AKAI APC 20 HELP

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
Odpovědět
Sabiani

AKAI APC 20 HELP

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 11:12

Zdravim majstri,
potreboval by som poradit ako rozbehat APC 20 na win 7. Je to totiz plug and play zariadanie a vyrobca k tomu nedodava drivery. Windows by si to mal najst sam, co sa ale nestalo, stale to nevie rozpoznat. Haluz ale je ze na druhom compe /netbook/ mi to okamzite rozpozna a nainstaluje a tiez tam mam win 7. V usb portoch problem nebude, je to otestovane. Predtym mi APC ficalo na Win XP, ale kvoli driverom ostatnych zariadeni som musel prejst na sedmicku. Urobil som to aj preto ze to malo byt bezproblemove riesenie/co ale windowsy nikdy niesu/. Stahoval som vselijake updaty, cital fora a skusal uz vselico, aj som pisal na AKAI Helpdesk.. neuspesne..
Stretol sa uz niekto s takymto problemom?

hawkens

Re: AKAI APC 20 HELP

Příspěvek od hawkens » 18 črc 2013 11:52

Ano, pod Win 7 nemusis instalovat nijaky driver, naskoci ti to "samo". Kukni do Device Manager, tam by to malo vypadat tak nejako ako na obrazku co som prilozil. Ak tam APC nevidis, chyba bude najskor v HW: bud vadny port, alebo vadny USB kabel, alebo vadne APC. To poslene myslim si ze nie, lebo pises ze na inom pocitaci ti to funguje. BTW ja som nedavno narazil na podobny problem, mne pre zmenu kefungoval Firewire mix/zvukovka a dosiel som na to ze notebook ma vadny FW port.
APC40.jpg
APC40.jpg (75.68 KiB) Zobrazeno 1249 x

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 12:09

Problem je ze v device manageri je unknown device. On ho windows na mojom desktope najde ale nevie k nemu priradit driver. Ale ako som uz spomenul na laptope ho najde bez problemov aj priradi spravny driver. Takze apc aj usb kabel su ok. A usb porty na desktope by mali byt ok. Mal som tam zvukovku, keybord, atd.. vsetko fachalo.. teraz som ale radsej vsetko odpojil a skusam zapojit iba samostatne APC, ten win proste stale nevi priradit driver..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 18 črc 2013 12:22

Unknown device znamena ze system zariadenie vidi, ale nevie si odentifikovat ake je to zariadenie a pre to zariadenie si nainstalovat prisluchajuci ovladac. Nepremazaval si nahodou nejake systemove foldre, ci uz rucne alebo nejakou "cluanup" utilitou, napriklad foldrov C:\Windows\System32\drivers alebo nieco podobne z C:\Windows ? Je tam par foldrov, ktore odashuju systemove subory a aj databazu ovladacov. Ak su tie zmazane, prave takto by ti to mohlo blbnut.

Smola, za prave Akai naozaj nedava ovladace na stiahnutie.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 12:36

No ved tiez nechapem preco akai doteraz nema drivery.. Ved pockam na odpoved od supportu..
Inak ten win 7 je nanovo nainstalovany, predtym naformatovany disk a stiahnute aj potrebne updaty. Ziadny cleanup sa nekonal..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2013 12:41

windows ma daky maximalny pocet usb zariadeni , ktory si pamata na danom porte .. potom uz odmieta dalsie .. i ked neviem ci to nebolo len otazkou XP .. v inom USB porte to ale casto funguje .. to su take tie naslapne mini od bila gejca ..

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 12:48

Jo, Bill proste ruluje.. Ale peniaze na mac niesa..
Inak tu by tie usb porty nemali byt nijak obmedzene, okrem toho to bolo prve zariadenie ktore som po instalacii win pichol do portu a potom som skusil zase iny port a nic..

Symphonic

Příspěvek od Symphonic » 18 črc 2013 12:57

Pytkin píše:windows ma daky maximalny pocet usb zariadeni , ktory si pamata na danom porte .. potom uz odmieta dalsie .. i ked neviem ci to nebolo len otazkou XP .. v inom USB porte to ale casto funguje .. to su take tie naslapne mini od bila gejca ..
To je imho nesmysl. Windows si USB zarizeni "nepamatuji" a pri kazdem pripojeni si jej osahaji znova a zjisti co se pripojilo. Pokud nemaji driver, zkusi ho nainstalovat. Pokud nenajdou v interni knihovne driveru, reknou si o driver uzivateli.

Kazdopadne v tomto pripade bych to typoval na vadny USB port, kabel apod. Taky bych doporucil to zkouset, kdyz je netbook napajen ze zasuvky. Nektere USB porty davaji malo proudu, pokud jede zarizeni z baterky.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 13:05

ok, checknem este vecer kabel a porty. Ale predtym boli na tych istych usb portoch zariadenia a fungovali. Akurat som zmenil xp na win 7. To preto ze som mal v xp konflikt 2 zariadeni, resp. ich driverov. Napr. taky venom ma drivery v XP iba od service packu 3..

hawkens

Příspěvek od hawkens » 18 črc 2013 13:13

Ozaj - napajanie. Ja mam APC40 a to ma samostatne napajanie, nedokaze napajat z USB. Akai pisali ze ma tolko diod ze to USB port neutiahne. Neviem ako je to na APC20 ale ak ho pripajas iba cez USB tak to rozhodne stoji za pokus pripojit aj adapter.

Sabiani

Příspěvek od Sabiani » 18 črc 2013 13:24

To iste aj apc 20, ma to svoje napajanie.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2013 13:51

Symphonic píše:
Pytkin píše:windows ma daky maximalny pocet usb zariadeni , ktory si pamata na danom porte .. potom uz odmieta dalsie .. i ked neviem ci to nebolo len otazkou XP .. v inom USB porte to ale casto funguje .. to su take tie naslapne mini od bila gejca ..
To je imho nesmysl. Windows si USB zarizeni "nepamatuji" a pri kazdem pripojeni si jej osahaji znova a zjisti co se pripojilo. Pokud nemaji driver, zkusi ho nainstalovat. Pokud nenajdou v interni knihovne driveru, reknou si o driver uzivateli.
neni to nezmysel .. windows si zapise do registrov alebo do kerej marie , usb zariadenie kere sa tam pripojilo .. a proste po urcitom case , ked uz bolo tych zariadeni dost , uz odmieta dalsie .. v druhom porte to ide .. aj tu na fore sme to tusim riesili , aj som sa s tym uz vela krat stretol .. Ale mne je to jedno .. Kazdy nech sa s windowsom trapi , ked ho to bavi ..

xdudy

Příspěvek od xdudy » 22 črc 2013 01:06

Pytkin má pravdu i já jsem se s tím už setkal-

http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/rubri ... -1-12.html

Odpovědět