno 2015 23:05

Nech sa páči, je to mix , niečo som skúšal na V50 ale to už je doba... Niektoré súbory obsahujú len jeden zvuk, ďalšie sú banky s 32 zvukmi (pre TX81z) , zopár súborov je so 100 zvukmi.
Zvuky.zip
Zvuky pre 4OP
(1.57 MiB) Staženo 21 x

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 15 úno 2015 19:01

jusuf dík ! niečo z toho určite použijem
btw:dss-1 ta može mrzet aj ked aj ten si vyžiadal svoj servis, ale tato ds55 ta až tak mrziet nemusí, lebo taký rozjebaný a špinavý synták som ešte nemal, min 15 klaves dolamaných, baterka dead, bez adaptera, vnutri totalni humus, šparatka napadane a pod. aj ked niečo také som aj čakal po komunikácii s tým tvorom čo to predával.. dva večery som nad tým strávil lepením a čistením.. ale už je pekná a funguje všetko, na to aby bola uplne ok potrebujem ešte 3-4 klavesy kupit, ked ich zoženiem tak aj vnutorne plechy dam pozinkovat, lebo tam bola normalne hrdza vnutri..
ale ako protivahu v ten istý den som kúpil sebe SY35 a tá je v nadhernom stave, dotyčný ju mal asi v stázovej komore odkedy ju novú kúpil.
čo sa týka tej DS55 tak to je pre mna uplna rarita.. presne jak píšeš, taká FM samohrajka, nikdy som o žiadnych yamahach s označením DS ani nepočul.. možnosti uprav zvuku su hodne obmedzené oproti FM yamaham ktore som doteraz videl ale dá sa s tým zvukom pohrat a tá krutá delay jednotka za tým :), auto performance sekciu som skúšal asi 20 minut a keby som dal ešte 5 tak ma odvezú.. doležité je natahat do toho dobré presety a hrat

jusuf

Příspěvek od jusuf » 15 úno 2015 21:12

Mňa by práveže zaujímali aj bizarné samohrajkové rytmy. Ale bicie to neprodukuje, že ? Čo tam je za delay ? Zrejme nejaký analog , keď je tam trimer na nastavenie času delayu - i keď v manuáli píšu feedback.
Yamaha sa tu asi snažila úplne zjednodušiť úpravy zvuku, až s obmedzením na parametre tónu a farby tónu.
Teraz mi napadlo, že možno zvuky pre TX81z/V50, na Ds55 nemusia fungovať, dúfam že áno...

Odpovědět