Yamaha MOTIF XS

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
muziker640
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2020 22:49

Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od muziker640 »

Zdravím,
potreboval by som poradiť s klávesom Yamaha MOTIF XS7.

Chcel by som ho používať na živom hraní v kapelou, hráme covery. Počas jednej pesničky potrebujem niekedy rýchlo prepnúť počas hry aj 3 rôzne zvuky. Takže by som potreboval zistiť, ako si vybrané zvuky uložím do nejakého banku, ako ich pomenujem, urobím zálohu, ako ich budem rýchlo prepínať atď ...

Podarilo sa mi stiahnuť český návod, ale aj tak tam neviem nájsť všetko to, čo potrebujem. Ak máte niekto skúsenosti s takýmto klávesom, dajte vedieť. Budem vďačný za každú radu.
Vďaka

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od Pytkin »

pouziva sa na to tlacitko WRITE ..

muziker640
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2020 22:49

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od muziker640 »

to si mi veľmi nepomohol ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22406
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od Pytkin »

muziker : najdes si zvuk co sa ti lubi a stlacis write a ulozis kam chces .. tak si zvuky poukladas pekne vedla seba .. neviem co viac potrebujes ..

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od MDudas »

System pre rychle prepinanie. Ked hra nazivo, je to ine ako doma/v studiu. Moze mat stovky zvukov, ktore pouziva.

Uživatelský avatar
demsky
Příspěvky: 2916
Registrován: 10 bře 2007 21:43
Vybavení

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od demsky »

Tu nieco chalanko ukazuje, ale robi to velmi rychlo, tak ale verim tomu, ze aj Motif XS ma nejaky multi rezim, kde sa daju vyskladat zvuky v zonach, a potom len jednoducho prepinat kanaly jednym tlacitkom.

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od Peter »

Ako to je na tom videu. V režime SONG si môžeš predvoliť 16 zvukov, rozkanálovať si ich podľa postupnosti v pesničke a potom prepínaš už len kanále s tlačítkami na pravej strane. Takto týchto 16 zvukov môžeš použiť na celú klaviatúru, alebo ľubovoľne splitovať, alebo vrstviť. Naefektuješ a SONG zapíšeš. Jeden SONG rovná sa nadstavenie nástroja pre jednu skladbu.

muziker640
Příspěvky: 3
Registrován: 24 říj 2020 22:49

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od muziker640 »

Najviac mi asi vyhovuje ukladanie zvukov v režime VOICE do banku USER1 – USER3 a v rámci nich do skupín A-H a čísiel 1-16.
Ešte jednu vec by som potreboval vyriešiť: keď si takto uložím potrebné zvuky napr. do USR1, skupina A, číslo 1, 2, ..., tak by som potreboval, aby ten zoznam uložených zvukov bol stále zobrazený na displey (aby som počas pesničky vedel, kde mám potrebný zvuk uložený) - ten zoznam, ktorý je uvedený na fotke. Keď však prepnem na iné číslo zvuku, zoznam sa stratí. Dá sa to nejako nastaviť?
Přílohy
20201103_230017.jpg

Peter
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2015 19:44

Re: Yamaha MOTIF XS

Příspěvek od Peter »

Ja mám síce XF, ale myslím že by to malo ísť aj na XS.
Vo VOICE režime stlačíš CATEGORY SEARCH, všetky zvuky čo chceš používať označíš ako FAVORITE, u mňa je to tlačítko F5 Set/Clear. Potom stlačíš F4 Favorite a ukáže sa ti iba zoznam všetkých Favorite zvukov. V tomto zozname môžeš behať hore-dole, zvuky prepína. ale obrazovka zostáva stále na zozname.

Odpovědět