Presne zarovnavanie konca clipu v logicu

Vše o sekvenceru Apple Logic
Odpovědět
dendy
Vybavení

Presne zarovnavanie konca clipu v logicu

Příspěvek od dendy » 02 říj 2015 19:05

mam otazku.. tato vec ma v logicu dokaze rozzurit do nepricetnosti vzdy ma to totalne znechuti az zavrem projekt a idem robit radsej nieco ine

je to problem zarovnavania konca klipu na presny bar .. skusal semozne kombinacie nastavenia snapovania, ale vzdy tomu proste prepne a z nejakeho dovodu to prestane fungovat .. ci uz chytim mysou za koniec (1) alebo (2) a zacnem hybat doprava dolava proste to nepriskoci presne na bar (v tomto pripade som to chcel zarovnat na bar 9) .. vzdy to skoci bud kusok pred alebo kusok za .. musim to strasne nazoomovat a potom to ako tak traf.. ale pri takomto odzoomovanom pohlade ani za boha .. casto to aj vyzera ze to skocilo presne ale ked si to nazoomujem zistim ze je tam proste par tickov hore dole rozdiel co robi mega problem ked chcem potom chytit a potianut opakovanie clipu x-krat - proste to prestan sediet

ide ma z tohoto porazit.. najlepsie je ze ked vyskocim z logicu, spustim ho znovu, otvorim projekt, chytim a koniec clipu tak v momente ked sa priblizim (zo zapnutym standardnym SMART snapovanim) k tej 9-tke, okamzite to tam skoci .. uz to funguje ako ma .. ale uplne pravidelne a casto tomu zarbe proste nie a nie sa snapnut .. po restatre logicu to vzdy zas ide.. je to vazne bug alebo mi nieco unika ??

Obrázek
Naposledy upravil(a) dendy dne 02 říj 2015 21:41, celkem upraveno 1 x.

Stan

Re: Presne zarovnavanie konca clipu v logicu

Příspěvek od Stan » 02 říj 2015 20:24

Zejmena pro pripravu eventu na loop je nejrychlejsi a nejpresnejsi funkce "Cut by playhead" ci jak se ta funkce jmenuje. Snap je na playhead presny, takze oznacit event presunout playhead na pozici(numericky ci manualne) a aplikovat CBP. Je to berlicka okolo ale je to asi nejrychlejsi zpusob jak velmi presne editovat event. Nastav si vlastni klavesovy zkratky a mas vystarano.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 02 říj 2015 21:40

dobry tip, neriesi to sice vsetky pripady ale na nieco to pomoze... diky

Stan

Příspěvek od Stan » 03 říj 2015 10:30

Tak jsem jeste jednou koukal na ten obrazek a napadlo me ze asi budes chtit oriznout audio a provest stretching celeho eventu (regionu), tak me napadlo jestli mas zvolenou funkci "snap to absoulte value". Jinak pak uz nevim.
Screen Shot 2015-10-03 at 09.19.34.png
Screen Shot 2015-10-03 at 09.19.34.png (49.2 KiB) Zobrazeno 372 x

EDIT: jeste jsem na netu nasel tohle tak se na to taky mrkni. treba to pomuze (posledni polozka v menu)

There is a new feature in Logic Pro X called alignment guides that I didn't spot until I was searching a lot to try to get rid of these problems. If you're in the "Main" window (or maybe you have to click on a region), go to edit>Alignment guides (also alt+cmd+G) and turn it off. From there it behaves as you would expect and doesn't try to snap to weird places or the end of other clips.
https://www.reddit.com/r/Logic_Studio/c ... id_please/

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 03 říj 2015 11:27

to posledne to bude ono !!! ked budem za kompom skusim, diky !

Odpovědět