Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

Pekny den prajem

Chcel by som sa poradit. Mam digitalne piano Yamaha CLP-645. Ma sice krasny zvuk ale chyba mi tam viac zvukov a viac samplov. Hral som na podobnom piane ako je vo videu co je o dost vyssia rada a malo to v sebe nadherne husle, ktore sa dali pocut v tomto videu asi v case 02:30 tu je link: Ide mi o to, ci sa da cez nejaky program preniest podobny instrument aj na moje piano ? Ide mi hlavne o tieto husle nakolko reaguju podla toho kolko klavesov sa stlaci a v akom poradi a tak. Niekedy ten ton je ''natiahnuty''' ako pocut vo videu, co pri beznych husliach na piane nepocut. Moje piano ma USB to HOST aj USB to DEVICE, cize konektivita by tam bola . Ide mi skor o to akym stylom by som si mohol menit alebo programovat jednotlive klavesy na piane cez PC a tvorit si tak zaroven aj hudbu v tom softwarei? Dufam ze som to nenapisal komplikovane dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

Chces nahratim novych zvukov pridat novu funkcionalitu ? Pochybujem. Tak to totiz nefunguje.
Ak som cital spravne Yamaha CLP-645 je klasicke drevene digi-piano s minimom moznosti.
Na napodobovanie inych nez klavesovych nastrojov potrebujes nielen zvuky, ale aj zlozitejsi synth-engine a ovladacie prvky.
Uz ked sa pozries na ovladaci panel oboch by Ti malo byt jasne, ze sa bavis o porovnani plachetnica vs. motorovy cln.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od Pytkin »

ale mozes mat nejaky instrument na pocitaci .. prepojis to cez USB alebo cez MIDI do USB pocitaca .. A potom budes hrat na tom klaviri , ale zvuk bude generovat pocitac ..

Software napriklad REAPER .. a do neho nejake instrumenty so zvukami .. Napriklad Native Instruments Komplete .. Tam je to komplet :)

VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

DAkujem za info chalani.
Pytkin presne o toto mi slo. Hovoris software reaper? A prosim ta ako mozem dosiahnut takeho efektu ako som spominal vo videu na v 2 minute a 30 sekunde? Je mi jasne ze by to generoval pocitac . Mam kvalitnu zvukovku a presne takto som chcel aby to fungovalo prepojim si studiove repro a postavim ich na piano a zvuk bude generovany z pc plus budem si moct menit rozne nastroje ale ide mi specialne o tie husle aby boli robene tak ako vo videu ze ten ton nie je monotonny ale natahuje sa ako skutocny slacik na husliach.....toto potrebujem nejak zistit a stale neviem ako to dosiahnut :/

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

No... zatal si hlboko. Husle patria na simulaciu k uplne najobtiaznejsim... :| Tazsi je snad uz len ludsky hlas.

Lepsie husle, nez ma bezne digipiano zvladne asi vacsina lepsieho softu a aj hardwarove keyboardy. Akurat nie digipiana.
Ale ak chces nieco, co naozaj netaha za usi, potrebujes soft, ktory ma na toto nejaku specialnu syntezu. Vo videu to volaju Yamaha Super Articulation. Obycajny soft nebude vediet glissando ani zakladne legato. A uz vobec nie menit hru podla poradia klaves atd, atd.

Uplne NAJLEPSIE, co som kedy pocul (a to s velkym odstupom od ostatnych softov !) je toto - pozri si cele vlakno:
:palec+:
klavesy/swam-audio-modeling-t26517.html

Podla mna skutocne TOP, co sa da dnes dosiahnut. Ale stoji to nemale peniazky. :oops:

VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

MDudas

oo moj boze konecne ma niekto pochopil! To bola neuveritelna nadhera ten zvuk a PRESNE o toto mi islo cely cas...konecne ma po roku hladania a pytania sa niekto pochopil o co mi ide! :D To som skutocne netusil ze husle su tak tazke napodpbnit. Ale uz aj ta yamaha v tom videu ktore som zidelal mala pekny zvuk ale tak toto je iny levelo. Ako dokazem dosiahnut aspon neico podobne na mojom piane ce znejaky ssoftwasre nevies? Treba dodatocny hardware? koniec koncov bolo by to s mojou clavinovou mozne po prepojeni s pc? toto keby mam doma tak sa od toho ani nepohnem.... by ma v krimi vyhlasili za nezvestneho :D :D

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

:mrgreen:
Ano, ale toto je naozaj top, co som kedy videl... Za cely moj zivot. :wink: :palec+:
Existuju aj ine - velke, robustne kniznice slakov na orchestraciu (EastWest Symphonic, Vienna Symphonic Library, Native Instument Komplete...) a tiez maju neuveritelnu kvalitu. Ale su strasne velke, narocne na hardware a asi nie idealne na zive hranie.

