Yamaha CS6x a PLG100-VH

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

Zdar, máte někdo zkušenost s touto dvojicí? Pečlivě prohledávám manuály, problém je v tom, že karta je starší, než CS6x, takže tam není přesně uvedeno nastavení tohoto nástroje, ale MU128 nebo podobného...
V manuálu přímo k CS6x se dá najít insertion effects:
Assign a Part to an Insertion Effect. Select “off” if you do not wish to assign the Part to an Insertion Effect. Furthermore, if Plug-in Boards have been installed, they will also be selectable as Plug-in Parts 1 and 2.
normal Part:
Part01 ~ Part16, PartAD (A/D Input Part), PartCL (Phrase Clip Part), off
Plug-in Part (if installed):
PartP1 (Plug-in Part 1), PartP2 (Plug-in Part 2), off

Takže se slyším v mikrofonu a můžu si k tomu dát i efekt. Pak je tam PLG-EF (Plug-in Effect)
Assign a Part to the Plug-in Effect. Select “off” if you do not wish to assign the Part to a Plug-in Effect. These parameters are only available if an Insertion Effect Plug-in board has been installed.
normal Part:
Part01 ~ Part16, PartAD (A/D Input Part), PartCL (Phrase Clip Part), off

Dál jsem se nedostal, vyzkoušel jsem všechny možnosti, ale žádný z nich nevypadal, že jde zvuk skrz kartu.
Poradíte někdo? Díky moc.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od Vla-sta »

The PLG100-VH is designed for use with the MU128 Tone Generator (as well as other MU-series
instruments and the SW1000XG PCI Audio/MIDI Card), providing automatic and authentic sounding
vocal harmony effects. It takes the sound of your voice (via a microphone and one of the A/D inputs)
and reproduces it as a harmony vocal — providing up to four-part harmonies, including your original
voice. The actual harmony notes can be controlled from a MIDI keyboard or sequencer, allowing you
to perfectly match the harmony to chord changes.
The settings and parameters of the PLG100-VH can also be conveniently edited with a Windows PC
computer by using the VH Effect Editor software module (included in the XGworks Music Sequencer
software).

Takže jestli chceš používat tu kartu, tak je dělaná pro použití s MU128, tam máš jedinou šanci pořídit tuhle krabičku ještě

honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

Ta kaarta je v CS6x samozřejmě podporovaná, steně jako asi všechny typy PLG100 i 150, třeba v Motifu a jiných.
Nevím, jestli sem půjde vložit obrázek, v tom manuálu je přesně obrazovka této karty.
Naposledy upravil(a) honzarezna dne 05 čer 2019 15:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od Pytkin »

Kamarat akurat predava Motif Rack ES , kde mozes dat 2 PLG karty

honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

Právě proto jsem sehnal CS6x, která podporuje 2 karty. Smůla je, že ta PLG100-VH je tak raritní, že s tím asi nemá nikdo zkušenost...

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od pavlii »

Hmm....mohl bych se doma kouknout, jestli nezapomenu ;-) kdyžtak se připomeň. Mám pár PLG karet (VH taky) v MOTIFu.

P.

honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

Díky moc, to by bylo skvělý.

Tady je z manuálu seznam podporovaných karet:
Obrázek

A takhle má manuál stavovou obrazovku:
Obrázek

Mám problém v tom, že se nedokážu zorientovat v "termitech" těch nabídek, v manuálu karty je to nějak popsáno, ale zase to neodpovídá přesně znění nabídek v CS6x a zase manuál CS6x to kartu zmiňujeokrajově, ale není tam přesně popsáno, co které nastavení dělá...

honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

pavlii píše:
05 čer 2019 23:10
Hmm....mohl bych se doma kouknout, jestli nezapomenu ;-) kdyžtak se připomeň. Mám pár PLG karet (VH taky) v MOTIFu.

P.
Můžu poprosit o nějaké informace k té kartě?
Díky moc.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od pavlii »

Jo - dal jsem si to do kalendáře, večer na to juknu.

P.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od pavlii »

Hmm - tak OK, o co přesně jde? Asi tady budeme ještě narážet na terminologii 6x vs MOTIF, nicméně VH kartu lze použít pouze v Performance/Song módech, nikoli při Voice. U sebe jí navíc můžu použít na A/D vstup nebo na jakýkoli interní zvuk. MOTIF to má celkem dobře popsané v manuálu.

P.

honzarezna
Příspěvky: 15
Registrován: 23 bře 2010 08:51

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od honzarezna »

Ahoj, jde vlastně o to, že i když jsou v manuálu k CS6x taky popisky této karty, tak se těžko orientuju, co který v praxi znamená. Utvořil jsem si performanci, ve které mám vstup z mikrofonu a můžu si ho efektovat interní efektovkou. Ale zatím se mi nepovedlo zjistit, která položka vede ten zvuk skrz kartu. Kouknu se do toho manuálu Matifou, třeba mi to pomůže.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha CS6x a PLG100-VH

Příspěvek od pavlii »

Já ti udělám kdyžtak i fotky displeje, třeba to pomůže. Ale na MOTIF je to graficky právě dost hezky, nicméně i ten step-by-step popis v manuálu je docela pochopitelný. Výběr zdroje (bavíme se o mikrofonu, takže AD vstup), výběr efektovky (off nebo PLG-100VH), výměr efektu (thru, detune, harmony, ...), přimíchání chorusu a reverbu (to už je efektovka MOTIFu).

Zhruba tak.

P.

Odpovědět