Zkušenosti s digitálním pianem Thomann

MIDI Master keyboardy, syntezátory, digitální piána, varhany... a příslušenství
Odpovědět
Novotak33

Zkušenosti s digitálním pianem Thomann

Příspěvek od Novotak33 » 23 zář 2012 10:34

Ahoj všichni,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s digitálními piany a klávesami značky Thomann, konkrétně se jedná o tento typ : http://www.thomann.de/cz/thomann_dp25.htm . Pokud jsem dobřel pochopil popisek, je u toho dokonce i sustain pedál, takže za tu cenu je to skvělá koupě ( parametrově ). Momentálně mám svoje klávesy FOX 2176, což je opravdu hrůza, tedy pokud to porovnám s Yamahou NP-31, kterou mám půjčenou ze ZUŠ. Ty Yamahy mi celkem vyhovují, sice nemají vyváženou klaviaturu, ale zvuk je celkem pěkný, alespoň mě se líbí.
Můj dotaz tedy zní, bude to digitální piano Thomann stejně kvalitní nebo i lepší, než Yamaha NP-31 ? Jde hlavně o ten zvuk, klaviaturu by ten Thomann měl mít Hammer action, což nevím, jaká je, já se v ZUŠ učím na Petrfoácké křídlo, doma momentálně na nevyváženou Yamaháckou.
Díky za odpověď.

Stardust
Vybavení

Re: Zkušenosti s digitálním pianem Thomann

Příspěvek od Stardust » 23 zář 2012 10:53

Po pravdě, těžko si představím na cvičení něco horšího než je NP 31.

Nějaké zvuky jsou k poslechnutí tady: http://www.youtube.com/watch?v=-2D6KYVHbSE

Možná bych se podíval v této ultra lowprice kategorii po nějaké použité Privii. Nebo si ty 3000 došetřil na novou Yamahu nebo Casio.

soimmo_two

Příspěvek od soimmo_two » 23 zář 2012 11:02

Ještě připojím další youtube video:
A jen pro doplnění, "hammer action" je simulace kladívkové mechaniky.
Jirka Štolfa

Novotak33

Příspěvek od Novotak33 » 23 zář 2012 11:50

Abych se přiznal, tak se mi opravdu ten zvuk Yamahz líbí, oproti tomu FOXu, je to opravdu hoooodně velký rozdíl :-D .
Ale zpět k věci, díky za postnutá videa, zvuk se mi nezdá špatný, ale to video nemá nejlepší kvalitu a na YT další nejsou, kromě asi 3 dalších od tohoto uživatele. Spíš by mě zajímala opravdová zkušenost někoho, kdo toto DP má. Kdyby to byl český obchod tak bych se to asi nebál obědnat a poté případně vrátit, ale když je to DE obchod, tak se toho trochu bojím, ikdyž prý s Thomann.de nejsou problémy.
Do bazarových kousků moc jít nechci, hlavně z hlediska záruky, investovat také nemohu víc, jsem student, takže každá koruna se počítá a ta Yamaha nebo Thomann by byly i se stojanem na cca 8K ( plus ještě u Yamahy pedál, u Thomanna by měl být v balení, pokud jsem to dobře pochopil ), což je opravdu už dost.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust » 23 zář 2012 14:11

Hmm, myslím, že když jsem tam byl, tak jsem si na to sáhnul, ale vůbec si nevzpomínám, jaké to bylo. Jenže o to nejde. Digitální piáno bych si za žádných okolností nekupoval před osobním vyzkoušením bez ohledu na něčí zkušenosti. Třeba docela hodně lidí vychvaluje Casio, které mi osobně nevyhovuje vůbec, stejně jako Dynatone.

Občas vídám, jak někdo tady z fóra jezdí k Thomannovi, tak by tě třeba vzal s sebou, aby sis to osahal. I když ceny už se tu skoro vyrovnaly a výjezdů asi ubylo.

Odpovědět