Ak som to pochopil, tak ten SWAM bezi to ako normalny audio plug-in na PC/Mac. T.j. nainstalujes nejaky DAW (audio a MIDI software) a do neho pridas ako dodatocny plug-in tento SWAM nastroj. Spojis s Yama cez MIDI alebo USB-Midi kabel. Pre neznaleho trosku dlhsia cesta, ale to je dnes standard - dava to obrovske moznosti.

Ale videl si tu cenu ? Pozri si ich web SWAM Audio ! :oops: Kvalita je vzdy draha.

VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

No pozeram ze ciste iba za husl pytaju 120 Eur to nie je zas az take hrozne ked si chce clovek dopriat radost! :D Parada neskutocna to je. Prosim ta vidim ze sa rozumies. Ja nepotrebujem hrat na zivo ani vystupenia. Ja hram na piane sam pre seba u seba doma :D Prosim ta aky software je najlepsi na to? Aka by bola najlepsia cesta podla teba v mojom pripade s mojim pianom? aky konkretny software to prepojit? Pre mna su tieto softy novou temou. Pc sice pouzivat viem vcelmi dobre napriklad aj photoshop ovladam na velmi dobrej urovni ale co sa tyka czvuku ja nerozumimem vela vecia ...kanale a bitrate a cojavviem co to mne nic nehovori. Nie som zvukar a neviem citat ani noty. Ale cely zivotr hram na piane ako samouk. A potreboval by som nieco co nie je moc komplikovane na nastavenia alebo prepojenie. Ked clovek neovlada soft tak pripojit to moze sice spravne ale pokial nenastavi sofft spravne tak mu to hrat nebude asi. Aky soft podla teba by bol v pohode s mojim pianom + kompatibilny s tym SWAM Audio? Dufam ze som to zas nenapisal jak hotentot :D Dakujem bohu ze exisstujes presne teba som rok hladal :D :D hahaha

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

Tak na toto su tu ovela vacsi machri - profici ! 8) Ja som tiez len amater.... :oops: A obavam sa, ze studiu sa nevyhnes.

DAW (digital audio workstation) je soft, ktory vie robit vsetko - zaznam zvuku, MIDI noty, editaciu, mix, efekty.
Je ich kopa - ktory je dobry a zaroven jednoduchy netusim. Zadarmo je Cockos Reaper ako Ti radil pytkin.
Ak nechces moc editovat, urcite je OK. Alebo existuju aj lacne "osekane" verzie "velkych" softov.
Na tvoje ucely to urcite bude bohate stacit.
Zadaj do Googla napr. "most common DAW software".

Toto je teda editor a zakladny program (prostredie). Do neho sa pridavaju vitualne nastroje. Tych su stovky, ak nie tisice.
Standard na PC su tzv. VST plg-iny. SWAM audio robi taketo plug-iny.
Az to budes mat - klaviatura posiela MIDI instrukcie (noty, kontrolery, cas) cez kabel do PC. V PC si ich zobereie DAW, roztriedi ich a podla nastaveni posle dalsim nastrojom. V tomto pripade virtualne nastroje VST. VST nastroj potom generuje podla not a instrukcii zvuk. Ten sa vracia na vystup do zvukovej karty. Je mozne ho nahrat spat do DAW ako zvuk (uz nie noty).

