Yamaha CP1 a další klavírní mechaniky

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Martin

Yamaha CP1 a další klavírní mechaniky

Příspěvek od Martin » 24 bře 2010 12:42

Mé dojmy z návštěvy u thomanna.

Byl jsem zvědavý na nové mechaniky od Yamahy i nový master Fatar Numa a novou řadu pian Kawai.
Můžu říct, že CP1 je jeden z nejlepších nástrojů, na které jsem hrál. Mechanické zpracování je dokonalé, precizní práce.
Mechanika je velmi klavírní. Myslí, že Ivory povrch kláves je zatím nejdokonalejší similace a já už necítím rozdíl mezi klavírem a CP1. Myslím, že kdo ji okusí, už nebude chtít mít jinou klaviaturu pod prsty.
Mechanické zpracovaní a klaviatura 11* z 10.
Zvuk... je tak dokonalý, až si říkate, to je sakra zvláštní. Pokud projíždíte tón za tónem uslyšišíte jen precizní práci se samply a dokonalý sound. Pokud začnete hrát Chopina, Mozarta tak pochopíte, že CP1 je vzdálen nejvyšší řadě Clavinov a Digitálních pian na míle. Ne kvalitou zvuku, ale charakterem.
Osobitý charakter,
jedinečný zvuk
široká škála nových, ale i známých profláklých zvuků.
Ten kdo čeká, že CP1 bude hrát přesně jako koncertní klavír, bude možná dost překvapen hodně osobitým charakteristickým zvukem, který z CP1 vychází. A tak nejen kvůli hodně vysoké ceně se CP1 určitě nestane masovkou.
Pak jsem zkoušel Fatar Numa, ale vedle dokonalé CP1 je tento master ve všech ohledech jen chudší příbuzný.
zpracování a materiály, bohužel o třídu horší, dost hlasité klepání při dopadu klávesy a podobné nešvary, kterých si člověk okamžitě všimne a u klávesnice za 30tisíc už nepředpokládá.
Velkým překvapením byl nový Kawai CA63. Z této klaviatury RM3 a dokonalého zvuku velkého křídla jsem si sedl dolova na prdel. Mám pocit, že i kdybych spojil například The Grand a CP1, nedosáhnu tak přesvědčivého výsledku. Doporučuji vyzkoušet všem klavíristům, kterým v paneláku chybí Steinwey D :-)

Odpovědět