Streichfett

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Streichfett

Příspěvek od Stardust »

Zdravím,

rád bych se zeptal, jak s odstupem hodnotíme tento synťák. Vážně uvažuju o koupi do takové triphopo/elektro/krautrockové kapely na plochy. Říkám si, jestli byste nedoporučili nějakou alternativu. Doteď jsem používal vst cheese machine a přijde mi, že HW by mohl být zábavnější.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od ZFarkas »

Měl jsem Streichfett nějakou dobu, pořídil jsem ho v domnění že mi nahradí velké starší Vermona Piano/Strings, Korg Poly 800 a Poly 61 nebo varhany Viscount na živý akce kvůli tahání. Nenahradil, zvukově je to slabota na úrovni obecně normálních levných china krámů. Minimum alikvótů od základních tónů. Na homestudio to samé - i ve stereu se zvukově nechytá ani na plochy z mé staré Roland D-50. Slabota, nebrat. Podobně jako Blofeld nebo Rocket mono synth modul jsou to lowend imitace zvuku, nikoliv ZVUK s charisma a nábojem. To už raději ty Vermona Strings plus Small Stone k nim a máš aspoň zvukově zajímavý spektrum s nábojem a koulema. Pokud je naopak potřeba chladný nudný tupý zvuk na pady a plochy, Streichfett je adept no 1.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Streichfett

Příspěvek od MDudas »

Dalsi China kram... :oops:

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od Stardust »

Tak vám chlapci pěkně děkuju :-)

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Streichfett

Příspěvek od MDudas »

Stardust, mne nedakuj. Ja som iba reagoval na prispevok Richarda CMM ZFarkasa. :wink:

Ale pokial nehras ako ZFarkas - v country metal kapele, tak si precitaj toto:
https://www.soundonsound.com/reviews/wa ... treichfett

Sound on Sound a Gordon Reid su asi objektivnejsi...

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od Stardust »

Však. Já bych mu byl vděčný za ochotu podělit se o rady a zkušenosti. Ale když je pro někoho i Kurzweil PC3K china krám, pak to zařazení nemá moc velkou hodnotu. Děkuju za odkaz.

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od ZFarkas »

Ale jistě, že je.. kdyby ne, tak bych ten svůj PC3K netahal 2x na reklamaci a co se týče zvuku, kdyby měl aspoň v jedný kategorii zvuku jakkoli poznatelně pro live kapelu muzikálnější zvuk na stage (mono) než třeba ty co mám v XP-30, tak by to pro mne krám nebyl a rád bych ho používal nadále.

Abych jen nehaněl, někde jsem teď viděl na cz bazarech inzeráty i na analogy co jsou dost slušné na pady, Roland RSxxx, D-50, Siel Cruise... vševintage originály. Pokud musíte mít malý modul ala Streichfett, tak Roland Boutique jsou sice taky spíš takové spotřební chinakrám jednorázovky ale umí toho X krát víc než Streichfett se zvukem cca 2x bohatším a sytějším než má Streichfett (měl jsem i souběžně, toto je fakt z praxe..) ale pochopitelně v reálu stále 2x slabší a méně výrazný než ty vintage originály, zkuste si to sám, uvidíte, to je vždy nejlepší, aspoň budete mít pocit, že jste zkusil všechny možnosti, pokud chcete to nejlepší řešení, po odzkoušení všeho byste měl dojít sám k tomu samému co jsem tady uvedl.. Zdravím.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od Stardust »

Já chápu, že originál je originál. To tu chápou asi všichni a nepotřebují to slyšet pomilionté (XP-30 nebudu komentovat). To ale nepřichází v úvahu (velikost, údržba, komunikace se sekvencerem etc). Na Butiky se podívám. Láká mě Streichfett jako trochu exotičtější nástroj.

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Streichfett

Příspěvek od anthea_x »

Aj Streichfett je originál.

Uživatelský avatar
Stardust
Příspěvky: 508
Registrován: 11 led 2007 13:21
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od Stardust »

anthea_x: To je taky pravda :-) ale inspirace jsou dost zjevné

Tady je pár zajímavých zkušeností

https://www.gearslutz.com/board/electro ... hfett.html

Uživatelský avatar
ZFarkas
Příspěvky: 437
Registrován: 21 zář 2015 16:22
Vybavení

Re: Streichfett

Příspěvek od ZFarkas »

Nehádejte se ;-) Streichfett je samozřejmě originál provedením, ale nikoli zvukově - je to prachobyčejný digitální PCM wave synteza jakožto imitace slavných analogový vintage vzorů z jejich samplů, nic víc. S tuctovým DAC převodníkem a lowend FX jednotkou zvukově cca totožná low-mid level kvalita s Blofeldem. Boutique Rolandy dávají až 2x sytější a bohatší zvuk než Streichfett. Jinak za nepatrně vyšší budget než tento Waldorf je třeba vintage skutečný originál Casio HT6000 - jak expresivní plochy a ambienty z něj lezou a v jak teplé “analogové” zvukové podobě, lze pochopit i z videa třeba:

anthea_x
Příspěvky: 216
Registrován: 08 kvě 2014 14:22

Re: Streichfett

Příspěvek od anthea_x »

ZFarkas, nerozumieme si. Streichfett je originál aj prevedením, aj zvukovo. Myslel som to tak, že nech ho vyskúša, možno sa mu bude práve zvukovo hodiť. A čo, že je to " prachobyčejná digitální PCM wave synteza " ? Je to original " prachobyčejný digitální PCM wave synteza " :) nie nejaký zastaralý zvuk. ( napoly srandujem ) .... Však ako pracujú napr. PC3K ( no, nie je tam "prachobyčejná digitální PCM wave synteza" ), kt. je ďaleko zvukovo lepší napr. ako XP-30, od , po ktorom musel Roland ísť inou cestou, aby sa vôbec pohol ? Porozmýšľaj a daj emócie nabok.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Streichfett

Příspěvek od Pytkin »

Posielam zenu do obchodu pre kybel popcornu ..

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Streichfett

Příspěvek od MDudas »

Mne sa lubi toto:
ZFarkas píše:
17 led 2018 16:39
Boutique Rolandy dávají až 2x sytější a bohatší zvuk ...
Pripomina mi to TV reklamy. Az o 80% dlhsie ocne riasy... :)
Ak nahodou skutocne davaju Rolandy 2x sytejsi zvuk, tak to teda s Panom Bohom. Asi sa im niekde skratovala doska s DAC.

Uživatelský avatar
Greyhound90
Příspěvky: 573
Registrován: 22 zář 2013 11:42

Re: Streichfett

Příspěvek od Greyhound90 »

Ať si říká ZFarkas co chce, nejlepší klávesy jsou podle mě KORG. Mám M50 a na živé hraní na ně nedám dopustit. Pokud hraje na svatbách anebo něco ve stylu "Šlágr TV" jeho problém. Ale my máme zvukaře, který naše věci zná a dovede klávesy opravdu dobře nazvučit. Vždycky je to o zvukaři. Asi tak.

Odpovědět