Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Zdravím,
mám prosbu, zda by někdo nevěděl, přes Roland help mi prostě odpověděli, že to zkrátka jde a víc ať řeším s lokálním dealerem a ten mi doporučil zdejší vědění.

Mám JD-Xi zapojený přes USB, poslední driver 1.5, USB drv-VENDOR, Clocksource-USB, Sync mode- SLAVE a prostě jakmile zmáčknu tlačitko ARP tak JD nehraje přes piano roll v Logic X (klasicky napíšu třeba akord dlouhý). Nevíte co by mohlo být špatně?
Bez tlačítka ARP zvuk normálně přehrává noty z piana rollu, který nahrávám do jiné audio stopy.

Děkuji předem za tipy..manuál samozřejmě mlčí.

Leoš

juan
Příspěvky: 120
Registrován: 10 úno 2004 11:44

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od juan »

Musi valit MIDI clock z Logicu, ale to predpokladam mas zapnuty:

Could the system setting “Sync Mode” (p. 12) be set to “SLAVE”?
If “Sync Mode” is set to “SLAVE,” the JD-Xi needs to receive MIDI clock messages from an external device.
You should leave “Sync Mode” set to “MASTER” unless you’re synchronizing the JD-Xi to an external device.

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Díky za reakci, no stav je tento, co píšu USB drv-VENDOR, Clocksource-USB, Sync mode- SLAVE, když dám Sync mode na MASTER, tak to hraje, ale nereaguje to na piano roll, ale na vlastní klávesy a na midi stopě to nahrává jednotlivé midi z JD-Xi. A clocksource je USB čili bych čekal DAW. Nechápu co je špatně.

juan
Příspěvky: 120
Registrován: 10 úno 2004 11:44

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od juan »

Jasne, ale asi mluvis spis o tom, co je na synthu, ne? Jde o to, aby nekde v Logicu bylo zaply Transmit MIDI Clock out nebo tak neco.

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Hm, to je zajímavý tip, to ještě prohledám, jak je to s nastavením v Logicu. Zatím díky a když tak se ozvu. Díky!

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od pavlii »

leolycra píše:
12 zář 2017 11:28
Díky za reakci, no stav je tento, co píšu USB drv-VENDOR, Clocksource-USB, Sync mode- SLAVE, když dám Sync mode na MASTER, tak to hraje, ale nereaguje to na piano roll, ale na vlastní klávesy a na midi stopě to nahrává jednotlivé midi z JD-Xi. A clocksource je USB čili bych čekal DAW. Nechápu co je špatně.
Čekáš správně, ale je potřeba pro to i něco udělat - aneb jak píše juan. 8)

P.

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Ok, mrknu na večír, zda v tomhle není zakopaný bug ;)

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Hm tak jsem našel v Logicu Transmit midi to..a dal jsem JD-Xi, ale výsledek je, že po stlačení play se spustí sequencer v JD a stále ne Arpeggio, i když je zapnuté..

Uživatelský avatar
dedko
Příspěvky: 976
Registrován: 14 říj 2009 18:55
Vybavení

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od dedko »

Nie som logic-ista, ale transmit midi a transmit midi clock sú rôzne veci... Aspoň teda v reaperi sa to nastavuje na inom mieste...

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Pardon nevyjádřil jsem se přesně, je to v sekci "Midi"-)"Midi clock"-)Transmit to. Tam se pak dá destinace.


Uživatelský avatar
czsynth
Příspěvky: 6
Registrován: 14 zář 2017 12:58

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od czsynth »

Ahoj,
mám taky JD-Xi.
To co chceš, JD-Xi neumí:
Mám JD-Xi zapojený přes USB, poslední driver 1.5, USB drv-VENDOR, Clocksource-USB, Sync mode- SLAVE a prostě jakmile zmáčknu tlačitko ARP tak JD nehraje přes piano roll v Logic X (klasicky napíšu třeba akord dlouhý). Nevíte co by mohlo být špatně?
Bez tlačítka ARP zvuk normálně přehrává noty z piana rollu, který nahrávám do jiné audio stopy.


Na forums.rolandclan.com je o tomto "problému" několik diskuzí. Arp na JD-Xi ignoruje externí MIDI informace.
Když připojíš do MIDI IN JD-Xi master keyboard, tak se to bude chovat úplně stejně.
Všichni očekávali, že v posledním firmwaru Roland tuto věc dodělá, ale nestalo se tak.
Arp funguje jenom s vlastní klávesnicí JD-Xi.
Na který support jsi psal? Jám jsem nakonec skončil u www.rolandee.hu, kde naštěstí pracují lidé ze Slovenska.

Radek
https://www.youtube.com/channel/UCdeXYJ ... VG6epqzv9g

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Ahoj, super, díky za info, no já už se taky registroval na rolandclan a našel jsem ta vlákna, je to přesně jak píšeš, to je tedy trochu na h..škoda. Tak snad to někdy vyřeší, jo a to že to jde mi napsal americký support, který se většinu mailu zajímal proč mě jejich systém vidí jako non-us.. No nic, taky zkušenost. Nevíš náhodou zda je tento problém přítomen i na XA nebo tam to přes USB funguje?

Uživatelský avatar
czsynth
Příspěvky: 6
Registrován: 14 zář 2017 12:58

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od czsynth »

Tak to nevím. JD-Xa nemám, ale když si projedeš nadpisy v sekci JD-Xa na Roland clan, tak si myslím, že odpověď najdeš.
Já teď čtu hlavně diskuse na www.gearslutz.com, kde to,
co se týče diskusí opravdu žije :)
https://www.gearslutz.com/board/electro ... -woah.html
Je tam přes 6000 přispěvků ohledně JDxa.
Radek

leolycra
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2015 14:38

Re: Roland JD-Xi pomoc s audiem přes USB

Příspěvek od leolycra »

Od Gearslutz se snažím podstupovat jinoskupinovou odvykací terapii ;)

Odpovědět