Yamaha Motif v roce 2021?

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Bndrej
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2021 09:51

Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Bndrej »

Ahoj,
chtěli bychom se s naší studentskou kapelou trochu posunout dál a pro mě jakožto pro klávesáka z toho vyplývají asi největší povinnosti. Bohužel nemám moc kolem sebe někoho, kdo by mi poradil. Cílem je mít nástroj, co dokáže vytvořit pár slušných a hlavně moderních zvuků synth/pad/organ/epiano, hrajeme vlastní písničky a chceme je hrát hlavně živě. Cenový strop jakožto pro studenta cca 30k.

Před 2 rokama jsem koupil skoro zadarmo starou Yamahu Motif a teď řeším, jestli je to nástroj, který je ještě pro dnešní dobu použitelný. Má smysl se snažit v něm vytvářet nějaké zvuky, které by mohly obstát? Pokusit se ho používat jako midi controller? Nebo ho úplně zahodit a hledat nový synth, nebo jít cestou midi controlleru a hrát přes software? Znova říkám, jde hlavně o tvorbu vlastních zvuků a písniček a živé hraní. Chápu že odpovědí je spousta, ale budu rád za každou radu :)

Moc díky za váš čas a odpovědi!

Ondřej

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od vasek »

Nabízí se varianta nechat si Motifa na klasické zvuky - piano/epiano/strings/organ (tam si novějším nástrojem do 30k nějak drasticky nepomůžeš) a přikoupit nějakej synth na tvorbu nových zvuků a pouštět do něj midi z Motifa.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od pavlii »

Jo, taky si to myslím. A nebyl by to pro tebe ani takový skok (Motifa důvěrně znáš). Jaký je to přesně typ? ES7?

P.

Bndrej
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2021 09:51

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Bndrej »

Je to bohužel dokonce ta úplně stará 7, někde to označujou jako Classic. Asi se mi tahle varianta, kterou navrhujete, taky začíná líbit nejvíc. A když už jsme u toho, tak jaký synth? Snažíme se o takový moderní rock, cca kapely jako Foals, The Revivalists, Blossoms. Samozřejmě normálně bych šel do obchodu vyzkoušet, ale...
Díky moc :)

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od pavlii »

Mno - já mám ES8 a je moc fajn. Tahle řada umožňuje rozšířit o plug-in karty. Pokud bys vyloženě nepotřeboval dva různé nástoroje současně (=zvuky), tak by mohlo mít smysl sehnat si třeba PLG-150AN (vlastně VA) nebo DX (vlastně FM) a pracovat tak pořád na jednom nástroji.

P.

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Vla-sta »

Podle mě Motiff je úplně v pohodě. Důležité je co hraješ a ne na co. Novej nástroj bude více brilantní, bude mít lepší klavíry ale spousta ostatních zvuků je podobná. Co třeba software nástroj pokud chceš současné zvuky? Co třeba Nexus 3? Nedokážu odhadnout jestli je to dostatečně soudobé https://youtube.com/playlist?list=RDRB4e_wYqYfg popřípadě Roland cloud mas na měsíc zdarma, to už chce hlubší znalosti.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od vasek »

Teďka tady kluci doporučovali ten Korg Gadget - hodně muziky za málo peněz. S počítačem taky zajímavá možnost...

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Vla-sta »

Ono žádný klávesy nejsou soudobý, jsou vždy pozadu

Bndrej
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2021 09:51

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Bndrej »

A to by znamenalo propojit MOTIF s počítačem přes MIDI a v rámci koncertů pak hrát přes nějakou dobrou zvukovou kartu? Sorry za možná trochu tupý dotazy, v hudebce mě tohle nikdo nenaučil :/.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od pavlii »

Ne nutně. Necháš třeba mix na zvukaři, takže mu pošleš výstup z každého nástroje, a oba máš buď na patrovém stojanu nad sebou nebo vedle sebe na separátních stojanech (bych třeba řekl). Ty nástroje mezi sebou komunikovat nemusí.

P.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od vasek »

Bndrej: Ano (pavlii se asi nějak překouk :))
Zvuková karta úplně stačí nějaká základní.

Bndrej
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2021 09:51

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Bndrej »

Tak super, pochopil jsem to :)) no jsem rád že víceméně všechny možnosti, co jste mi tu navrhli, neznamenají nějakou brutální investici, takže se dají vyzkoušet všechny a zjistit co bude nejlíp fungovat

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od pavlii »

2vasek: překouk?? :-D jo aha, v původním dotazu je i zmínka o vlastní tvorbě, takže, jo - zvukovka klidně základní (tj. nepotřebuješ nutně 4 vstupy, abys mohl případně dvoje klávesy nahrávat naráz, stačej klidně dva). Já měl nějak v hlavě jen to "živé hraní" ;-)

P.

vasek
Příspěvky: 2264
Registrován: 11 úno 2005 12:04

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od vasek »

pavlii: Bndra se ptal, jestli se při hraní s počítačem propojí klávesy pomocí MIDI přes kartu. Napsal jsi "ne nutně", tak na to jsem reagoval. Protože jinou možnost si nedokážu představit :-)
Bndrej: Hraní s PC vyjde vždycky nejlevněji a zvukově super, ale bude to nejméně praktická a spolehlivá varianta.

Bndrej
Příspěvky: 5
Registrován: 10 led 2021 09:51

Re: Yamaha Motif v roce 2021?

Příspěvek od Bndrej »

Super, tahle poslední věta od Vaška to tak nějak všechno shrnuje a docela mi asi pomohla si pro tuhle chvíli utvořit nějaký názor. Motif tedy ponechávám a jdu spíš zdokonalovat sám sebe a rozšiřovat znalosti o sound designu :) Díky moc chlapi!

Odpovědět