Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
PianoBoy
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2020 10:10

Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od PianoBoy »

Dobrý den,
nemá tady někdo zkušenosti s řadou go od rolandu?

Jsem začátečník v tvorbě hudby a hodil by se mi keyboard nebo midi controler a roland řada go sem mi jeví jako dobrá nebo mám hledat něco jiného?
Už předem děkuji za odpověď.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Raději napiš co od toho očekáváš. Všeobecně platí raději starší profesionální nástroj nežli základ. Ovšem při ceně tohohle, jako MIDI zvukový modul to bude fungovat, jinak zmenšené klávesy , já bych do toho šel jen jako nástroj na cesty

PianoBoy
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2020 10:10

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od PianoBoy »

Klávesy bych měl jen doma s tím že bych na ně hrál bez počítače ale někdy bych s nimi pracoval v Abletonu.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Hrál jsi někdy na klavír? Jakou klaviaturu bys chtěl? Podle mě se víš vyblbneš s Go keys, Go piano má lepší mechaniku, ale zase jen základní zvuky - 10 zvuků pian, 7 zvuků elektrických pian, 7 zvuků varhan a 16 různých zvuků jako bicí a efekty.

PianoBoy
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2020 10:10

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od PianoBoy »

Na piano jsem nikdy nehrál a v klaviaturách se moc nevyznám takže pro mě bude lepší Go keys?

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Je ti jednodušeji hratelny a máš tam 500 zvuků, což bude vcelku kompletní GS

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od ZFarkas »

Pardon, podle mě koupit si k tvorbě hudby, když na klavír nikdy nehrál, velké klávesy určené na live produkci, jsou zbytečně vyhozený peníze a vzhledem ke kvalitě zvuku GO - naprostý lowend - nechápu ani, pro koho by ta na GO eventuálně vytvořená a nahraná hudba jako měla být... Nutno pamatovat, že z mizerného zdroje zvuku do stop nikdy nikdo žádnej zázrak neudělá ani analogovým masteringem, natož pluginy. Naprosto jednoznačně za mě doporučuju nejprve zkusit nějakou groovebox/sampler/sequencer appku na iPadu nebo Androidu - k tomu nějakou midi minikeys klávesnici s pady, ať se ti lépe nahrávaj i bicí, a když to půjde, tak standalone groovebox třeba Akai MPC apod už se hodí i na skládání a produkci vlastní hudby v profi kvalitě.
Good luck :P

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Roland Go Keys nebo Roland GO Piano?

Příspěvek od Vla-sta »

Tak Go řada jsou cestovní klávesy k zaznamenávání nápadů. Blbý je že stojí 7500, takže lákají mnoho začátečníků...

Odpovědět