Roland vs Casio

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
giom

Re: Roland vs Casio

Příspěvek od giom »

No ja som si nedávno zase kúpil naspäť XV 5080 a môžem povedať že neľutujem.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale SRX karty jsou drahé a blbě se shání, bez toho to zase není ono. SRX 07 jsem miloval

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Hmm asi je to věc vkusu..
Kdysi jsem hrával live i doma jen na samé analogy protože žádné jejich imitace typu VA a workstation v té době ještě podia nebrázdily.. Tehdy se jen řešilo, jestli je lepší Polysix vs Juno 60, Poly 800 vs Alpha 1, D50 vs DX7 atd nebo na leady Prodigy či Source vs MS / SH / CS.

Posledních 20 let jsem hrál live i doma většinou na digitální imitace, desítky typů VA syntů i snad všechny dostupné workstationy co jsem měl a popravdě, nezahrál jsem si moc.. Minimální inspirace zvukem, fun faktor nula. Některý se sice ani v hlučné kapele zvukově neztratí, to jo, ale i tak postrádají tu měkkost a přirozenost zvuku vintage analogů. Třeba Zencore od Rolanda mě nebavil ani 1 den.

Teď mám zase pár vintage analogů a už zase s tím vydržím jamovat půl dne v tahu a pořad to baví a přináší nové a nové inspirace. S podivem konstatuji, že např. základní tón z vlny průběhu SQR a filrem max otevřeným bez rezonance na vintage Casiu je cca 2x sytější a 2x více dopředu posazený v celém kmitočtovém rozsahu než to samé na new Japan analogu Korg.. a ten je zase min. 2x sytější, hutnější a expresivnější než z digital SQR na VA nebo SW syntech..

K tématu v prvním příspěvku - pochopitelně Kraftwerk hrané na ten Roland je za mne ok tak na besídku do školky, hrané na to Casio bych si to užil i na velkým koncertě ;-)

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Ještě jedna inspirace - 30 let jsem se marně snažil na všech workstationech a VA syntech o imitaci CLAVIOLINE - prvního mono syntu na světě, teď ten samý průrazný a zároveň měkký a příjemný zvuk mám, na jediným modelu Casio s analog presety a VCF/EG/LFO knoby na panelu co Casio kdy vyrobilo a neskutečně to baví na lead linky prakticky do všeho i místo zpěvu.. viz originál na Clavioline:

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Farky, je to tak. Ak by som pouzil analogiu - cim viac sa digital blizi k idealnym vlnam, tym je nudnejsi.
V umeni, malbe, fotografii, architekture mas to iste - cim viac sa autor priblizi k "dokonalej zakladnej geometrii", tym je prvy dojem vyraznejsi, ale pri dlhsom sledovani je dielo casto nudne a nezaujimave.

anthea_x

Příspěvek od anthea_x »

... aj dokonale ostrá fotografia vie mať hodnotu. Záleží na fotografovi, ale aj na tom, kto sa na ňu pozerá. Dobrý foťák je ľahké poznať. No, keď niekto nevie fotografovať, alebo nie je technicky zdatný, chváli len štetce.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

vytesat! ;-)

ZFarkas
Vybavení

Příspěvek od ZFarkas »

Tak rád si zahraju i na digitál, třeba Korg Gadgets v iPadu mě baví, když zrovna nejsem v homestudiu. Tam mě ale už vážně vůbec nebaví žádné digitály, páč mi opravdu připadnou nudný, sterilní, obvykle zní tenčeji a dávají pramálo inspirace zvukem.. Nový analogy taky vesměs zvuk nuda a daleko méně inspirace než třeba starý presetový analog samohrajky. Já za to nemůžu, stačí si to všechno zapnout a položit ruce na klaviatury, zavřít oči a poslouchat co z toho onoho leze. Buď přijde nějaký nápad ze zvuku (z vintage anlogů vždy) nebo obvykle ne (z digital a new analogs).

Zrovna jsem se odreagoval a stočil na iPad live jam na 3 analog Casia (bez multitracku):

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Ako ta moze bavit Korg Gadgets pre iPad? Akoze ja som nastahoval za 10 rokov pouzivania iPadu toho viac nez dost (trufam si povedat ze skoro vsetko, snad len Dendy ma uplne vsetko co vyslo :-), a Gadgets mi prisiel ako najhorsi zvukom, pri Polysix tam boli vkuse pri stringoch problemy s fazami, skratka zahrany akord znel nahovno, ako keby tam bol pri kazdom hlase fazovy posuv a celkovy mix tiez uplne blby, aj ked som eliminoval vsetky efekty.

Ked ty si v tom ochotny robit, alebo ta ten soft dokonca bavi, tak tu uz fakt nie je sa o com bavit, to je konecna stanica.

Vla-sta
Vybavení

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě je základní chyba chtít od digitálu úplně stejně kvalitní zvuky jako na analogu, vždy budou horší, ale digitál zase umožňuje věci co analog neumí..., kdo touží po analogu stačí šáhnout po Behringrovi a je to... :mrgreen: Jinak u digitálu, pokud nestačí 3 vrstvy na hutnost, mohu přidat další a ono se to průběžně zlepšuje, pokud u těch vrstev posouvám ladění plus mínus pár centů,plus hejbu s oktávama, ale není to úplně stejný zvuk jako u analogu...

demsky
Vybavení

Příspěvek od demsky »

Jasne, ved staci si hodit do audio editora nahrany analog a jeho "digitalny china plast" replikant a porovnat, ja to tak robim casto, na youtube je tiez vela tem o kritickych frekvenciach napriklad o 4 kHz (kanal produce it like a pro a pod), a skutocne aj ja som si vsimol, ze ked tato frekvencia moc vyskakuje tak to robi neplechu susediacim frekvenciam.

A v poslednom case som si vsimol, ze vacsina albumov ktore mam ako posledne, tak si niektore skladby ako vzdy hodim do audio editora (v mojom pripade Adobe Audition), ktory ma velmi dobry farebny spectrum analyzer a co nevidim, skoro vzdy nad 16 kHz uz je tam nejaky lowpass filter alebo upraveny master equalizer, ktory uz smerom od 16 kHz vyssie dava volume dole, tak robim to v poslednom case aj ja a nejako sa mi zda, ze to znie lepsie, ked porovnam so starou verziou zvuk.

Odpovědět