Yamaha P-35 jako MIDI controller

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
wilis

Yamaha P-35 jako MIDI controller

Příspěvek od wilis » 02 úno 2014 11:45

Dobrý den,

píšu kvůli otázce na použitelnost a kompatibilitu předem vybraných nástrojů, ale budu rád za každou odpověď, radu, či připomínku.

Potřebuju si (během pár dní) koupit klávesy. Nějaký ten pátek už vybírám a chodím i zkoušet na živo, vzhledem k mému rozpočtu mi vyšla jako nejlepší volba Yamaha P-35.
Ve hře na klavír mám klasické vzdělání a když jsem vybíral klávesy našel sem uspokojení jen u PHYSIS H1, které měli náhodou na prodejně (Kytary.cz v Brně). Tak kvalitní dřevěné klávesy si dovolit nemůžu, jistě bych našel i levnější možnost, ale není kde vyzkoušet - např. Studiologic NERO, jsem si nevyzkoušel ale jejich levnějších klaviatury mi nevyhovují (těžký úhoz) a takový Kawai VPC1, který je dělaný pro vst a všechny virtuální piana by byl skvělý..
Kompromis bych hledal v Rolandu A-88. Pocit ze hraní, je i díky povrchu mnohem dál, než u Yamahy, ale po takové investici už by mi nezbylo na ostatní.

Aby jste se nedivili, že přeskakuju ze stage piano na midi kontroler, nevyžaduji zvuky v nástroji, ale velmi rád si zahraju jen tak a nejraděj bych měl i možnost nahrávat do vestavěného sekvenceru, ale tak často zatím neskládám, takže pro tu příležitost můžu použít DAW software.

Yamahu P-35 bych chtěl propojit s něčím jako Novation Impulse 25, bohužel s tímhle mám pramálo zkušeností (a to je hlavní důvod proč sem píšu). Chtěl bych mít možnost připojit například oba pedály (soft, sustain) do Novation a při použití VST v počítači hrát na Yamahu. Nevidím v tom žádný problém, otázkou pro mě zůstává, zda se tyto nástroje dorozumí - používají stejný MIDI standart? (S MIDI pracuji často ale ne v takové hloubce)
Kdybych koupil i nějaký syntezátor, jednalo by se o řešení které v přijatelné cenové relaci přibližně nahradí třeba MOX8?

Omlouvám se za dlouhý popis. Ještě doporučuji shlédnout tuto ruskou hračku ( )

Děkuji za každý názor.

dalen

Re: Yamaha P-35 jako MIDI controller

Příspěvek od dalen » 02 úno 2014 13:54

wilis píše:otázkou pro mě zůstává, zda se tyto nástroje dorozumí - používají stejný MIDI standart?
Nikdy som nezažil nekompatiblitu medzi dvoma zariadeniami, ktoré podporujú MIDI.

wilis

Příspěvek od wilis » 02 úno 2014 14:25

Děkuji. Jak sem říkal. Taky nevidím problém v tom aby to fungovalo, ale spíš mi jde o toto konkrétní použití. Yamaha P-35 podporuje jen jeden pedál.

A nějaké názory či alternativy pro vybrané modely?

Microdesignum

Příspěvek od Microdesignum » 02 úno 2014 20:08

wilis píše:otázkou pro mě zůstává, zda se tyto nástroje dorozumí - používají stejný MIDI standart?
Jsou případy, kdy se nástroje mezi sebou nedorozumí kvůli odlišnému pochopení MIDI standardu u jiných výrobců. Ale zrovna u sustain pedálů bych neočekával komplikace, zvláště, pokud jsou jejich parametry nastavitelné.

V syntezátorech se tolik nevyznám, ale pokusím se odpovědět i na druhou otázku:
wilis píše:Kdybych koupil i nějaký syntezátor, jednalo by se o řešení které v přijatelné cenové relaci přibližně nahradí třeba MOX8?
Jestli ten MOX8 je digitální syntezátor, tak náhrada jiným MIDI-řízeným digitálním syntezátorem by v přijatelné cenové relaci snad byla možná, tedy rozhodně co se týče MIDI komunikace. Horší to je s náhradou plně analogového syntezátoru. Slyšel jsem názory, že žádný digitální syntezátor nemůže zvukově nahradit syntezátor analogový.
Český výrobce MIDI ovladačů
http://www.microdesignum.cz

charonme

Příspěvek od charonme » 02 úno 2014 21:05

dalen píše:Nikdy som nezažil nekompatiblitu medzi dvoma zariadeniami, ktoré podporujú MIDI.
napriklad: niektore starsie klavesy poslu po releasnuti vsetkych klavesov spravu all-notes-off na co niektore novsie syntaky zareaguju okamzitym vypnutim zvukov co je dost blbe v pripade ked chces pouzivat nenulovu release cast obalky

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 02 úno 2014 22:05

Nojo, ale to není o nekompatibilitě, ale o implementaci MIDI na tom kterém nástroji (zde "novší synťáky").

P.

Odpovědět