Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

Příspěvek od MDudas »

PRESNE ! Toto som myslel, takto to casto dopada. 8)
+1 do mojej zbierky nedokoncenych pokusov... (za retro-design davam bod !)

Aj s tou 3D tlaciarnou - neslo by to rychlo! Iba tlac by mozno bola rychla, ale cely proces navrhu a vyroby to su vzdy desiatky az stovky hodin. Plus- odkial bude ta tlaciaren, kto zaplati material, v akom software to budes navrhovat, kolko testov sa nepodari, atd.
To bude vsetko zadarmo ? :shock:

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

Příspěvek od Placka »

3D tiskárnu má dneska kde kdo. Skoro každá střední škola, skauti... My máme my gymplu hned dvě. Materiál kolem 3-4 stovek za kilogram, takže cena celkem nízká.
Osobně bych to navrhoval v CATIA, pac to docela ovládám, ale šlo by to i v nějakým freeware, taková krabička není nic složitého. Třeba Inventor professional je pro studenty zdarma. Modelování takový krabičky je třeba hodinka dvě.
Co se programování a drátová i týče záleží na komplexnosti a počtu ovládacích prvků. Třeba ten joystick je fakt na chvilku. Dřív to bylo samozřejmě obtížnější, dnes je na netu hromada návodů a tutoriálu.
Já nejsem žádné programátor, s Arduinem začátečník a amatér. A vloni jsem stavěl laserovou harfu (ala Jarre) přerušíš laserový paprsek, arduino generuje MIDI zprávu, připojenej modul(klávesy, já měl připojený Roland Gaia) přehraje příslušnou notu. Byla to práce na jeden dlouhej večer včetně mechaniky a propojování na nepajivym poli. A to jsem o tom na začátku moc nevěděl. Stačilo se inspirovat podobnými projekty.
Neříkám, samozřejmě koupit hotovej produkt je rychlejší, spolehlivější a možná i levnější, ale já investovanej čas neberu jako náklad, ale jako zisk, když se něco naučím. Třeba mě by u S1 chyběl hlavně joystick/kolečko a dodělat tuhle maličkost je na chvilku...

Vla-sta
Příspěvky: 941
Registrován: 11 led 2011 07:06
Vybavení

Re: Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

Příspěvek od Vla-sta »

Mám na 3D tiskárně udělanou krabici na SCSI hard drive emulator. To je řešení u maloseriovych věcí, ale není taky zadara

Placka
Příspěvky: 26
Registrován: 29 srp 2019 13:13

Re: Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

Příspěvek od Placka »

Jasně, určitě je 3D tisk vhodný na malé série (pokud nejsi Průša:)) a účtě není zadarmo, ale už dnes není nijak drahý. Ale to už jsme hodně OT...

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Zaujímave externé kontrolery ku keyboardom

Příspěvek od MDudas »

Farky, alebo chod touto cestou: (ak mas ifon)

https://apps.apple.com/de/app/pro-xy/id309798880

Odpovědět