AKAI CD NA HARDISK

Vše co se týka MIDI (mimo keyboardů)
blacky

Příspěvek od blacky » 10 kvě 2005 22:04

Zdravím, chlapci, tak zatím nic nového,
pouze poslední verze AWAVE umí konvertovat na všemožné formáty, včetně
AKAI S1000/3000.
Zatím mi ale velice špatně načítá AKAI CD.
Tak to ještě vše prověřím - každopádně, kdybyste pokročili i vy, dejte vědět.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 kvě 2005 12:55

Jak jsem pochopil hodláš si na HDD nakopírovat pár Akai CD. Problém je ten, že Akai řady 1000-3000 umí pracovat jenom s omezenou velikostí disku, SCSI HDD si umí naformátovat jenom tuším kolem 0,5 Gb. Potřebuješ mít tedy na PC disku virtuální Akai Harddisk (nebo několik). To umí Chicken Systems Translator. Ten je dělanej od počátku především pro hardware samplery, jestli ale umí i Motif to nevím podívej se na http://www.chickensys.com/

Další problém je ten, že nejsem přesvědčen, že ti Yamaha přečte kromě samplu i obálky, filtry, LFO atd. (btw. většina sample CD jsou stejně jenom samply bez dalších nastavení). Bude pravděpodobně umět jenom keymapu.

Radek

Příspěvek od Radek » 15 úno 2006 00:54

Čau, možná přicházím s křížkem po funuse, ale co to takhle nahrát do YAMAHY z CD mechaniky a pak uložit na HD ve formátu YAMAHY?

Hupox

Re: AKAI CD NA HARDISK

Příspěvek od Hupox » 10 bře 2008 14:09

blacky píše:Mám dotaz na zp%u16fsob, jak zkopírovat AKAI CD na hardisk, jedna ku jedné.
Nechci vytvá%u159et image, ale pouze p%u159etáhnout AKAI CD na externí hardisk tak, aby se dal p%u159es USB p%u159ipojit k YAMAHA MOTIF ES 8.

Chci si tam dát banky AKAI CD.
Znáte n%u11bkdo správnou cestu - jeví se to jako prkotina, ale zatím jsem na to nep%u159i%u161el.
Ahoj.

Normalne AKAI CD nepremiestnis, lebo ma uplne iny datovy format ako maju napr WinXP. Preto ani to CD bezne nevidis.

Ja mam podobny problem, ale v tom, ze ja neviem dostat programy + sample z AKAI CD ani na Akai disketu. Mam doma S1000 HD a neviem tam dostat ziadny program. Ten model este nepodporuje SCSI CD-ROM, len HDD ... a diskety maju tiez svoj standart, ktory PC nenacita. Testoval som uz asi 3 SCSI-CD mechaniky a nic. Nevie to ovladat.

Stare programy su urcene len bud na DOS alebo Win 95. Skusal som si naistalovat Virtual PC a hodit tam Win95, ale tie programy tiez nepracovali korektne. To znamena, ze napr naformatovali mi disketu do AKAI formatu, ale nespravne. Potom ju uz sam ten program nenacital. Jedine co este mozem vyskusat urobit, zohnat stare PC, a Hodit tam Dos, alebo WIn95. A otestovat to znova. Tam zase ale mozem mat problem nacitat AKAI CD. Videl som niekde aj nejake veci pod Linux. Predpokladam, ze ak zlyha vsetko, to bude posledna zachrana. Inac mozem Sampler vyhodit do srotu, pripadne si to samplovat manualne cez Audio IN.

Odpovědět