Ostatne neskor. Je to na knihu.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

Oj, ale predsa-len este jedna menej radostna vec...
Na taketo artikulacne srandy budes potrebovat dalsie ovladace - aftertouch, pitch bend kolecko, modulacne kolecko a plynuly pedal.
Akokolvek dobra je tvoja Yamaaa - aftertouch digipiana obycajne nemaju. Je to pritlak na klavesu pri jej drzani (po udere) a na artikulovane veci sa to pouziva najcastejsie. Druhe najcastejsie je asi modulacne kolecko (mod-wheel alebo joystick) - to nemas tiez. Obe sluzia na priebeznu zmenu charakteristiku zvuku a su takmer nenahraditelne.
Pitch bend - ohybanie vysky tonu - to tam mas. A mas aj dieru na plynuly CC pedal (expression pedal). Pitch bend pri husliach asi budes potrebovat. CC pedal sa da pouzit namiesto hore spominanych aftertouch alebo mod-wheel. Ale bohuzial nie namiesto oboch. A navyse to aj tak nie je prave orechove, lebo nohy su pomalsie nez prsty.
Cize je mozne, ze musis zacat kupou nejakej malej MIDI klaviatury typu Akai, M-audio a pod. ... :(
https://www.muziker.sk/midi-master-keyboardy
Daju sa kupit aj na inzerat.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od Pytkin »

Daj si reaper .. k tomu ten SWAM a mas to ..

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

pytkin, ale pan vulva netusi ani co to je... ani kam sa to dava... :lol:

VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

Fuuuha tolko info. Ja nieze netusim co to je.....ja mam znalosti pc na povedal by som profi urovni ale zvuku sa nerozumiem! :D :D takze ked nechapem tie principy a nastavenia tak darmo sa vyznam v pc ked nechapem zvukaarcine chapes :D Musim kupit najprv kable midi to USB a tak prepojit piano....pretoze teraz maml len usb to host klasicke usbcko a cez to to nepojde urcite. Ved toto ze ja by som potrebovalniekoho kto by mi to pozapajal asi lebo z toho som trochu cvok ze ktory kanal je ktory aake hodnoty nastavit atd.....videl som raz kamosa ako sa snazi prepojit takto piano a 2 hodiny to nastavoval kym to konecne hralo v preproduktoroch....ani za svet mu nesiel zvuk a potom cosi nastavil sapravne a uz isiel.....tohoto sa skor bojim. Ale ved to uz je kopeec videi aj na YT ale pekne si mi to vypisal....az rozmyslam ze predam moju yamahu a kupim si robvno nejaky Montage 8 :D akurat ze na tych keyboardoch mi vadi ze maju plastove lahke klavesy a ja potrebujem klasicku pianovu mechaniku. Tusil som ze budem potrebovat aj dalsie ovladace. pozzeral som ja na tento ktory som nasiel je to paradicka ale asi by som musel predat oblicky alebo co :D

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od MDudas »

"videl som raz kamosa ako sa snazi prepojit takto piano a 2 hodiny to nastavoval kym to konecne hralo v preproduktoroch..."
...
toto je naprosto normalne - vitaj v dnesnom svete. Pokial nemas vsetko Apple compatible, vzdy musis nastavovat ako divy.
Ale je to vzdy rovnake - skusas vsetky kombinacie az pokial to ide. Alebo to rozbijes kladivom.... :wink:

VulvaHypnotica
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2020 17:45

Re: Yamaha CLP-645 software na zmenu samplov

Příspěvek od VulvaHypnotica »

Mohol by si mi estye nieco vysvetlit prosim ta? Aky je teda rozdiel medzi midi master keyboardom akym je napriklad Kawai VPC1 a napriklad pracovnou stanicou Yamaha Montage 8.....oba su vo svojej kategorii zevraj top aspon cenovo podla muzikeru.....dajme tomu ze teoreticky vymenim moju yamahu za jednu z tychto dvoch vyssdie uvedenych. Ktory je lepsiu na taku tvorbu a na take ''haluzenie so zvukmi ake mam na mysli ja? tie husle napriklad a editacia jednotlivych klavesov atd. Mohol; by si mi to este tak strucne nejak vysvetlit? urcite musim prehodnotit co spravim teraz. Mojej Yamahy sa moc nechcem vzdat ale keby mi taky isty alebo nebodaj este kjavlitnejsi zvuk vygeneroval jeden z vyssie uvedenych zaroven so spravnym softwareom tak by som ho predal a kupil by som si pracovnu stanicu alebo master keyboard. /aj ovladace samozrejme/

Odpovědět