Roland Boutique řada (TR, TB, JP, JU, JX...)

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
markuc

Re: Roland Boutique řada (TR, TB, JP, JU, JX...)

Příspěvek od markuc »

Děkuju za odpovědi, počkám, až se vyjádří víc adeptů a pak samozřejmě prozradím...

A byl bych rád, aby se zúčastnil i ten, co už tu má asi třetí účet a dává okatě najevo, jak strašně to všechno slyší...

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě je A-analog tedy Juno 60 , B- digital Ju06A

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Rozdíl tam teda je dost markantní. Já tipuju že Bčko je JUNO60. Kdyby šlo něco vyhrát tak bych si na to i vsadil.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Rozdíl dost velký. Tipnul bych A-digital, B-analog. B mi přijde takový rozevlátější, míň stabilní a víc otevřený na vejškách. Ale možná ty vejšky jsou jen uměle vytažený a je to digitál, všechno je možný:) Každopádně B mi asi přijde zajímavější.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě mám pravdu já, Juno 60 bylo známe tím že bylo menší a jemnější ve zvuku, filtry a zkreslení tam jsou přirozenější . B je podle mě současný digitální standart pro Roland. Ale je to ukázka toho že obojí má své kouzlo

markuc

Příspěvek od markuc »

Tak jo, na Farkaše serem, stejně by se nezúčastnil, dokáže akorát žvanit nesmysly.

"A" je JU06A, "B" je Juno 60.

JU06 jsem měl a nemůžu proti tomu říct nic špatného, malý táhla mi nevadily, restrikce polyfonie mi vadila. Každopádně je to jeden z nástrojů kterej pro mě dokazuje, jak daleko jsou dnes technologie fyzikálního modelování. Rozhodně tak daleko, abych mohl litánie o jediných možných analogových pravdách začít považovat za zbytečný žvanění. Koneckonců, některý špičkový vsti, třeba z dílen U-HE, dokazují totéž. Rozdíly, o kterých je zde řeč, pak bezpečně smázne použití v aranži.
Takže tak, toť můj názor a nikomu jej nevnucuju. Díky všem za účast v testu !

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kdybys to zekvalizoval, rozdíl by se snížil na minimum.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Takze skuseni tunajsi machri sa nedali nachytat. 8) :palec+:

Mna dost pomylilo to chrastenie na pozadi hned v uvode ukazky B. Mal som chvilu pocit lacneho digitalneho Chineplastu... :P
Mne osobne sa A javi lepsie, mam rad cistejsi zvuk. Ta "otvorenost" vo vyskach, ako pise amorph - to mi prave pride iba vacsi podiel stredov a vyssich stredov. Ale ja som Kurcwajla - o analogu viem trt ...

Markuc - :palec+: Presne si tymto vystihol moje pocity. Cela tato connoisseur digi-analog zalezitost je velmi velmi relativna.

markuc

Příspěvek od markuc »

Já jsem nechtěl nikoho nachytat, to mi přijde zbytečný ... prostě mi ty dnešní emulace analogu přijdou už hodně na úrovni a kecy o tom, že to není analog zbytečný.
To už mi přijde jako výzva nějak napodobit určitej specifickej charakter, jakej mají třeba starý samplery, jako Emulator II atd.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Kazdopadne dik za test. Me by to B rozhodne bavilo vic i kdyz si dokazu predstavit situace kde by se spis hodila ta cistota A. Ale spis me prekvapilo ze to hraje znatelne jinak. Nerikam ze jedno lip nebo hur, to zavisi na kontextu.

markuc

Příspěvek od markuc »

Tak to je dany uz tim, ze ty presety nikdy nenastavis uplne stejne. Znatelne ci mene znatelne jinak to hraje urcite v zavislosti na strukture toho kteryho presetu.

Jirka Štolfa

Příspěvek od Jirka Štolfa »

Já jsem chtěl jenom podepsat všechno co tu napsal Amorph, mám to do puntíku stejně.

Kdybch potřeboval ten zvuk z JU06A, tak to tu mám v x variacích jako VSTčka. JU06A zas tak super UI abych si to užíval nemá.

markuc: Ještě by mě zajímalo srovnání z TAL-U-NO-LX

biscuit: EQ by nepomohlo, ta nestabilita osciátorů (jak píše Amorp: "rozevlátost") je tam docela patrná.

markuc

Příspěvek od markuc »

A nemáte pocit, že ty firmy o nestabilitě oscilátorů vědí 100 x víc než my všichni dohromady a při návrhu té emulace se soustředí právě na tohle a teplotní a jiné nestability, kterými jsou analogy pověstné ?

Těžko je podezírat z takové nevědomosti ... a taky těžko říct, jak se potom tyhle detaily projeví v aranži.

Pardon, ale tohle jsou přesně ty řeči, který jsou pro mě už docela mimo mísu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph »

Markuc: sorry ale pisu jen co slysim.

markuc

Příspěvek od markuc »

V pohodě, věřím, že to slyšíš. Jen tvrdím, že to určitě není neschopnost developerů si uvědomit obecně známej fakt, že analogy mají nestabilní oscilátory.

Zároveň veřím, že pokud by sem někdo dal třeba jinou sadu ukázek, může to tipování dopadnout úplně jinak.

A hlavně - je to natolik podstatná část charakteru toho zvuku, aby dělala z některých příznivců analogu ortodoxní pitomce ?
Myslím to naprosto obecně, to si proboha nikdo neberte osobně ...

Odpovědět