Velocity control filter / harmonizer

Vše o sekvenceru Apple Logic
Odpovědět
a.tom.x

Velocity control filter / harmonizer

Příspěvek od a.tom.x » 20 čer 2013 12:07

Představa: Synth bez filtru (Yamaha DX7, apod.), v insertu AU filtr (plugin nějakej), ve stopě MIDI noty (které lezou do DX7 obsahují velocity hodnoty) a zároveň tato velocity data řídí cutoff/obálku na AU filtru. Zatím jsem viděl jenom standardní CC řízení což můj problém neřeší. Asi by šlo něco postavit v Reaktoru, ale pokud existuje něco co to umí tak by to bylo rychlejší řešení.

Představa č.2: Harmonizér, který z mono synthu udělá poly. Tj. mono synth (třeba modulár), v inzertu harmonizér, který udělá akord z jednohlasého signálu, nějaký MIDI filtr, který odfiltruje nejnižší hranou notu a pošle ji dál do externího MIDI zařízení (které hraje to mono) a zároveň všechny MIDI noty pošle jako akord pro harmonizér, aby věděl co má zahrát.

Něco takového co umí EML Polybox
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Stan

Re: Velocity control filter / harmonizer

Příspěvek od Stan » 20 čer 2013 18:27

v tom 2 případě ti pomůže environment a myslím že by jsi s ním mohl vyřešit i problém 1

charonme

Příspěvek od charonme » 21 čer 2013 10:34

aaaaa dobry napad s tym midi filtrom dikyyyyyy ... nad tym som rozmyslal dlhsie ze ako to vyriesit, vyskusam vecer a dam vediet

ale nie SW, takze to bude OT

hmm ale to neviem ci mam nieco co vie takymto sposobom filtrovat midi

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 21 čer 2013 10:50

Stan píše:v tom 2 případě ti pomůže environment a myslím že by jsi s ním mohl vyřešit i problém 1
Tohle je obyč chord memory to nemám na mysli (zahraju i rukama tj. pro mě nemá moc význam), v podstatě řeším spíš opačnou věc, nicméně cesta pře environmenty asi bude.

Úkol číslo jedna z jakéhokoliv akordu (souzvuku) odfiltrovat spodní MIDI notu a tu poslat do mono synthu.
Následně celý akord/souzvuk použít jako MIDI in data pro harmonizér.
Následně audio signál vyprodukovaný harmonizérem ze vstupního monosignálu, poslat zpět do filtru moduláru ... tj. udělat z toho takovej paraphonic.

charonme

Příspěvek od charonme » 21 čer 2013 14:31

ako tak nad tym premyslam, to nepojde midi filtrom podla mna pretoze potrebujes osetrit pripad ked mas stlacenych viac not (cize do monosynthu si preposlal len tu najnizsiu) a teraz tu najnizsu pustis a potrebujes aby ti zacala zniet ta co bola doteraz druha najnizsia a teraz sa stala najnizsou. Lenze tu druhu najnizsiu si vtedy nepustil, cize by si ju musel poslat do synthu nanovo - a toto neviem ci dokaze nejaky midi filter, asi nie, potom by to uz nebol len "filter", ale sofistikovany procesor.

Druha moznost je ze ten "filter" by nieco robil len pri kazdej novej note - vtedy by zastavil a znova naraz pustil vsetky noty, ale v poradi od najvyssej po najnizsiu. Lenze takto by to retriggerovalo obalky, asi by sme museli nejaku z tych existujucich not nechat hrat bez zastavenia, idealne tu najvyssiu aby bolo zachovane poradie. Ale keby ta najvyssia bola tou novou tak by sa to muselo urobit este nejak komplikovanejsie

charonme

Příspěvek od charonme » 23 čer 2013 21:57

mozno mutable instruments midipal by to mohol vediet? vie to niekto potvrdit?

charonme

Příspěvek od charonme » 30 črc 2013 10:04

aha takze ja som mylne predpokladal ze kazdy monosynth spracovava noty v poradi v akom prisli, ale ak by sa nejaky syntak dal nastavit aby hral vzdy aktualnu najnizsiu notu bez ohladu na poradie (co napr. manual evolveru tvrdi ze sa to v nom da nastavit) tak by to slo aj uplne bez toho midi procesoru... len ci naozaj... vsak to by musel ignorovat vsetky nove noty ktore su vyssie ako ta co hra teraz, co sa mi nezda ze by nejaky syntak robil aj keby bol nastaveny na lowest note priority

dendy

Příspěvek od dendy » 30 črc 2013 12:28

Neslo by to nakodit v midi scripting plugine v logicu ? Teda neviem ci aj v 9 je take daco, ale v X to tu vidim ...

co som zbezne pozeral manual, kod sa tam pise v jednoduchom javascripte a daju sa tam celkom psie kusy robit ako filtrovat rozne midi eventy a robit s nimi rozne operacie .. principialne to zavesit na tu HandleMIDI(event) funkciu, a potom si do nejakeho buffera odkladat vsetky NoteOn eventy a podla toho vzdy ten najskorsi co pride posielat do midi rozhrania kde je zavreseny ten synth a zaroven vsetky preposielat do toho harmonizeru (btw. v logicu je medzi AU pluginmi Harmonizer ? dako ho tam nevidim :) alebo harmonizer tiez mas ako HW plugin takze ho chces hodit ako audio insert ovladany cez MIDI ?

charonme

Příspěvek od charonme » 31 črc 2013 08:10

heh ja som uplne zabudol na to ze OP to chcel riesit v SW :oops:

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 črc 2013 14:50

No nějakým pekelným nastavením v environmentech v návaznosti na harmonizer by to asi mělo fungovat celé, ale nějak mě přešla chuť. Asi budu samplovat holt ;)

btw. ten MIDI scripting plugin mi prijde jako zajímavá věc, asi to víc prozkoumám neb by mě zajímala možnost cc->sysex práce (asi bude potřeba to nadrátovat na environment sysex mapu).

dendy

Příspěvek od dendy » 31 črc 2013 15:10

a aky harmonizer plugin si na to chcel pouzit ? cisto zo zvedavosti sa pytam

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 31 črc 2013 20:46

Stan

Příspěvek od Stan » 31 črc 2013 21:59

Ještě mě napadlo že by ti s routingem mohl pomoci Plogue Bidule.
http://www.plogue.com/products/bidule/

od věci:
tady jsem našel jen pro zajímavost jeden zajímavý tip na a la eventide harmonizaci pro vokál akus.kytaru atd

charonme

Příspěvek od charonme » 01 srp 2013 21:23

no super, s evolverom to naozaj funguje aj bez midi procesora :)

Odpovědět