VMK 88 Plus - nastavení citlivosti uderu

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
trsmen
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2012 20:19

VMK 88 Plus - nastavení citlivosti uderu

Příspěvek od trsmen »

Ahoj všem. Mám dotaz na všechny majitelé i nemajitelé těchto MIDI kláves pokud by věděli jak nebo jestli to aspoň jde. Řeším jestli se dá nějak změnit citlivost-tvrdost u VMK 88 aby se nemuselo do toho tak mlátit aby zvuk hrál hlasitě na plný výkon, kdyby někdo věděl, prosím pište!!
Kdysi dávno (před 10 lety) jsem měl MIDI klávesy od Evolution, byl to náhodou dobrý stroj, tenkrát tu značku odkoupilo M-Audio a na to krátce začali myslím vyrábět svoje klávesy, ale to ted odbíhám, chci jen říct, že na těch klávesách od Evolutionu byla také citlivost na úder a dalo se nastavit nějakých 10 stupů až úplně do vypnutí této citlivosti. Zkrátka bych něco takového potřeboval. Píše se že mají rychlostní citlivost a aftertouch, já tedy moc nevím co je to ten ten aftertouch, myslelj sem že to je právě ta citlivost, něco jako velocity co jsem tak pročetl na googlu, podle manuálu jsem na displeji ten aftertouch dal do režimu off, ale nic se nezměnilo, ani nevím co to má dělat.. Kdyby jste prosím o tým něco věděli, tak prosím helpnite, na youtube někteří klávesáci na ně docela slušně hrají, ale mě to zní strašně potichu když kliknu myší na virtuální klávesu, tak mě sluchátka trhají uši, ale když mačkám klapky na klávesách tak je to slabě slyšet, když do nich řežu že mám strach že ty klapky poškodím, tak se zvuk zesílí, to ano, ale málo kdy tak hlasitě jako s tou myší. Některé nástroje hrají normálně, ale je jich opravdu malo, hlavně takoví ty elektra u kterích ani moc ta citlivost není nastavená, ale u nástrojů kde se to vyžaduje razanci na udér, tak se to fakt nedá, to je jedním prstem na rozbití :roll: . Díky za jakoukoliv připomínku!


Uživatelský avatar
petreis
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2013 15:52

Re: VMK 88 Plus - nastavení citlivosti uderu

Příspěvek od petreis »

Nevím, jestli je toto ještě aktuální, nicméně mi to nedá nereagovat.
Bohužel, ale tyto klávesy mají pouze jednu křivku úhozové citlivosti, a to opravdu není to pravé. Já VMK-88 plus používám převážně pro nahrávání "softsyntů" v Cubase 6.5, a onu citlivost řeším přímo v Cubase.
Co se týče aftertouche, to není nic jiného, než v podstatě další ovladač, jako je např. knob, nebo fader, s tím rozdílem, že se ovládá dodatečným přítlakem kláves. Podmínkou toho, abys něco slyšel, ovšem je, mít v syntezátoru přiřazenou aftertouchi nějakou funkci, např. vibrato, tremolo, či ovládání filtru apod. Některé presety intrumentů aftertouch mohou mít implementovány, u ostatních, pokud jej chceš používat, si patch musíš upravit dle potřeby.
Doporučuji mrknout na literaturu o MIDI, to nikdy neuškodí.

Odpovědět